נושאים קשורים

עקב המלחמה: מחסור של 500 מיטות במחלקות השיקום

כמות הפצועים במלחמה העלתה דרמטית את הצורך בטיפול שיקומי. מנהלי המרכזים הרפואיים מתריעים בדיון בכנסת: חייבים סיוע משמעותי בתקציב ובכוח אדם

“הגלים היו חזקים היום, אבל אנחנו יותר חזקים”

מאות ילדים עם ובלי מוגבלויות שפונו לאילת משתתפים בפעילות סאפ וגלשנים של עמותת "בית על הים". המטרה: לייצר שגרה ספורטיבית ולהחזיר להם את תחושת השליטה

יובל בת ה-11 חזרה מהשבי על כיסא גלגלים

52 יום אחרי שנחטפו באכזריות על ידי מחבלי חמאס לרצועת עזה, חזרו אמש בנות משפחת אנגל לביתן. גם קרובי משפחתה של נויה דן ז"ל, בת ה-13 על הרצף שנרצחה עם סבתה, חזרו לארץ

תמונת פצועי המלחמה: אלפי אנשים יזדקקו לשיקום פיזי ונפשי

מאות פניות חדשות להכרה כנכי צה"ל הגיעו לאגף השיקום במשרד הביטחון. אזרחים רבים איבדו גפיים והחלו בתהליך שיקום – ועוד מאות נפגעי חרדה ופוסט טראומטיים יזדקקו לטיפול וליוויהמלצר הוא רובוט, המפעיל – איש עם מוגבלות

ברוכים הבאים לקפה "אווטאר" ביפן, בו כל המלצרים הם רובוטים אותם מפעילים מרחוק אנשים עם מוגבלויות. ישראלית שביקרה במקום: "זה היה מקסים, והשירות היה נהדר"
ראשיאוטיזםרמטכ"ל, שר ביטחון ועכשיו יו"ר עמותת "ספיישל אולימפיקס"

רמטכ”ל, שר ביטחון ועכשיו יו”ר עמותת “ספיישל אולימפיקס”

משה (בוגי) יעלון נענה להצעה לעמוד בראש העמותה שמייצגת אלפי ספורטאים עם מוגבלות שכלית, התפתחותית ותקשורתית

משה (בוגי) יעלון בכנס הרצליה. צילום מוויקיפדיה

שר הביטחון והרמטכ”ל לשעבר משה (בוגי) יעלון ישמש יו”ר עמותת “ספיישל אולימפיקס”, שמייצגת אלפי ספורטאים וספורטאיות עם מוגבלויות בישראל.

הארגון פנה לאחרונה ליעלון וביקש ממנו לקחת את התפקיד בהתנדבות, והוא נענה בחיוב להצעה.

בשנת 2020 הוכר “ספיישל אולימפיקס” ישראל כאיגוד. מטרתו היא לקדם שוויון ולמנוע אפליה באמצעות הספורט, ולהעצים את יכולתם של אנשים עם מוגבלות שכלית, התפתחותית ותקשורתית. העמותה, שפועלת כשנתיים, קיבלה לאחרונה גם אישור ניהול תקין.

״החובה הערכית שלנו כבני אנוש בחברה מודרנית היא לעשות כל אשר ניתן כדי לבטא הלכה למעשה את ההזדמנות הניתנת לאנשים עם מוגבלויות מכל סוג”, אמר יעלון לאחר המינוי. “ספורטאיות וספורטאי ה׳ספיישל אולימפיקס׳ הם דוגמה ומופת לנחישות, לאומץ ולהישגיות אישית וקבוצתית כנגד כל הסיכויים”.

יעלון איננו הדמות הביטחונית הראשונה שמצטרפת לפעילות בתחום האנשים עם מוגבלויות. ביולי 2021 דיווחנו כאן כי ראש המוסד לשעבר יוסי כהן הצטרף לנשיאות תוכנית “גדולים במדים” של עמותת ״יד לילד המיוחד״, המשלבת 600 צעירים עם צרכים מיוחדים ב-50 בסיסי צה״ל ברחבי הארץ.

בחייו הפרטיים יוסי הוא אביו של של יהונתן, שנולד עם שיתוק מוחין קשה, שירת בצה״ל שנים רבות, עבר קורס קצינים בהצלחה, השתחרר בדרגת סרן, ומהווה השראה לצעירים רבים.

שנים רבות לפניו אלוף במיל’ דורון אלמוג הקים את הכפר השיקומי “עלה נגב” לבוגרים עם מוגבלויות קשות. כמה חודשים לאחר שהמרכז נפתח נפטר בנו של אלמוג, ערן, ממחלת קסטלמן. בעקבות מותו שונה שם המקום ל”עלה נגב – נחלת ערן”. על פעילותו זו ועל פעילויות נוספות זכה אלמוג בפרס ישראל בגין תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה. ממש בימים האחרונים נודע כי נבחר לתפקיד יו”ר הסוכנות היהודית.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות