נושאים קשורים

“קרן השמש שלנו חזרה, והדמעות לא מפסיקות לרדת”

מפגש מרגש התרחש בבית החולים בין קרן מונדר, מורה לחינוך מיוחד שחזרה משבי חמאס, למנהלת בית הספר רחלי שטיין. גם תלמידתה של מונדר התרגשה: "מיקה קפצה ונישקה את מסך הטלוויזיה"

אני עובד מדינה ו”קר גיבר” של אדם קרוב. מה מגיע לי?

מי זכאי להכרה כ"בן משפחה מטפל", איך מקבלים את ההכרה – ואיזה זכויות והטבות מגיעות לכם מהמדינה. מדריך בשיתוף נציבות שירות המדינה

אב ביקש להפחית מזונות כי לילד יש קצבת נכות. מה פסק ביהמ”ש?

שופטי בית הדין הרבני האזורי באשקלון התבקשו להכריע: האם העובדה שילד מקבל קצבת נכות מביטוח לאומי היא סיבה מוצדקת להפחתת מזונות שמשלם אביו   

בחודש הבא: הקצבאות יוקדמו; בינואר צפויה תוספת הצמדה

בין הקצבאות שיוקדמו: נכות, ילד נכה, שר”מ, ניידות ונפגעי עבודה. ב-2024 יגדלו הקצבאות בעקבות ההצמדה לשכר הממוצע במסגרת חוק הנכיםירדן, מדריכה ב”בית הגלגלים”, נחטפה לעזה. האם תוחזר בעסקה הקרובה?

בעלה והתינוקת הצליחו לברוח, שלושה ממתנדבי העמותה נרצחו. ולצד האסון התרחש גם נס – שהציל כנראה את חיי החניכים בבית בקיבוץ אורים
ראשיאוטיזםבזכות אמא אחת: פארק לילדים עם מוגבלות יוקם בתל אביב

בזכות אמא אחת: פארק לילדים עם מוגבלות יוקם בתל אביב

מיכל תג׳ר סיפרה לרון חולדאי שבנה בן ה-13, שחי עם אוטיזם, אוהב מתקני שעשועים אבל הם קטנים מדי בשבילו. השבוע חולדאי בישר לה: נקים פארק חדש

מיכאל (מימין) ואימו מיכל
מיכאל (מימין) ואימו מיכל

מיכאל אלון מתל-אביב אובחן בגיל שנתיים עם אוטיזם בתפקוד נמוך. כמו כל ילד, גם מיכאל נהנה לבלות עם אימו, מיכל תג׳ר, בגינות שעשועים השונים. אלא שעבור ילד עם אוטיזם זה יותר מאתגר. מיכאל היום בן 13, ועדיין אוהב לטפס על המתקנים שמתאימים לילדים קטנים ממנו.

לפני חצי שנה, תג׳ר כתבה מייל לראש העירייה רון חולדאי, ובו פירטה את המצוקה של מיכאל וסיפרה שהוא כבר לא יכול להתגלש או להתנדנד במתקנים בגינות בעיר. ביום שלישי האחרון היא קיבלה טלפון מחולדאי בעצמו שבישר לה, שבכוונתו להקים פארק שמותאם לאנשים עם מוגבלויות.

ללמוד מרעננה

במייל לחולדאי, תג׳ר סיפרה לו שברעננה קיים פארק גדול לאנשים עם מוגבלות, ״פארק חברים״, ושאלה אם אפשר להקים בתל-אביב פארק דומה.

״פארק חברים״ הוקם כמיזם משותף של עיריית רעננה וארגון ״בית איזי שפירא״, לילדים ובוגרים עם טווח רחב של מוגבלויות, בהן פיגור שכלי, אוטיזם, שיתוק מוחין, בעיות מוטוריות, לקויות למידה ועוד.

הפארק משתרע על שטח של כ-8 דונם, ויש בו מתקני שעשועים המותאמים לילדים עם מוגבלויות וצרכים ייחודיים, וכן לילדים בכיסאות גלגלים. יש בפארק, בין היתר, רשתות טיפוס, מוטות גלישה, תחנת גלגלים מסתובבים, מנהרות אקווריום, חיות שזזות על ציר, תופים, פעמוני רוח ועוד.

“מיכאל מתקשה לדבר, והוא חושב ממש כמו ילד קטן״, מספרת תג׳ר ל״שווים״, ״הוא שוקל 85 ק”ג והוא בגובה של יותר מ-1.70 מטר, כך שהמתקנים השונים כבר לא מתאימים לו ולא מיועדים לגילו, הם פשוט קטנים עליו. אנחנו נוסעים בעיקר בסופ”שים לפארק ברעננה, אבל אני חושבת שמגיע לנו ולילדים נוספים בעיר, פארק ייעודי לאנשים עם מוגבלות”.

השקעה של 12 מיליון שקלים

“כבר שכחתי מהמייל והאמת, לא תליתי בכך יותר מדי תקוות”, מספרת תג׳ר על הרגע שבו קיבלה את השיחה, “הטלפון צלצל, אומרים לי: ׳ראש העיר רוצה לדבר איתך׳. הוא הציג את עצמו וסיפר לי שבעקבות הפנייה שלי, צוות של העירייה נסע לפארק רעננה והודיע לי שיבנה פארק מיוחד לילדים ואנשים עם מוגבלות בעלות של 12 מיליון שקלים. הפארק יוקם, ככל הנראה, בתוך שנה. לא הספקתי עוד לשאול שאלות, הייתי בהלם”, אמרה.

“אנשים עם מוגבלות לא צריכים להישאר בבית, והסביבה צריכה להתאים את עצמם אליהם ולקבל אותם”, אומרת תג’ר. “סיפרתי לחולדאי על הסיפור האישי של המשפחה שלי. סבא וסבתא שלי גידלו ילד אוטיסט בעיר. זה היה דוד שלי, היום הוא בן 65 והוא נמצא בהוסטל, אבל בילדותו, אני חושבת שהם נורא התביישו כי הם כמעט לא יצאו איתו מהבית”.

“כשמיכאל אובחן, אמרתי שאין דבר כזה”, היא מוסיפה, “אמרתי לעצמי שאעשה את הכל עבורו ולא אשאר איתו בין ארבעה קירות כמו שעשו לדוד שלי, אני שמחה שיש שינוי גדול בנושא ושיותר אנשים מבינים כי המציאות עצמה חייבת להשתנות עבור מיכאל שלי ועבור ילדים נוספים”.  

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות