נושאים קשורים

עקב המלחמה: מחסור של 500 מיטות במחלקות השיקום

כמות הפצועים במלחמה העלתה דרמטית את הצורך בטיפול שיקומי. מנהלי המרכזים הרפואיים מתריעים בדיון בכנסת: חייבים סיוע משמעותי בתקציב ובכוח אדם

“הגלים היו חזקים היום, אבל אנחנו יותר חזקים”

מאות ילדים עם ובלי מוגבלויות שפונו לאילת משתתפים בפעילות סאפ וגלשנים של עמותת "בית על הים". המטרה: לייצר שגרה ספורטיבית ולהחזיר להם את תחושת השליטה

יובל בת ה-11 חזרה מהשבי על כיסא גלגלים

52 יום אחרי שנחטפו באכזריות על ידי מחבלי חמאס לרצועת עזה, חזרו אמש בנות משפחת אנגל לביתן. גם קרובי משפחתה של נויה דן ז"ל, בת ה-13 על הרצף שנרצחה עם סבתה, חזרו לארץ

תמונת פצועי המלחמה: אלפי אנשים יזדקקו לשיקום פיזי ונפשי

מאות פניות חדשות להכרה כנכי צה"ל הגיעו לאגף השיקום במשרד הביטחון. אזרחים רבים איבדו גפיים והחלו בתהליך שיקום – ועוד מאות נפגעי חרדה ופוסט טראומטיים יזדקקו לטיפול וליוויהמלצר הוא רובוט, המפעיל – איש עם מוגבלות

ברוכים הבאים לקפה "אווטאר" ביפן, בו כל המלצרים הם רובוטים אותם מפעילים מרחוק אנשים עם מוגבלויות. ישראלית שביקרה במקום: "זה היה מקסים, והשירות היה נהדר"
ראשיחדשותפרסום ראשון: ההבטחה שנתנה יפה בן דוד לאמא לילד בחינוך המיוחד

פרסום ראשון: ההבטחה שנתנה יפה בן דוד לאמא לילד בחינוך המיוחד

גליה (שם בדוי) ביקשה ממזכ"לית הסתדרות המורים לא לפגוע בילדי החינוך המיוחד, ובן דוד ענתה: "גם אם תהיה שביתה, לא נשבית את החינוך המיוחד"

מזכ”לית הסתדרות המורים יפה בן דוד. צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

לפני יומיים הודיעה הסתדרות המורים כי לנוכח המשא ומתן התקוע עם משרד האוצר על הסכם שכר חדש למורים, לא יתקיימו ימי היערכות ומפגשי היכרות בחינוך המיוחד לקראת פתיחת שנת הלימודים. ההודעה הותירה הורים רבים חסרי אונים ומתוסכלים מכך שדווקא ילדיהם, שכל כך זקוקים לזה, לא יוכלו להכיר את המורה, הכיתה ובית הספר לפני תחילת הלימודים. הכעס, מן הסתם, כוון בעיקר למזכ”לית הסתדרות המורים יפה בן דוד.

גם גליה (שם בדוי), אמא לבן שלומד בבית ספר לחינוך מיוחד בצפון הארץ, הייתה מוטרדת. מכיוון שבעבר יצא לה להתכתב עם בן דוד, היא החליטה לשלוח לה הודעת ווטסאפ ולבקש ממנה לא לפגוע בילדי החינוך המיוחד. דקות לאחר מכן היא הופתעה לגלות שבן דוד החזירה לה תשובה (צריך לומר שזה לא מובן מאליו בימים אלה), שבה היא מבטיחה כי לא תהיה שביתה בחינוך המיוחד.

“מבינה את המצב יפה, אבל אל תפגעו בחינוך המיוחד. הם החלשים, הילדים המיוחדים”, כתבה האם למזכ”לית. בן דוד השיבה: “לא נשבית את החינוך המיוחד גם אם תהיה שביתה, ואנו עושים הכל כדי שלא תהיה”.

בעקבות ההתכתבות פנינו באתר “שווים” לדוברות הסתדרות המורים וביקשנו תגובה על הדברים. מהדוברות נמסר כי “הסתדרות המורים נוהגת כבר עשרות רבות של שנים להחריג את החינוך המיוחד מהשבתות, וככל הנראה ננהג כך גם הפעם”.

למה מתכוונים בהסתדרות המורים כשאומרים “החינוך המיוחד”? הכוונה היא לילדים שלומדים בחינוך המיוחד הקלאסי, כלומר גני חינוך מיוחד, בתי ספר של החינוך המיוחד, ובהסתברות גבוהה גם הכיתות הקטנות שפועלות בתוך בתי הספר הרגילים. לגבי התלמידים המשולבים, נראה כי ההורים שלהם יצטרכו לחכות להחלטה של בן דוד האם להשבית או לא להשבית את מערכת החינוך הרגילה, ומכך ייגזר גם מצבם.

“לשבץ ילד בחינוך המיוחד זה כמו סחר עבדים”

ובתוך כך, היום (רביעי) התקיימה ועידת החינוך של “דה מרקר” בקריית אונו. במהלך הוועידה התייחס ראש עיריית קריית אונו, ישראל גל, לנושא הכאוב של שיבוץ ילדי החינוך המיוחד בערים שכנות. “אתם יודעים מה זה לשבץ ילד בחינוך מיוחד?” שאל גל וענה: “זה כמו סחר עבדים. שוק. תן לי ואתן לך”.

לדבריו, בעיריית קריית אונו צריכים להתחנן בפני רשויות, דוגמת עיריית תל אביב ועיריית פתח תקווה, כדי שישבצו אצלן תלמידים מהעיר שלו, ולטענתו הן סוגרות בפניהם את הדלתות. “הילדים האלה לא הפקר”, אמר גל, “כשלא מוצאים להם מוסד, המשפחות באות אליי, לראש העירייה, וזה קורע את הלב”.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות