נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשיםעם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותביונסה ספגה ביקורת חריפה מצד אנשים עם מוגבלויות: כך היא הגיבה

ביונסה ספגה ביקורת חריפה מצד אנשים עם מוגבלויות: כך היא הגיבה

הודבר של הכוכבת מסר כי היא תקליט שוב את השיר החדש שמכיל מילה פוגענית כלפי אנשים עם שיתוק מוחין

ביונסה. צילום: ביגסטוק

ביונסה צפויה להקליט שוב את אחד השירים באלבומה החדש, לאחר שספגה ביקורת נוקבת מצד פעילים בתחום האנשים עם מוגבלויות בארה”ב ובעולם.

השיר, שיצא בסוף השבוע האחרון ונקרא “Heated”, מכיל את הביטוי “Spazzin Ass”, שמשמעותו “להשתגע” או “להתחרפן”. אלא שהמקור שלו הוא המילה “Spastic”, המתארת התקפים שחווים אנשים המתמודדים עם שיתוק מוחין. לכן, העלבון מצד קהילת האנשים עם מוגבלויות, וגם הסיבה לביקורת החריפה שהושמעה נגד השיר.

“השימוש במילה, שיכולה להיות בעלת קונוטציות שונות בארה”ב, לא נעשה בכוונה להזיק”, נמסר מהדובר של הכוכבת. הדובר הוסיף כי המילה תוחלף, אך לא ציין לוח זמנים לכך.

הביקורת החריפה היא המשך לאירוע דומה שהתרחשה לאחרונה. לפני מספר שבועות כוכבת הפופ האמריקאית ליזו התנצלה על השימוש באותה מילה בשירה “GRRRLS”. כמה ימים לאחר השקתו היא התנצלה, השמיטה את המילים הפוגעניות והוציאה את השיר מחדש.

ליזו פירסמה הצהרה ברשתות החברתיות, שבה ביקשה להבהיר כי לא הייתה לה כוונה לקדם “לשון גנאי”. “כאישה שחורה שמנה באמריקה השתמשו נגדי במילים פוגעניות פעמים רבות, אז אני מבינה את הכוח שיכול להיות למילים (בין אם בכוונה ובין אם במקרה שלי, שלא בכוונה)”, כתבה הזמרת.

האנה דיוויני, עורכת דין עם מוגבלות, אמרה ל-BBC כי השיר החדש של ביונסה “הרגיש כמו סטירת לחי. אני עייפה ומתוסכלת מכך שאנחנו מנהלים את השיחה הזו שוב, זמן כל כך קצר אחרי שקיבלנו תגובה כה משמעותית ומתקדמת מליזו”.

ארגון הנכים “סקופ” פנה לביונסה וביקש ממנה שתקליט מחדש את השיר, תוך השמטת העלבון. “טוב שביונסה פעלה מהר אחרי שאנשים עם מוגבלויות שמעו את השיר חסר המחשבה הזה”, מסר מנהל התקשורת של “סקופ”. “יש תחושה של דז’ה וו מכיוון שעברו רק כמה שבועות מאז שגם ליזו נאלצה להוציא שיר מחדש לאחר שהציג את אותה שפה פוגענית. אנחנו מקווים שזו הפעם האחרונה שאנחנו רואים דברים כאלה ממישהו, שלא לדבר על מוזיקאים עם השפעה עולמית עצומה”.

יש לציין כי למרות המחלוקות, “Renaissance”, אלבום האולפן החדש של ביונסה, צפוי לעמוד השבוע בראש מצעדי הפזמונים ברחבי העולם.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות