נושאים קשורים

טיפול ישראלי מעלים כאבים קשים באמצעות “ניתוק עצבי”

מרפאה חדשנית הפועלת באיכילוב מציעה פתרון להפחתת כאב – באזורים שלא ניתנים לריפוי. איך זה בדיוק עובד, למי זה מיועד והאם יש תופעות לוואי? שיחה עם ד"ר עידו שטראוס

סיימון קאוול חושף שהתמודד עם דיכאון: “הרגשתי מת מבפנים”

שופט "אמריקן איידול" חושף בפודקאסט חדש את מצבו הנפשי בשנים שבהן היה אמור להיות הכי מאושר: "הייתי בספירלה ששלחה אותי למטה. אם הייתי נפגע מאוטובוס ומת, זה לא היה מטריד אותי"

טכנולוגיה מאפשרת למשותקים לשלוט בטלפון – עם הלשון

סטארט-אפ חדש פיתח מכשיר MouthPad ייחודי – שמעניק לאנשים עם מוגבלות בתנועה את היכולת לנהל מכשירים אלקטרוניים דרך תנועות לשון וראש. כך זה עובד

הלוחם שהתאבד, אב ל-2 אוטיסטים – יוכר כחלל צה”ל

כך הודיע בצאת החג דובר צה"ל. עכשיו תוכל המשפחה להביאו לקבורה צבאית
הסתדרות 480-100

שר החינוך, ללמד ב-4 שעות לעבוד עם תלמידים אוטיסטים? זה אמיתי?

היעדר קבלת החלטות במועדן הנכון שם את משרד החינוך בבעיה עמוקה מול תלמידי החינוך המיוחד. עכשיו נשארה רק הבחירה בין הגרוע – לגרוע יותר. מאמר מיוחד
ראשיאוטיזםרמטכ"ל, שר ביטחון ועכשיו יו"ר עמותת "ספיישל אולימפיקס"

רמטכ”ל, שר ביטחון ועכשיו יו”ר עמותת “ספיישל אולימפיקס”

משה (בוגי) יעלון נענה להצעה לעמוד בראש העמותה שמייצגת אלפי ספורטאים עם מוגבלות שכלית, התפתחותית ותקשורתית

משה (בוגי) יעלון בכנס הרצליה. צילום מוויקיפדיה

שר הביטחון והרמטכ”ל לשעבר משה (בוגי) יעלון ישמש יו”ר עמותת “ספיישל אולימפיקס”, שמייצגת אלפי ספורטאים וספורטאיות עם מוגבלויות בישראל.

הארגון פנה לאחרונה ליעלון וביקש ממנו לקחת את התפקיד בהתנדבות, והוא נענה בחיוב להצעה.

בשנת 2020 הוכר “ספיישל אולימפיקס” ישראל כאיגוד. מטרתו היא לקדם שוויון ולמנוע אפליה באמצעות הספורט, ולהעצים את יכולתם של אנשים עם מוגבלות שכלית, התפתחותית ותקשורתית. העמותה, שפועלת כשנתיים, קיבלה לאחרונה גם אישור ניהול תקין.

״החובה הערכית שלנו כבני אנוש בחברה מודרנית היא לעשות כל אשר ניתן כדי לבטא הלכה למעשה את ההזדמנות הניתנת לאנשים עם מוגבלויות מכל סוג”, אמר יעלון לאחר המינוי. “ספורטאיות וספורטאי ה׳ספיישל אולימפיקס׳ הם דוגמה ומופת לנחישות, לאומץ ולהישגיות אישית וקבוצתית כנגד כל הסיכויים”.

יעלון איננו הדמות הביטחונית הראשונה שמצטרפת לפעילות בתחום האנשים עם מוגבלויות. ביולי 2021 דיווחנו כאן כי ראש המוסד לשעבר יוסי כהן הצטרף לנשיאות תוכנית “גדולים במדים” של עמותת ״יד לילד המיוחד״, המשלבת 600 צעירים עם צרכים מיוחדים ב-50 בסיסי צה״ל ברחבי הארץ.

בחייו הפרטיים יוסי הוא אביו של של יהונתן, שנולד עם שיתוק מוחין קשה, שירת בצה״ל שנים רבות, עבר קורס קצינים בהצלחה, השתחרר בדרגת סרן, ומהווה השראה לצעירים רבים.

שנים רבות לפניו אלוף במיל’ דורון אלמוג הקים את הכפר השיקומי “עלה נגב” לבוגרים עם מוגבלויות קשות. כמה חודשים לאחר שהמרכז נפתח נפטר בנו של אלמוג, ערן, ממחלת קסטלמן. בעקבות מותו שונה שם המקום ל”עלה נגב – נחלת ערן”. על פעילותו זו ועל פעילויות נוספות זכה אלמוג בפרס ישראל בגין תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה. ממש בימים האחרונים נודע כי נבחר לתפקיד יו”ר הסוכנות היהודית.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות