נושאים קשורים

הופכים קושי לפתרון: אלו המוצרים שניצחו בתחרות ההאקאוטיזם

עשרה סטרט-אפים חדשים בתחום הטכנולוגיה לאוטיזם התחרו על המקום הראשון באירוע שיא טכנולוגי מיוחד במינו: "זכות והזדמנות חד-פעמית"

התנגדות להטלת אגרה של 700 שקל על ביקור במיון פסיכיאטרי

מאחורי המהלך עומדים משרדי הבריאות והאוצר. ממלא מקום יו"ר ועדת הבריאות:  "אין מקום לאגרה כזו. לחייב את קופות החולים להקים מוקדי טיפול בקהילה"

למה לא הלכתי להצביע בבחירות לרשויות המקומיות

אתמול לא הלכתי להצביע. אם מישהו במשרד הפנים חושב שפתקי ההצבעה מונגשים – כדאי לו לחשוב שוב | טור מאת לקוית ראייה

בג”ץ יכריע: האם תוקפא רפורמת מכשירי השיקום?

ארגוני הזכויות למען אנשים עם מוגבלות עתרו לביהמ"ש בבקשה לצו ביניים להפסקת החקיקה שתעביר את הסמכות על המכשירים ממשרד הבריאות לקופות החולים
הסתדרות 480-100

נחתם צו הרחבה: כל העובדים הסוציאליים ייהנו מעליית שכר

שר העבודה יואב בן צור הרחיב את ההסכם הקיבוצי שנחתם בין הממשלה להסתדרות לטובת העו"סים. רשימת ההטבות – בכתבה
ראשיאוטיזםאביו של הנער האוטיסט שהותקף בגז: "הוא לא הצליח לנשום חצי שעה"

אביו של הנער האוטיסט שהותקף בגז: “הוא לא הצליח לנשום חצי שעה”

האב, חמי, שוחח היום עם אתר "שווים": "המשטרה לקחה מצלמות אבטחה מהחורשה, יש לה קצה חוט להגיע לנערים התוקפים"

גז מדמיע. צילום הדמיה: ביגסטוק

“התוקפים השפריצו על הבן שלי גז מדמיע במשך כמה שניות. בדרך כלל כדי לנטרל מישהו מרססים לחצי שנייה. הוא היה בפאניקה רצינית, לא הצליח לנשום במשך חצי שעה. הוא נשם רק לסירוגין. לא ידענו בהתחלה שזה מספריי. כולנו היינו בפאניקה”.

כך מספר היום לאתר “שווים” חמי (שם בדוי), אביו של הנער עם האוטיזם מרעננה (14), שהותקף שלשום על ידי שני נערים בוגרים ממנו כאשר שיחק בחורשה בעיר. הסיפור פורסם לראשונה ב”צומת השרון”.

“הוא היה לבד בחורשה (נמצאת ליד בית איזי שפירא – א.ח), זה ממש מתחת לבית שלנו”, ממשיך האב לספר. “יש דרך קיצור מהבית אליה. החורשה מוארת כל הלילה, זה מקום טוב לילדים. פתאום, בלי שום סיבה ברורה, שני נערים התנפלו עליו, התחילו להרביץ לו וריססו אותו בגז מדמיע”.

כאן הוא הותקף. החורשה ע”ש רועי חסן ז”ל ברעננה. צילום מתוך אתר “יזכור”

שכן שככל הנראה הבחין בנעשה נזעק למקום, ובעקבות זאת התוקפים נמלטו. שכן נוסף לקח את הבן לביתו והתקשר לחמי, והוא זה שהזעיק את המשטרה. הבן פונה עם מכות יבשות וצריבה קשה בעיניים לבית החולים מאיר בכפר סבא, שם קיבל טיפול. משטרת מרחב שרון פתחה בחקירה.

“יש מצלמות אבטחה בחורשה, אבל המשטרה לקחה אותן”, אומר חמי. “אני לא יודע אם הן תיעדו את האירוע עצמו, אבל מצלמות יש והעירייה מסרה אותן לשוטרים. יש כבר קצה חוט להגיע לתוקפים. המשטרה הצליחה לאתר את אחד הנערים שנכח באירוע, והיא תחקור אותו. הם יוציאו ממנה מה שצריך”.

על מצבו הרפואי של הבן אמר האב: “המכות היבשות זה פחות נורא. הכי קשה היה הגז מדמיע שגרם לו בעיות בנשימה. במאיר עשו לו גם שטיפת עיניים. לגבי ההשפעה הנפשית, עדיין אי אפשר לדעת, זה יכול להתפרץ גם יותר מאוחר, עוד חודש חודשיים. אבל הוא ילד חזק. בסך הכל הוא מטופל, והמערכת עובדת יפה מאוד. גם המשטרה וגם העירייה”.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות