נושאים קשורים

מרגש: אנשי “בית הגלגלים” מנציחים את המתנדבים שנהרגו ב-7 באוקטובר

חברי עמותת בית הגלגלים, המתמודדים עם מוגבלות פיזית קשה, מובילים מיזם הנצחה לאנשי ובוגרי העמותה שהלכו לעולמם. בין היתר, מופיעים באתר החדש שמותיהם של מתנדבים שנהרגו באירועי השבת השחורה

חוקרים: זה מה שגורם לאוטיסטים עם חום להתנהג “נורמלי”

תופעת "אפקט החום", שמשפרת תסמיני אוטיזם בזמן זיהום של הגוף, נחקרה עד כה רק בעכברים. כעת זוג מדענים ינסה לפתח טיפולים לבני אדם שיחקו את התופעה – גם בלי חום

אחרי הדייט הוא סימס “את נוירוטית ונרקסיסטית”. הוא צודק?

"הוא נישק אותי עם ריח של חומוס ולא זכר מתי היה הסקס האחרון שלו, אז העפתי אותו מהבית". אז למה לרננה יש עכשיו מחשבות שניות...

כך הצלחתי (בסוף) להצביע בבחירות

באמת שרציתי להיכנס לקלפי, אבל הגוף שלי נכנס למצב של סטרס. הרגליים נעו לבדן, ופשוט מצאתי את עצמי עומדת בתחנת אוטובוס ורק רוצה לברוח. זה מה שקרה אחר כךאירוע בריונות חמור: צילמו נער אוטיסט בשירותים של בית הספר

שישה נערים ממקיף ט' באשדוד נחקרו במשטרה והושעו מהלימודים לאחר שהתעללו בנער בן גילם מכיתת התקשורת, על הרצף. אמו של הילד: "זו טראומה לכל החיים"
ראשיכבדי ראייהחשבון החשמל יגיע בסמס ויהיה נגיש לעיוורים

חשבון החשמל יגיע בסמס ויהיה נגיש לעיוורים

הפרטים החשובים בחשבון, כמו כמות הצריכה והסך לתשלום, יובלטו ויהיה אפשר לשמוע אותם גם דרך תוכנת הקראה בסמארטפונים

חשבון החשמל החדש. צילום הדמיה - BigTock וחברת חשמל
חשבון החשמל החדש. צילום הדמיה – BigTock וחברת חשמל

בקרוב לקוחות חברת חשמל עם לקויות ראייה יוכלו  לקבל את כל פרטי החשבונית באופן ברור יותר, נגיש ובהיר, כולל קישורים לביצוע פעולות נוספות באופן פשוט, ואפשרות לקרוא אותה במכשירים הניידים התומכים.

חברת החשמל מסיימת בימים אלה פיילוט של הפקת חשבונית תשלום חדשה וידידותית הנשלחת במייל ובסמס. עד כה חשבון החשמל נשלח בדואר (או במייל) ולא היה נגיש לאנשים עם מוגבלות בראייה או עיוורון.

החשבונית החדשה, שתגיע בהדרגה לכלל הלקוחות, תבליט את פריטי המידע החשובים ותציג אותו בפונטים גדולים וברורים יותר. בראשם: כמות הצריכה, תקופת החשבון והסכום לתשלום. בנוסף, יהיו קישורים לביצוע פעולות שונות, ופירוט על צריכת החשמל האישית. הודות לשינוי החשבונית תהיה נגישה יותר מבעבר, לאפליקציות להקראת המסך.

פועלים להנגשה

שירות חדש נוסף של חברת החשמל, שיקל על אנשים עם מוגבלויות, הוא המענה בוואטסאפ. השירות מאפשר ללקוחות חירשים ובכלל, לדווח על תקלה או מפגע וגם למסור קריאת מונה ולשלם חשבונות חשמל (באמצעות קבלת קישור לאתר מאובטח), כל זאת ללא צריך להמתין לנציג.

אורן הלמן
אורן הלמן

“אנחנו פועלים כל העת לשפר, לשדרג, להנגיש ולהוסיף מגוון ערוצי שירות לטובת כל הלקוחות שלנו. שירותים חדשים ודיגיטליים מאפשרים שימוש ידידותי ונוח עבור אנשים עם מוגבלויות, ומייתרים את הצורך בהגעה לנקודות השירות, או בצורך להיעזר באדם נוסף”, אמר אורן הלמן, סמנכ”ל שירות, בחברת החשמל. חשוב לנו שכל לקוחותינו ייהנו מחוויית לקוח ולכן אנחנו פועלים בכל הערוצים ונמשיך לעשות עוד למען מטרה חשובה זו”.

החשבונית נשלחה עד כה ל-60,000 ממשתתפי הפיילוט שנרשמו לקבלת השירות, זאת במטרה להקל על אנשים עם מוגבלות, אבל לא רק הם, אלא בחברת החשמל מצהירים כי החשבונית החדשה תגיע בהקדם לכלל אזרחי ישראל.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות