נושאים קשורים

מתמודדת נפש קיבלה אישור להמתת חסד – ועוררה סערה

זוראיה טר בק ההולנדית התמודדה כל חייה עם דיכאון, חרדה, טראומה והפרעת אישיות. בראיון לגארדיאן הסבירה: "לפעמים, כשאת אוהבת מישהו, את חייבת לתת לו ללכת"

חוקרים: הסרטון הזה יעזור לכם להבין אם אתם על הרצף

מדובר בסרטון שמציג גליל דו-ממדי מסתובב שעשוי מנקודות. חוקרים איטלקים גילו כי האישונים של אוטיסטים מתנהגים אחרת במהלך הצפייה בו – בהשוואה לניורוטיפיקלים

בקרוב: שליטה באייפון ובאייפד – רק באמצעות העיניים

שורה של מאפייני נגישות חדשים צפויים להשתלב במערכות ההפעלה של ענקית הטכנולוגיה אפל. יצורפו גם יכולות בינה מלאכותית לזיהוי דיבור מוגבל והאזנה למוזיקה עבור כבדי שמיעה

“אין צוות חינוכי בשעות אחה”צ, הבן שלי חווה רגרסיה”

גן התקשורת "אייל" ברעננה נמצא בחוסר יציבות כבר שנה. הסיבה: ארבע נשות צוות יצאו לחופשת לידה, ללא תחליף הולם. האימהות פנו לעירייה: מפסידות שעות עבודה, והילדים סובליםאין אישור להסעה – ופעוט מונשם נוסע למעון באוטובוס ציבורי

בחצי השנה האחרונה אימו של שחר (שם בדוי) בן השנתיים מנהלת מאבק מול הרשויות לקבלת הסעה שמותאמת למצבו הסיעודי. במקום לספק פתרונות - הן מגלגלות אחריות
ראשיאוטיזםנערה הגנה על ילד עם צרכים מיוחדים – ואיבדה את עינה

נערה הגנה על ילד עם צרכים מיוחדים – ואיבדה את עינה

צעירה מארה"ב הותקפה במקום עבודתה לאחר שהתעמתה עם בריונים שניסו להכות ילד עם מוגבלות. "אמרתי שזה לא בסדר", סיפרה מביה"ח לאחר שנפצעה בעינה

ביאנקה פלומרה. צילום - מתוך דף גיוס הכספים
ביאנקה פלומרה. צילום – מתוך דף גיוס הכספים

ביאנקה פלומרה בת ה-19 הגיעה לעבודתה במסעדת Habit Burger Grill בקליפורניה, והבחינה בארבעה גברים שנכנסים למסעדה ונטפלים לילד עם צרכים מיוחדים – אחיו של אחד מעמיתיה לעבודה שחיכה לסיום המשמרת שלהם. “החלטתי להתערב, ניגשתי לאחד הגברים וביקשתי ממנו להפסיק”, סיפרה לאחר מכן מבית החולים בו היא מאושפזת נוכח פציעותיה הקשות.

“הוא איים עלינו ואמר שהוא הולך להרביץ לילד אם הוא ימשיך להביט לכיוון שלו”, שחזרה פלומרה. סרטון של הקטטה נשמר במצלמות האבטחה של המסעדה, ובו נראה גבר במעיל פרווה שעומד סנטימטרים ספורים מפלומרה בכניסה למסעדה, ואז הולם באגרופים בפניה. אנשים נוספים החלו להתערב לפני שהמלצרית הצליחה להימלט מהאיש, שלאחר מכן עוזב במהירות עם חבריו את החנות במכונית BMW כסופה.

“אחותי הותקפה באכזריות”

לאחר התקרית, פנתה פלומרה לבית החולים שם קיבלה את הבשורה שהיא ככל הנראה תאבד את עינה הימנית בעקבות התקיפה. “הוא נתן לי אגרוף והאוזניות והמשקפיים שלי עפו לי מהפנים”, סיפרה. אחותה אריקה כתבה פוסט בפייסבוק ובו קראה לאנשים לסייע באיתור התוקף: “אחותי המתבגרת הותקפה באכזריות על ידי גבר בין הגילאים 21-16. אנחנו מקווים שמישהו יוכל לזהות את התוקף או את אחד האנשים שאיתו. כתוצאה מהתקיפה אחותי הובהלה למרכז טראומה סמוך, שם עברה ניתוח חירום”.

“אני זועמת לא רק על העובדה שגבר מרשה לעצמו להרים יד על אישה, אלא גם על כך שזה פשוט לא מגיע למישהי שרק ניסתה לעשות את הדבר הנכון ומנעה בגופה פגיעה של אדם בעל צרכים מיוחדים”, כתבה עוד אחותה של הקורבן בפוסט המרגש. הפוסט גרף מילות תמיכה רבות מזרים שנחשפו למקרה הקשה וציינו עד כמה הם מעריכים את ההגנה של נערה צעירה ואמיצה על ילד נזקק.

“גאים בפעולות של פלומרה”

בפרויקט מימון המונים שנפתח לטובת החשבונות הרפואיים של פלומרה נצברו עד כה יותר מ-134,000 דולר, נכון לכתיבת שורות אלה, כאשר יעד הגיוס עומד על 165,000 דולר.

מהנהלת המסעדה נמסר כי “המסעדה שלנו תמיד הייתה מקום שבו כולם מרגישים רצויים ומשולבים, ולפני הכל – חשובה לנו הבטיחות חברי הצוות והלקוחות שלנו. אנחנו גאים שפלומרה הגנה על הלקוח שלנו באומץ רב במהלך התקרית האחרונה, ואנו מתחייבים לתמוך בהחלמתה. מנהלים בכירים שלנו היו בתקשורת שוטפת איתה ועם משפחתה. מעבר לסיוע הרפואי שנספק עבורה, אנו מתכננים לה גם סיוע נוסף”.

פלומרה מתאוששת כעת בבית ואמרה שהיא עדיין מעכלת את מה שאירע לה, אבל לא מתחרטת על מעשיה באותו יום. מהמשטרה המקומית נמסר בתגובה כי האירוע עדיין מוגדר נחקר, אבל טרם נתפסו חשודים במעשה.

כותבת ומנהלת תוכן, מעל עשור בעולמות התקשורת. נפגעה בעינה במהלך השירות הצבאי אך לא הוכרה עד היום

כתבות אחרונות