נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשים
הסתדרות 480-100

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיחדשותארה"ב תאסור על תשלום שכר מתחת למינימום לעובדים עם מוגבלות

ארה”ב תאסור על תשלום שכר מתחת למינימום לעובדים עם מוגבלות

צעד חשוב לאנשים עם מוגבלות מעבר לים: תוכנית ממשלתית תוודא שהפערים בינם לבין עובדים ללא מוגבלות יצטמצמו משמעותית. מתי בישראל?

פערי שכר. צילום אילוסטרציה - BigStock
פערי שכר. צילום אילוסטרציה – BigStock

הפערים בין אנשים עם מוגבלות ואנשים ללא מוגבלות באים לידי ביטוי ביתר שאת בתחום הקריירה. אנשים עם מוגבלות מתקשים לרוב למצוא מקום עבודה יציב, וכשהם מוצאים אותו, הסטטיסטיקה מלמדת כי הם משתכרים משמעותית פחות מאנשים בלי מוגבלות.

בארצות הברית פועלים לתיקון את העוול הזה, והשבוע הציגו תוכנית ממשלתית חדשה שתנסה להתמודד עם סוגיית פערי השכר בין אנשים עם וללא מוגבלויות. הרפורמה בתחום השכר של תוכנית ההעסקה לאנשים עם מוגבלות, AbilityOne, צפויה להיכנס לתוקף ב-19 באוקטובר, ותאסור על בעלי עסקים להעניק משכורות נמוכות משכר מינימום לאנשים עם מוגבלות.

“להבטיח שכל העובדים יקבלו פיצוי הוגן”

“סיום המנהג של תשלום שכר מתחת למינימום הוא צעד גדול קדימה”, אמר ג’פרי קוסס, יו”ר הוועדה הממשלתית לעבודה, שאחראית על הרפורמה בתוכנית AbilityOne. “אנשים עם מוגבלויות מרוויחים פחות ופחות לאורך השנים, והגיע הזמן להבטיח שכל העובדים יקבלו תגמול הוגן על עבודתם”.

כ-40,000 אנשים עיוורים או אנשים עם מוגבלויות מועסקים באמצעות כיום בתוכנית AbilityOne ביותר מ-1,000 מקומות עבודה ברחבי ארצות הברית. התוכנית מייעדת חוזים ממשלתיים ל-450 סוכנויות ללא מטרות רווח, שסיפקו לממשלה מוצרים ושירותים בשווי של יותר מ-4 מילארד דולר בשנת 2021 בלבד. משמעות הדבר שלא רק השכר יהיה הוגן יותר, אלא גם המשרות שיתפנו עבור אנשים עם מוגבלויות ילכו ויגדלו.

התוכנית הייתה נתונה לביקורת רבה בשנים האחרונות, בצל דו”ח שיצא בשנת 2020 מטעם המועצה הלאומית לנכים, הטוען כי AbilityOne מקדמת הפרדה, אינה מגדילה את אפשרויות התעסוקה לאנשים עם מוגבלות וצריכה להסתיים. אריק בוהלמן, סגן מנכ”ל מדיניות ציבורית ברשת הלאומית לזכויות נכים, בירך על ההחלטה לקיים רפורמה בשכר התוכנית, ואמר: “זאת התחלה טובה, אבל זה עדיין לא מספיק. יש מקום לשפר את המצב אפילו יותר”.

ומה קורה בישראל?

מנתונים של הביטוח הלאומי, עולה כי יש פער של 31.2 אחוזים בתעסוקה של אנשים בלי מוגבלויות, לבין אנשים עם מוגבלויות. במהלך משבר הקורונה, הנתונים הלכו וגדלו.

בשאלת השכר הפערים במצב התעסוקה גדלים, בזמן שגבר עם מוגבלות מרוויח כ-4,000 שקלים פחות בממוצע מגבר ללא מוגבלות. אישה עם מוגבלות מרוויחה כ-2,600 שקלים פחות בממוצע מאישה ללא מוגבלות. נותר רק לקוות שתוכנית דומה תיושם גם בישראל.

כותבת ומנהלת תוכן, מעל עשור בעולמות התקשורת. נפגעה בעינה במהלך השירות הצבאי אך לא הוכרה עד היום

כתבות אחרונות