נושאים קשורים

מרגש: אנשי “בית הגלגלים” מנציחים את המתנדבים שנהרגו ב-7 באוקטובר

חברי עמותת בית הגלגלים, המתמודדים עם מוגבלות פיזית קשה, מובילים מיזם הנצחה לאנשי ובוגרי העמותה שהלכו לעולמם. בין היתר, מופיעים באתר החדש שמותיהם של מתנדבים שנהרגו באירועי השבת השחורה

חוקרים: זה מה שגורם לאוטיסטים עם חום להתנהג “נורמלי”

תופעת "אפקט החום", שמשפרת תסמיני אוטיזם בזמן זיהום של הגוף, נחקרה עד כה רק בעכברים. כעת זוג מדענים ינסה לפתח טיפולים לבני אדם שיחקו את התופעה – גם בלי חום

אחרי הדייט הוא סימס “את נוירוטית ונרקסיסטית”. הוא צודק?

"הוא נישק אותי עם ריח של חומוס ולא זכר מתי היה הסקס האחרון שלו, אז העפתי אותו מהבית". אז למה לרננה יש עכשיו מחשבות שניות...

כך הצלחתי (בסוף) להצביע בבחירות

באמת שרציתי להיכנס לקלפי, אבל הגוף שלי נכנס למצב של סטרס. הרגליים נעו לבדן, ופשוט מצאתי את עצמי עומדת בתחנת אוטובוס ורק רוצה לברוח. זה מה שקרה אחר כךאירוע בריונות חמור: צילמו נער אוטיסט בשירותים של בית הספר

שישה נערים ממקיף ט' באשדוד נחקרו במשטרה והושעו מהלימודים לאחר שהתעללו בנער בן גילם מכיתת התקשורת, על הרצף. אמו של הילד: "זו טראומה לכל החיים"
ראשיכלליהעלאת שכר גם לעו"סים במסגרות לאנשים עם מוגבלות

העלאת שכר גם לעו”סים במסגרות לאנשים עם מוגבלות

היום נחתם צו הרחבה לרפורמת "הישג". המשמעות: מודל שכר חדש לכ-6,500 עובדות ועובדים סוציאליים המועסקים במסגרות מופרטות

שרת הכלכלה אורנה ברביבאי. צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

לאחר מאבק ממושך ועיקש של איגוד העובדות והעובדים הסוציאליים, חתמה היום (רביעי) שרת הכלכלה אורנה ברביבאי על צו הרחבה לרפורמת “הישג” בשכר העו”סים. במסגרת הצו, כ-6,500 עובדות ועובדים סוציאליים המועסקים במסגרות המופרטות ייהנו ממודל השכר החדש החל מינואר 2023, כאשר השינוי הוא רטרואקטיבי ליולי 2021.

בין המסגרות המופרטות שיקבלו את העלאת השכר בעקבות צו ההרחבה: מרכזים ומסגרות לאנשים עם מוגבלות, פנימיות, הוסטלים וכפרי נוער, שירותי שיקום למתמודדי נפש, ליווי לנשים נפגעות אלימות במשפחה ועוד.

תזכורת: בחודש מאי חתמו במשרד האוצר על רפורמת “הישג”, במסגרתה ישופר שכר העובדים הסוציאליים בעלות של 200 מיליון שקל. לראשונה גם יוגדר להם אופק קידום שכרי על בסיס התפתחות בניסיון המקצועי ובהכשרה המקצועית. באוצר הסבירו כי הרפורמה משנה את מבנה השכר של העובדות הסוציאליות ופותרת את בעיות היסוד שקיימות היום באופן התגמול שלהן.

בעקבות הרפורמה, שכר העובדים הסוציאליים יעלה בשיעור של עד 20%. שכר עובד סוציאלי מתחיל יעמוד על כ-8,650 שקלים בחודש, והוא ימשיך לעלות על בסיס התפתחות הניסיון המקצועי, ביצוע הכשרות וקידום ניהולי.

המשא ומתן על ההסכם ארך כשנתיים, וזאת לאחר שביתת העובדות והעובדים הסוציאליים בקיץ 2020. מדובר בהסכם ראשון מסוגו מזה עשרות שנים. ההסכם חל על כ-10,000 עובדות ועובדים סוציאליים המועסקים כיום במגזר הציבורי. לאור צו ההרחבה שנחתם היום, בשלב הבא הוא יוחל גם על כ-6,500 עובדות ועובדים סוציאליים בעמותות ובשירותים המופרטים.

“המתווה ההיסטורי לשינוי מבנה שכר העובדות הסוציאליות, יחד עם תוספות שכר בעלות כוללת של 200 מיליון שקל, ייכנסו כעת לתוקף גם בקרב ציבור העו”סים המופרטים”, מסרה יו”ר איגוד העו”סים ענבל חרמוני, שהובילה את המשא ומתן. “אני מודה לשרת הכלכלה אורנה ברביבאי ולשר הרווחה מאיר כהן, לצוות עובדי זרוע העבודה על הוצאת הצו, לצוות האיגוד, היועצים הכלכליים והמשפטיים ולהסתדרות. כעת פנינו לפעימה השנייה של רפורמת ‘הישג'”.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות