נושאים קשורים

מתמודדת נפש קיבלה אישור להמתת חסד – ועוררה סערה

זוראיה טר בק ההולנדית התמודדה כל חייה עם דיכאון, חרדה, טראומה והפרעת אישיות. בראיון לגארדיאן הסבירה: "לפעמים, כשאת אוהבת מישהו, את חייבת לתת לו ללכת"

חוקרים: הסרטון הזה יעזור לכם להבין אם אתם על הרצף

מדובר בסרטון שמציג גליל דו-ממדי מסתובב שעשוי מנקודות. חוקרים איטלקים גילו כי האישונים של אוטיסטים מתנהגים אחרת במהלך הצפייה בו – בהשוואה לניורוטיפיקלים

בקרוב: שליטה באייפון ובאייפד – רק באמצעות העיניים

שורה של מאפייני נגישות חדשים צפויים להשתלב במערכות ההפעלה של ענקית הטכנולוגיה אפל. יצורפו גם יכולות בינה מלאכותית לזיהוי דיבור מוגבל והאזנה למוזיקה עבור כבדי שמיעה

“אין צוות חינוכי בשעות אחה”צ, הבן שלי חווה רגרסיה”

גן התקשורת "אייל" ברעננה נמצא בחוסר יציבות כבר שנה. הסיבה: ארבע נשות צוות יצאו לחופשת לידה, ללא תחליף הולם. האימהות פנו לעירייה: מפסידות שעות עבודה, והילדים סובלים
הסתדרות 480-100

אין אישור להסעה – ופעוט מונשם נוסע למעון באוטובוס ציבורי

בחצי השנה האחרונה אימו של שחר (שם בדוי) בן השנתיים מנהלת מאבק מול הרשויות לקבלת הסעה שמותאמת למצבו הסיעודי. במקום לספק פתרונות - הן מגלגלות אחריות
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותתרומה על גלגלים: ההסתדרות רכשה 10 אופני טנדם לרוכבים עיוורים ורואים

תרומה על גלגלים: ההסתדרות רכשה 10 אופני טנדם לרוכבים עיוורים ורואים

מקבלי התרומה: "הרכיבה היא גשר בין קבוצות וקהילות ונותנת תחושת העצמה ומסוגלות עבור אנשים שלא חלמו שירכבו"

יו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד מעניק אופני טנדם לאחת מקבוצות הרכיבה. צילום: דוברות ההסתדרות

ביוזמה של ההסתדרות ומרכז “הפועל, הוענקו השבוע בטקס חגיגי עשרה זוגות אופני טנדם חדשים לחמש קבוצות של רוכבי אופני טנדם בארץ.

אופני הטנדם מיועדים לשני רוכבים או יותר, ומשלבים רוכבי אופניים עם עיוורון אן לקויות ראייה יחד עם רוכבים רואים. מקדימה יושב הרוכב הרואה, ובמושב האחורי יושב הרוכב העיוור או לקוי הראייה. הדבר מאפשר למי שחשבו שלעולם לא יוכלו לרכוב על אופניים, להשתלב בתחום ספורטיבי, וכך להעצים את תחושת העצמאות והמסוגלות. 

הקבוצות שלהן נתרמו האופניים הן קבוצת CoVision מנצרת, שמפעילה עמותת אל מנארה בראשות עו”ד עבאס עבאס; קבוצת עמק המעיינות של אורי פיין; קבוצת רוכבי אילת – נגישות ישראל של רבקה טביב; קבוצת CANDO באר שבע של אילנה ביטון; וקבוצת “כן ולא” של המרכז הישראלי לכלבי נחייה, של מוטי רגב ודני הופרט.

“אחד הפרויקטים שלנו באל מנארה הוא קידום אורח חיים ספורטיבי לאנשים עם עיוורון, ערבים ויהודים”, אמר לאתר “שווים” עו”ד עבאס עבאס, מנכ”ל ומייסד העמותה, שמקדמת אנשים עם מוגבלות, בעל לקות ראייה בעצמו. “לפני ארבע שנים הקמנו קבוצת רוכבי טנדם שרוכבים באזור קיבוץ מזרע בצפון. לשמחתנו, הפרויקט גדל ויש קבוצה נוספת של ילדים ובני נוער ועוד שתי קבוצות שיקומו בקרוב”.

לדברי עבאס, “הרכיבה היא גשר בין קבוצות וקהילות ונותנת תחושת העצמה ומסוגלות עבור אנשים עם מוגבלות. ברכיבה יש אנרגיה ואווירה מדהימות. קבוצת אל מנארה קיבלה בתרומה זוג אופניים, וזה מאפשר לנו להגדיל את הפעילות, שזה דבר מבורך ומרגש”. 

יש לציין כי גם בשגרה מסייעת ההסתדרות למרכז “הפועל” לתמוך בקבוצות הטנדם. זאת, באמצעות רכש של אופניים ומימון השתתפות הספורטאים בתחרויות. תרומת האופניים הנוכחית, שברכישתם הושקעו 200 אלף שקלים, היא חלק מתמיכה זו.

אופני טנדם: רוכב רואה מקדימה, רוכב עם לקות ראייה מאחור. צילום: דוברות ההסתדרות

הקשר של מרכז “הפועל” עם ספורטאים עם מוגבלויות קיבל האצה משמעותית עם צירופם של רוכבי הטנדם לספורטיאדה – אירוע הספורט הגדול בישראל עבור מקומות עבודה. בשלוש הספורטיאדות האחרונות השתתפו 12 קבוצות של רוכבי טנדם, מהגליל העליון ועד אילת, והן כללו כ-240 ספורטאיות וספורטאים.

“זה אחד הפרויקטים החשובים והערכיים, ששמים את הפועל ואת ההסתדרות במקום הנכון – המקום שבו חשוב לטפל באנשים”, אמר יו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד. “לכם, הספורטאים, אני אומר – המשיכו לעשות ספורט, אנחנו פה כדי לסייע”. מנכ”ל מרכז “הפועל”, יורם ארנשטיין, ביקש לציין כי “התרומה ניתנה למועדונים שעושים פעילות מבורכת, קהילתית וספורטיבית”. מנכ”ל ההסתדרות ורמ”ט יו”ר ההסתדרות, עו”ד אופיר אלקלעי, הודה לכל הספורטאים “שעוזרים ומשקיעים באחר”. 

כותבת ומנהלת תוכן, מעל עשור בעולמות התקשורת. נפגעה בעינה במהלך השירות הצבאי אך לא הוכרה עד היום

כתבות אחרונות