נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשיםעם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיחדשותפרסום ראשון: ההבטחה שנתנה יפה בן דוד לאמא לילד בחינוך המיוחד

פרסום ראשון: ההבטחה שנתנה יפה בן דוד לאמא לילד בחינוך המיוחד

גליה (שם בדוי) ביקשה ממזכ"לית הסתדרות המורים לא לפגוע בילדי החינוך המיוחד, ובן דוד ענתה: "גם אם תהיה שביתה, לא נשבית את החינוך המיוחד"

מזכ”לית הסתדרות המורים יפה בן דוד. צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

לפני יומיים הודיעה הסתדרות המורים כי לנוכח המשא ומתן התקוע עם משרד האוצר על הסכם שכר חדש למורים, לא יתקיימו ימי היערכות ומפגשי היכרות בחינוך המיוחד לקראת פתיחת שנת הלימודים. ההודעה הותירה הורים רבים חסרי אונים ומתוסכלים מכך שדווקא ילדיהם, שכל כך זקוקים לזה, לא יוכלו להכיר את המורה, הכיתה ובית הספר לפני תחילת הלימודים. הכעס, מן הסתם, כוון בעיקר למזכ”לית הסתדרות המורים יפה בן דוד.

גם גליה (שם בדוי), אמא לבן שלומד בבית ספר לחינוך מיוחד בצפון הארץ, הייתה מוטרדת. מכיוון שבעבר יצא לה להתכתב עם בן דוד, היא החליטה לשלוח לה הודעת ווטסאפ ולבקש ממנה לא לפגוע בילדי החינוך המיוחד. דקות לאחר מכן היא הופתעה לגלות שבן דוד החזירה לה תשובה (צריך לומר שזה לא מובן מאליו בימים אלה), שבה היא מבטיחה כי לא תהיה שביתה בחינוך המיוחד.

“מבינה את המצב יפה, אבל אל תפגעו בחינוך המיוחד. הם החלשים, הילדים המיוחדים”, כתבה האם למזכ”לית. בן דוד השיבה: “לא נשבית את החינוך המיוחד גם אם תהיה שביתה, ואנו עושים הכל כדי שלא תהיה”.

בעקבות ההתכתבות פנינו באתר “שווים” לדוברות הסתדרות המורים וביקשנו תגובה על הדברים. מהדוברות נמסר כי “הסתדרות המורים נוהגת כבר עשרות רבות של שנים להחריג את החינוך המיוחד מהשבתות, וככל הנראה ננהג כך גם הפעם”.

למה מתכוונים בהסתדרות המורים כשאומרים “החינוך המיוחד”? הכוונה היא לילדים שלומדים בחינוך המיוחד הקלאסי, כלומר גני חינוך מיוחד, בתי ספר של החינוך המיוחד, ובהסתברות גבוהה גם הכיתות הקטנות שפועלות בתוך בתי הספר הרגילים. לגבי התלמידים המשולבים, נראה כי ההורים שלהם יצטרכו לחכות להחלטה של בן דוד האם להשבית או לא להשבית את מערכת החינוך הרגילה, ומכך ייגזר גם מצבם.

“לשבץ ילד בחינוך המיוחד זה כמו סחר עבדים”

ובתוך כך, היום (רביעי) התקיימה ועידת החינוך של “דה מרקר” בקריית אונו. במהלך הוועידה התייחס ראש עיריית קריית אונו, ישראל גל, לנושא הכאוב של שיבוץ ילדי החינוך המיוחד בערים שכנות. “אתם יודעים מה זה לשבץ ילד בחינוך מיוחד?” שאל גל וענה: “זה כמו סחר עבדים. שוק. תן לי ואתן לך”.

לדבריו, בעיריית קריית אונו צריכים להתחנן בפני רשויות, דוגמת עיריית תל אביב ועיריית פתח תקווה, כדי שישבצו אצלן תלמידים מהעיר שלו, ולטענתו הן סוגרות בפניהם את הדלתות. “הילדים האלה לא הפקר”, אמר גל, “כשלא מוצאים להם מוסד, המשפחות באות אליי, לראש העירייה, וזה קורע את הלב”.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות