נושאים קשורים

הדרום והצפון מופקרים – גם בחינוך המיוחד

חברת הכנסת לשעבר שירלי פינטו במאמר ראשון לאתר "שווים": "משרד החינוך לא יכול להמשיך להסתתר מאחורי התירוץ של מצוקת כוח אדם. די, מספיק"

אבישי כבר חודש בבית: “אסרו עלינו לדבר עם המחנכת שלו”

בן ה-10, על הרצף האוטיסטי, עבר למסגרת חדשה וחווה התפרצות רגשית – שלטענת הוריו הובילה להתנכלות מצד צוות ההוראה: "נאסר עלינו לפנות ישירות למורה, ליועצת או למשלב". תגובת משרד החינוך: "עובדים על פתרון נכון עבור התלמיד"

אישום: הורחק מבתו עם המוגבלות – ותקף אותה מינית שוב

פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית משפט השלום באשקלון כתב אישום נגד תושב הדרום, בן 50, בגין ביצוע עבירות של מעשים מגונים במשפחה נגד בתו עם צרכים מיוחדים

הנער על הרצף האוטיסטי שמפיח חיים בבלוטים

נדב שמעוני, בן 17 מכפר ביל"ו, מצא תחביב מיוחד שהפך לעסק כלכלי – הוא מייצר דמויות מיוחדות בהתאמה אישית על בלוטים. אמו מספרת: "יש לנו אלפי בקשות מאנשים"
הסתדרות 480-100

במצוקה בגלל המלחמה? איפה תוכלו לקבל טיפול ללא תשלום

משרד הבריאות מפרסם את מספרי הטלפון של מרכזי החוסן ומרכזי החירום והתמיכה הרגשית של קופות החולים, המספקים טיפולים נפשיים ללא עלות
ראשיחדשותמצטיינת ליגת המכללות בכיסאות גלגלים בארה"ב: ישראלית

מצטיינת ליגת המכללות בכיסאות גלגלים בארה”ב: ישראלית

מרי סילברמן, בת 25 משאר ישוב, זכתה עם קבוצתה אלבמה בתואר האליפות בפעם השלישית, והפעם נבחרה גם ל-MVP של הליגה

מרי סילברמן עם בני משפחתה אחרי הזכייה. צילום מהפייסבוק של רחל שרון הכוהן

שחקנית הכדורסל הישראלית בכיסאות גלגלים מרי סילברמן היא ה-MVP (השחקנית המוערכת ביותר) של ליגת המכללות בארה”ב.

זו השנה השלישית בה היא זוכה יחד עם קבוצת מכללת אלבמה באליפות המכללות בארה”ב בכדורסל כיסאות גלגלים. מכללת אלבמה גברה בגמר השנה בקלות על מכללת טקסס,  כשבסיום הייתה התוצאה 41:88. סילברמן קלעה 17 נקודות, לקחה 8 ריבאונדים, מסרה 5 אסיסטים ונבחרה ל-MVP של הליגה.

בשנים האחרונות, כשהיא מגיעה לארץ בחופשות, משחקת סילברמן בקבוצת מג’ד אל כרום. מאמן הקבוצה ערן לויטה היה זה שדחף אותה לצאת ללמוד ולשחק בארה”ב.

אמש אחרי המשחק אמר לויטה: “עם כל הקושי  בלאבד שחקנית אמיתית, ידעתי שהתפתחות שחקן באה לפני הקבוצה והמועדון. המלצתי על שילוב לימודים וכדורסל בקולג’ים בארה”ב, והיום, אחרי שלוש עונות, שלוש טבעות אליפות ותואר MVP אחד, אני יכול להגיד לכל המאמנים – תלמדו לשחרר. ולמרי אני אומר: תמשיכי בדרכך, תחגגי את האליפות ואנחנו כבר מחכים לטבעת הבאה”.

סילברמן, בת 25, קיבלה לפני שלוש שנים מלגת לימודים מלאה במכללת אלבמה בארה”ב. היא הצטרפה לקבוצת הכדורסל בכיסאות גלגלים של המכללה – קבוצה שנחשבה, גם לפני הגעתה, לאחת החזקות בארה”ב.

סילברמן, שגדלה בשאר ישוב, שיחקה עד גיל 18 כדורסל בקבוצת גלבוע. במהלך אחד המשחקים נפצעה ועברה ניתוחי בירכיים שלא איפשרו לה להמשיך ולשחק בקבוצה. אחרי שיקום של שלוש שנים הרגישה שהיא חייבת לעסוק בספורט תחרותי. היא ניסתה את ענף אופני היד, אך מהר מאוד חזרה לכדורסל, הפעם בכיסא גלגלים.

“זה מעבר לא קל”, אמרה אז, “מתסכל מאוד בהתחלה. קשה לתאר משחק כדורסל מבלי להשתמש ברגליים. הזרימה היא לגמרי אחרת. הכל שונה, אבל התרגלתי מהר”.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות