נושאים קשורים

“קרן השמש שלנו חזרה, והדמעות לא מפסיקות לרדת”

מפגש מרגש התרחש בבית החולים בין קרן מונדר, מורה לחינוך מיוחד שחזרה משבי חמאס, למנהלת בית הספר רחלי שטיין. גם תלמידתה של מונדר התרגשה: "מיקה קפצה ונישקה את מסך הטלוויזיה"

אני עובד מדינה ו”קר גיבר” של אדם קרוב. מה מגיע לי?

מי זכאי להכרה כ"בן משפחה מטפל", איך מקבלים את ההכרה – ואיזה זכויות והטבות מגיעות לכם מהמדינה. מדריך בשיתוף נציבות שירות המדינה

אב ביקש להפחית מזונות כי לילד יש קצבת נכות. מה פסק ביהמ”ש?

שופטי בית הדין הרבני האזורי באשקלון התבקשו להכריע: האם העובדה שילד מקבל קצבת נכות מביטוח לאומי היא סיבה מוצדקת להפחתת מזונות שמשלם אביו   

בחודש הבא: הקצבאות יוקדמו; בינואר צפויה תוספת הצמדה

בין הקצבאות שיוקדמו: נכות, ילד נכה, שר”מ, ניידות ונפגעי עבודה. ב-2024 יגדלו הקצבאות בעקבות ההצמדה לשכר הממוצע במסגרת חוק הנכיםירדן, מדריכה ב”בית הגלגלים”, נחטפה לעזה. האם תוחזר בעסקה הקרובה?

בעלה והתינוקת הצליחו לברוח, שלושה ממתנדבי העמותה נרצחו. ולצד האסון התרחש גם נס – שהציל כנראה את חיי החניכים בבית בקיבוץ אורים
ראשיאוטיזםהילד האוטיסט שעקף ב-IQ את אלברט איינשטיין וסטיבן הוקינג

הילד האוטיסט שעקף ב-IQ את אלברט איינשטיין וסטיבן הוקינג

הוא התחיל לקרוא לפני שהיה בבית ספר, יודע לענות על שאלות טריוויה של רבע מיליון פאונד והצטרף לארגון שחברים בו האנשים החכמים ביותר בעולם

קווין סוויני. צילום מתוך האלבום המשפחתי
קווין סוויני. צילום מתוך האלבום המשפחתי

קווין סוויני, בן 11 מסקוטלנד, יודע בעל פה את הטבלה המחזורית מגיל 6, וקרא עוד לפני שהיה בבית הספר היסודי. לאחרונה, סוויני ניגש למבחן למדידת IQ וקיבל תוצאה מדהימה של 162 – יותר מאלברט איינשטיין וסטיבן הוקינג, ששניהם היו בעלי מנת משכל של 160, ככל הידוע.

אדי ולורה, הוריו של סוויני שאובחן עם אוטיזם, סיפרו כי בנם היה הילד היחידי שנבחן באותו יום, בין נבחנים מבוגרים. “חשבנו שהוא עלול להיות המום, אבל הוא פשוט פטפט עם כולם והציג את עצמו. תמיד אמרנו לאנשים שהוא גאון, ואנחנו לא משתמש במילה הזאת בקלות ראש”, אמר אביו.

סוויני הוזמן להצטרף לארגון ‘מנסה’ העולמי, שפועל ביותר מ-100 מדינות, וחברים בו כמאה אלף אנשים בעלי מנת משכל גבוהה במיוחד, שמהווים 2 אחוז מהאוכלוסייה. בין המפורסמים שמשתייכים לארגון ניתן למצוא את ג’ינה דייויס, סטיב מרטין, גלן האדלי, שרון סטון, ג’יימס וודס ועוד. ‘מנסה’ פעלה גם כעמותה בישראל, אבל נסגרה בשנת 2015.

הוקינג (מימין) ואיינשטיין. צילום - ביגסטוק
דמויותיהם של הוקינג (מימין) ואיינשטיין. צילום – ביגסטוק

תיקן את הטעות בשעשועון הטריוויה

הוריו מספרים כי תמיד ידעו שבנם חכם בצורה בלתי רגילה. ההורים הגאים מספרים נזכרו בסיטואציה אחת שבה הילד היה כל כך בטוח בתשובה שלו ולא ויתר. “כששאלו שאלה בשעשועון על עלות נסיעה באוטובוס בהארי פוטר, הוא היה נחוש בדעתו שהתשובה שהם נתנו הייתה שגויה”, סיפר האב, “הוא מצא את הדף הנכון בספר הנכון תוך שניות, והוכיח שהוא צודק – הגרסה הקולנועית השתמשה במחיר אחר”.

עוד סיפרו ההורים שהוא ענה פעם על שאלה של 250,000 פאונד בתוכנית ‘מי רוצה להיות מיליונר’, לפני שהאפשרויות לתשובות בכלל הופיעו על המסך.

“זה היה חשוב לו הרבה יותר ממה שדמיינו שזה יהיה”, אמר האב על תוצאות המבחן של בנו, “אנחנו מקווים שזו תהיה דחיפה גדולה עבורו. גם ככה החיים של קווין יהיו מלאי אתגרים, אז אנחנו באמת רוצים לעזור למקסם את הפוטנציאל שלו ולתת לו כל הזדמנות בחיים”.

כותבת ומנהלת תוכן, מעל עשור בעולמות התקשורת. נפגעה בעינה במהלך השירות הצבאי אך לא הוכרה עד היום

כתבות אחרונות