נושאים קשורים

הנגשה ברמה אחרת: זו הרפורמה בסניפי רשת סטארבקס

כדאי ללמוד משהו מהאמריקאים: רשת הקפה הפופולרית יוצאת למהלך יוצא דופן להתאמת החנויות שלה לאוכלוסיית האנשים עם מוגבלות. על הפרק: שינוי בתצוגות, בדלתות ואפילו בתאורה ובאקוסטיקה

הורים כועסים: “בצהרון הפרידו את הילדים ‘המיוחדים’ מהילדים ‘הרגילים'”

אמהות מגן חינוך מיוחד בבנימינה נאבקות כדי שילדיהן לא יועברו לצהרון נפרד: "ליום אחד כבר שמו אותם בחדר אחר משאר הילדים. זו אפליה". המועצה: "זה ישפר את השירות שהם יקבלו"

ומה עם הבטיחות? כך דחסה העירייה ילדים בהסעה

מקרה חמור בהסעת ילדי חינוך מיוחד בפתח תקווה: המלווה והנהג הסיעו יותר תלמידים ברכב ממה שהחוק מאפשר. אחרי שפנו לעירייה בבקשה להסבר – ההורים נתקלו בחומה בצורה: "ניסו 'לחסוך' על חשבון הבטיחות של ילדינו"

חנות מכרה לנער אוטיסט שעון ב-1,500 שקל ותשלם פיצוי

ביהמ"ש קבע כי בעל החנות שסירב לקבל את השעון בחזרה ולהשיב לנער את כספו פעל בניגוד לחוק. המקרה פורסם לראשונה באתר "שווים"כוכב “קופה ראשית” על בנו האוטיסט: “היום היו מאבחנים גם אותי”

משה פרסטר ובנו רותם בראיון ל"שווים": על האבחון המאוחר, ההקלה בעקבותיו, החלום של הבן להיות בזוגיות וסדנאות הסטנד-אפ שמעביר האב לאוטיסטים
ראשיחדשותחשד: ניסה להגן על נער עם מוגבלות - ונדקר

חשד: ניסה להגן על נער עם מוגבלות – ונדקר

המשטרה עצרה שני תושבי פ"ת. החשד: התגרו בקטין בחצר בית הכנסת, וכאשר בן ה-40 ביקש מהם לחדול - דקרו אותו

ניידת טיפול נמרץ. צילום ארכיון: דוברות מד”א

שני אחים בשנות ה-20 לחייהם, תושבי פתח תקווה, נעצרו בחשד שדקרו בליל שבת מתפלל בחצר בית כנסת בשכונת קריית מטלון בעיר. הסיבה, לפי החשד: הנדקר נחלץ להגן על קטין עם צרכים מיוחדים שהשניים נטפלו אליו.

מחקירה ראשונית שביצעה המשטרה עולה כי מיד לאחר התפילה החלו שני החשודים להקניט, להתגרות ולהציק לקטין. בשלב מסוים הגבר, תושב השכונה כבן 40, העיר להם וביקש מהם לחדול ממעשיהם. בתגובה, על פי החשד, הם הגיבו בתוקפנות ואף דקרו את הקורבן באמצעות סכין.

כוחות משטרה שהגיעו לבית הכנסת החלו בחקירת האירוע. בסריקות שערכו איתרו השוטרים את החשודים ועיכבו אותם לחקירה. המתפלל שנדקר פונה לבית החולים במצב קל לקבלת טיפול רפואי.

“בתום חקירתם ובהתאם לחומר הראיות בתיק יוחלט בדבר הבאתם מחר (ראשון) לדיון בבית משפט בבקשה להאריך את מעצרם”, נמסר מהמשטרה.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות