נושאים קשורים

בג”ץ יכריע: האם תוקפא רפורמת מכשירי השיקום?

ארגוני הזכויות למען אנשים עם מוגבלות עתרו לביהמ"ש בבקשה לצו ביניים להפסקת החקיקה שתעביר את הסמכות על המכשירים ממשרד הבריאות לקופות החולים

נחתם צו הרחבה: כל העובדים הסוציאליים ייהנו מעליית שכר

שר העבודה יואב בן צור הרחיב את ההסכם הקיבוצי שנחתם בין הממשלה להסתדרות לטובת העו"סים. רשימת ההטבות – בכתבה

6 דברים שאנשים עם מוגבלות שכלית צריכים לדעת על הבחירות

מחר בבוקר ייפתחו הקלפיות בבחירות המוניציפליות. עמותת אקים פרסמה מדריך ייעודי שמונגש לאנשים עם מוגבלויות קוגניטיביות, עם כל מה שחשוב כדי לממש את זכות ההצבעה

לראשונה בהיסטוריה: פרס זהה לספורטאים בכסאות גלגלים

הזוכים במרתון לונדון צפויים לקבל את אותם פרסים כמו אלה שאינם עם מוגבלויות. "הלוואי שמרוצים וגופי ספורט אחרים ישימו לב וילכו בעקבותיהם"
הסתדרות 480-100

חדש בבחירות: מאתרים קלפי נגישה וקרובה בלחיצת כפתור

מאחורי המיזם עומדים נגישות ישראל, משרד הפנים, הטכניון, אוניברסיטת אריאל וחברת A2Z. נשיא העמותה יובל וגנר לציבור הנכים: "צאו להצביע, זה פשוט מתמיד"
ראשיאוטיזםזה החשוד בתקיפת הצעיר האוטיסט. מכירים אותו?

זה החשוד בתקיפת הצעיר האוטיסט. מכירים אותו?

המשטרה פירסמה את תמונת החשוד בתקיפת ליאם יריב באוטובוס קו 364 בפתח תקווה ביום ראשון - ומבקשת את עזרת הציבור באיתורו

ליאם יריב (מימין) והחשוד בתקיפתו. צילומים: דוברות המשטרה ובאדיבות המשפחה

המשטרה פירסמה הערב (חמישי) את תמונתו של החשוד בתקיפת ליאם יריב, בן 22 עם אוטיזם, באוטובוס קו 364 בפתח תקווה ביום ראשון האחרון – ומבקשת את עזרת הציבור באיתורו.

מחקירת המשטרה עולה כי החשוד תקף את ליאם כאשר עמד לרדת מהאוטובוס ברחוב סלנט בפתח תקווה. לאחר שליאם ירד מהאוטובוס התקיפה נמשכה, והחשוד אף השליך עליו לבנה. לאחר מכן נמלט מהמקום. ליאם, שנפצע באורח קל-בינוני, פונה לבית החולים בילינסון בפתח תקווה לקבלת טיפול.

כל היודע פרטים על מקום הימצאו של החשוד או כל פרט אחר שיש בו כדי לאפשר למשטרה לאתר אותו, מתבקש להתקשר למוקד 100 של משטרת ישראל או לתחנת פתח תקווה בטלפון שמספרו: 039393433 או לטלפון 039393444 שלוחה 0.

בפוסט שהעלתה לרשת לפני שלושה ימים כתבה אימו של ליאם, טלי: “18:30, יום ראשון, קו אוטובוס 364 של חברת אפיקים מת”א לפתח תקווה עוצר בתחנת סלנט 59 בפתח תקווה. ליאם, בחור על הרצף האוטיסטי, ‘לא בא טוב בעיניים’ לנוסע כבן 40-50 בעל זקן שלבש חולצה לבנה… החלאה הזה החל לצעוק עליו באוטובוס, וכשהדלת נפתחה בתחנה הוא בעט בו בישבן ובגב וזרק אותו מהאוטובוס תוך כדי שהוא יורד אחריו, ממשיך לבעוט בו בכל חלקי גופו ורוגם אותו באבנים. ליאם התחנן וביקש שיעזוב אותו וצעק לעזרה. האדם הזה צרח עליו ‘אל תשחק אותה טמבל’, הרים לבנת אקרשטיין וזרק עליו.

“אין צדיקים בסדום? אף אחד לא עוזר, לא נהג האוטובוס, לא האנשים ברחוב. גברת אמיצה אחת, מבלי להעליב בת כ-80, גובהה כחצי מליאם שלי, שגרה בקרבת המקום ושמעה את הצעקות, פשוט הגיעה ונעמדה מעל ליאם. חצצה בינו לבין התוקף תוך שהיא מבקשת שיקראו למשטרה. גם אז לאיש לא היה אכפת. הגברת הזו הצליחה להבריח את התוקף ולקחה את ליאם המפוחד, המבוהל והפגוע אליה הביתה.

“משם צילצלו אליי. רצתי מהבית שלי כשבראש עוברים בי כל הסרטים הכי נוראיים בעולם. זה קרה גם אצלי בבית. חשבתי שזה שהוא 1.87 ודי רהוט בדבריו יקל על החיים שלו. אבל לא. ליאם לא התעמת עם האדם, לא דיבר איתו, לא עשה כלום. הוא רק נעמד כדי לרדת מהאוטובוס. האיש הזה, הבהמה הזה, החליט שליאם אדם מסוכן ותקף אותו בברוטליות. ליאם פשוט התחנן שיניח לו, ואף אחד לא עשה כלום! עד שהגיעה מלאך.

“אין לי שום מילה אחרת מלבד מלאך-  הגברת שהצילה לי את ליאם. אני רוצה להודות לשוטרים במשטרת פתח תקווה ולשוטרת ענוג ,שכשמה כן היא. הם ראו כמה ליאם נסער ופגוע ומבולבל. לצוות מד”א שהגיע לתחנה, בדק את ליאם ופינה אותו לבית החולים. ולרופאים והצוות המקסים בבלינסון, שלא נתנו לנו לחכות, ראו את הקושי ובעדינות העניקו את הטיפול הרפואי המתאים מהר ככל האפשר. חזרנו הביתה בלילה. ליאם לא אותו ילד. הוא השתבלל והתכנס בעצמו, נכנס למיטה ונרדם מותש וכאוב. רק כשיקום אדע עד כמה החבלות הפיזיות כואבות כי את החבלות הנפשיות אני כבר רואה.

“תשאלו למה הפוסט? כי החלאה שהיכה ותקף את ליאם ברח. ואם מישהו ראה, צילם, המצלמות באוטובוס, ברחוב, מישהו מלבד אותה אישה מדהימה שראה ויכול לעזור לנו למצוא את החלאה הזה. בבקשה תעזרו”.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות