נושאים קשורים

החשש: אישה מאיימת בשמלה אדומה דופקת בדלת

המקרה המוזר שקרה למשלבת שלי השבוע גרם לי להבין את עוצמת החרדה שפושטת בציבור מאז שפרצה המלחמה

על רקע המלחמה: נדחה בשנה וחצי חוק הדגל עבור אנשים עם מוגבלות

פרסום ראשון: "חוק שירותי הרווחה", שנועד להעביר אנשים עם מוגבלות מהמוסדות למגורים בקהילה, נדחה ליולי 2025 - ואולי אף יותר. המשמעות: חיסכון לממשלה של 750 מיליון שקלים. הנימוק לדחייה של משרד הרווחה: צריכים עוד זמן להיערך

קוראים לי טל ואני חכמה. רק שהרבה שנים זה היה סוד

עד לפני שלוש שנים חשבו שיש לי מוגבלות שכלית, ולכן מערכת החינוך המיוחד מעולם לא לימדה אותי כלום. יכולנו לשבת שעות בכיתה ורק לצייר. הרבה שנים ניסו להשתיק אותי. אבל אני סיימתי לשתוק

“איש בכיסא גלגלים”: הרמזורים בלונדון התחלפו

לכבוד היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות: הסימנים ב-5 רמזורים מרכזיים בלונדון הוחלפו מ"איש ירוק הולך" ל"איש ירוק בכיסא גלגלים"
הסתדרות 480-100

“הלב כואב לי שאתם לא משחררים אותה, רוצים לקבור את אמא”

האב סמי נרצח באירועי ה-7 באוקטובר, אשתו נחשדה כשבויה, וביום שישי התברר שהיא מתה. הבת יעל, עם מוגבלות שכלית, שרדה את התופת בממ"ד ומבקשת: "תלחמו כדי להשיב את גופתה"
ראשיסיפורי השראהמשחקי ה"ספיישל אולימפיקס" מוזנקים בישראל

משחקי ה”ספיישל אולימפיקס” מוזנקים בישראל

כ-1,000 ספורטאים ישתתפו בתחרויות הספורטיביות, שיתקיימו לראשונה בישראל ויקבעו מי יעפיל לתחרויות העולמיות בברלין

מימין - אורן עוזיאלי (שחיין ספיישל אולימפיקס) והשחיין האולימפי יעקב טומרקין. צילום - באדיבות ספיישל אולימפיקס
מימין – אורן עוזיאלי (שחיין ספיישל אולימפיקס) והשחיין האולימפי יעקב טומרקין. צילום – באדיבות ספיישל אולימפיקס

ההתרגשות בשיאה: משחקי ה”ספיישל אולימפיקס” הלאומיים נפתחים לראשונה בישראל היום (שלישי) במיקומים שונים בצפון הארץ. טקס הפתיחה החגיגי של המשחקים יערך באגמון החולה בשעה 16:30, בהשתתפות אשת ראש הממשלה, ליהיא לפיד, יו”ר עמותת ספיישל אולימפיקס, שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון ואורחים מכובדים נוספים.

כ-1,000 ספורטאים עם מוגבלות ביניהם גם ילדים ונוער, ישתתפו בתחרויות ספורט בענפים שונים ביניהן כדורגל (באצטדיון העירוני בקריית שמונה), שחייה (בריכת מבואות חרמון), ג’ודו (רמת כורזים), ריצה (אגמון החולה קק”ל), אופניים (אגמון החולה קק”ל), כדורסל (אולם יסוד המעלה), באולינג (מרכז קנדה), טניס שולחן (רמת כורזים), אתלטיקה קלה (קיבוץ דפנה) ועוד. המשחקים העולמיים ישוחקו בקיץ הקרוב בברלין, בירת גרמניה.

בנוסף לתחרויות יתקיימו אירועים נוספים עבור הספורטאים ומשפחותיהם ביניהם הפנינג לילדים, עמדות “ספורטאי בריא” לבדיקות עיניים ושיניים בשיתוף בית החולים שיבא תל השומר והמכללה האקדמית קריית אונו וסדנאות שונות.

שחקניות ספיישל אולימפיקס מאקים. צילום: אייל דמארי
שחקניות ספיישל אולימפיקס מאקים. צילום: אייל דמארי

כמו כן, ביום רביעי בשעות הצוהריים, ייפתח לקהל הרחב מתחם “נגישות ישראל” של העמותה באגמון החולה (בצמוד למתחם הזינוק והסיום של תחרויות הריצה ואופניים). במתחם המשתתפים והאורחים, יוכלו לחוות תחנות שונות הממחישות סיטואציות שיכולות לקרב אותנו לתחושת האחר – שפת סימנים, ריצה על עיוור, גרפיטי, טעימה עיוורת ועוד.

“ספיישל אולימפיקס” הוא ארגון הגג הבינלאומי לכל תחום הספורטאים עם הצרכים המיוחדים שפועל ב-192 מדינות וחברים בו מעל ל-5 מיליון ספורטאים וספורטאיות בעולם.

“חברה המקבלת את האחר”

שרון לוי בלנגה, מנכ”לית “ספיישל אולימפיקס” ישראל, מסרה: “אלפים מכל רחבי הארץ יעלו ביומיים הקרובים לגליל למשחקים הלאומיים המסמלים את הכוח בתחרות ואת האחדות בחברה המקבלת את האחר. זהו פרויקט מורכב ויוצא דופן, כולל שיתופי פעולה בין הרשויות השונות בגליל, כולל הירתמות מרשימה של קק”ל, משרד התרבות והספורט, חברות רבות ומוסדות שונים שנענו לקריאתנו, כולל התאגדות של אגודות רבות שהם לב ליבה של העשייה. כולם מוזמנים לבוא, לצפות בתחרויות ולעודד את ספורטאי הספיישל אולימפיקס של ישראל”.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות