נושאים קשורים

תמונת פצועי המלחמה: אלפי אנשים יזדקקו לשיקום פיזי ונפשי

מאות פניות חדשות להכרה כנכי צה"ל הגיעו לאגף השיקום במשרד הביטחון. אזרחים רבים איבדו גפיים והחלו בתהליך שיקום – ועוד מאות נפגעי חרדה ופוסט טראומטיים יזדקקו לטיפול וליווי

המלצר הוא רובוט, המפעיל – איש עם מוגבלות

ברוכים הבאים לקפה "אווטאר" ביפן, בו כל המלצרים הם רובוטים אותם מפעילים מרחוק אנשים עם מוגבלויות. ישראלית שביקרה במקום: "זה היה מקסים, והשירות היה נהדר"

“קרן השמש שלנו חזרה, והדמעות לא מפסיקות לרדת”

מפגש מרגש התרחש בבית החולים בין קרן מונדר, מורה לחינוך מיוחד שחזרה משבי חמאס, למנהלת בית הספר רחלי שטיין. גם תלמידתה של מונדר התרגשה: "מיקה קפצה ונישקה את מסך הטלוויזיה"

אני עובד מדינה ו”קר גיבר” של אדם קרוב. מה מגיע לי?

מי זכאי להכרה כ"בן משפחה מטפל", איך מקבלים את ההכרה – ואיזה זכויות והטבות מגיעות לכם מהמדינה. מדריך בשיתוף נציבות שירות המדינה
הסתדרות 480-100

אב ביקש להפחית מזונות כי לילד יש קצבת נכות. מה פסק ביהמ”ש?

שופטי בית הדין הרבני האזורי באשקלון התבקשו להכריע: האם העובדה שילד מקבל קצבת נכות מביטוח לאומי היא סיבה מוצדקת להפחתת מזונות שמשלם אביו   
ראשיחדשותעובד בית ספר לחינוך מיוחד בירושלים חשוד בפגיעה מינית בתלמידים

עובד בית ספר לחינוך מיוחד בירושלים חשוד בפגיעה מינית בתלמידים

העובד נעצר אתמול. המשטרה חושדת כי פגע בנער בן 15 עם צרכים מיוחדים ובתלמידים נוספים, במיוחד בעת האחרונה

משטרת ישראל - אילוסטרציה
משטרת ישראל – אילוסטרציה

צעיר בשנות ה-20 לחייו, תושב אזור ירושלים שעובד בבית ספר לחינוך מיוחד בעיר, נעצר אתמול בחשד שביצע עבירות מין ואלימות בתלמידים במקום.

החשוד נעצר על ידי שוטרי תחנת שלם בבירה, והוא יובא הבוקר להארכת מעצר בבית משפט השלום בירושלים. המדינה ביקשה להתיר את פרסום זהותו, אך עורך דינו ביקש הארכת זמן כדי לקבל צו מניעה וקיבל ארכה עד השעה 15:00.

בין השאר נבדק חשד כי הצעיר פגע בנער בן 15 עם צרכים מיוחדים, אך ההערכה במשטרה היא שהוא פגע בתלמידים נוספים, במיוחד בעת האחרונה. לטענת חוקרי המשטרה הוא הודה בכמה מקרים, אך הם חוששים כי הוא פגע גם בילדים מחוץ לבית הספר.

“משטרת ישראל תמשיך לחקור את המקרה במטרה להגיע לחקר האמת, לפעול להגנה על ילדים ובני נוער בכל מקום ולחתור למיצוי הדין עם אותם אלו שיפגעו בהם”, נמסר ממשטרת ישראל.

כתב “ווינט” חיים גולדיטש צייץ בטוויטר כי החשוד נעצר לאחר שהגיע לרשויות הרווחה בחודש שעבר והתוודה על מעשיו, לדבריו אחרי שחש ייסורי מצפון קשים. עבודתו בבית הספר הופסקה באופן מיידי.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות