נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשים
הסתדרות 480-100

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיאוטיזםקרייזלר מציגה: תא נוסעים מותאם לאוטיסטים

קרייזלר מציגה: תא נוסעים מותאם לאוטיסטים

הפרויקט נעשה בשיתוף אגודת האוטיזם של אמריקה. תא הנוסעים הייחודי כולל תאורה וקול מותאמים, ארגונית, חגורת בטיחות רכה ועוד

“הקבינה הנוחה” של קרייזלר. צילום יח”צ

חברת המכוניות האמריקאית קרייזלר ציינה את חודש המודעות הבינלאומי לאוטיזם בהכרזה על שותפות חדשה עם אגודת האוטיזם של אמריקה והציגה חבילה חדשה בשם “קבינה נוחה” (Calm Cabin) למיניוואן שלה מדגם Pacifica.

חבילת Calm Cabin, שהוצגה בתערוכת הרכב בניו יורק, נועדה להפוך את הנסיעות לפחות מלחיצות עבור ילדים ובוגרים עם אוטיזם. כפי שהחברה הסבירה, “נסיעה ברכב עלולה להיות חוויה מלחיצה ומפחידה עבור אלו עם אוטיזם, עקב סביבה שעשויה להיות מעוררת יתר ולא נוחה”.

כדי להפוך את הנסיעה למרגיעה ככל הניתן, חבילת Calm Cabin כוללת שמיכת מגע, כרית נסיעה רכה, שרוול חגורת בטיחות רך וארגונית ה”מתלבשת” על גב אחד מהמושבים. בנוסף, כוללת “הקבינה הנוחה” פיצ’ר “מדיטטיבי” לטיפול באור וקול. מדובר בפיצ’ר אלחוטי נטען הכולל ארבעה מצבי טיפול באור ו-15 מצבי טיפול בקול.

החבילה תהיה זמינה בחנות המקוונת של קרייזלר בהמשך האביב, וניתן לרכוש פריטים גם בנפרד. בדרך זו, מסבירים בחברה, מתאפשר ללקוחות לכוונן את פנים הרכב כדי להפוך אותו למקום “רגוע, בטוח ונוח” עבור אנשים עם אוטיזם.

מיני ואן “פאסיפיה” של קרייזלר. צילום יח”צ

מנכ”לית קרייזלר, כריסטין פיואל, הסבירה שהמאמץ הנוכחי של החברה הוא למעשה הרחבה של ההתמקדות של המותג במשפחות. היא גם ציינה שהחבילה קיבלה הרבה תמיכה פנימית, במיוחד מהורים עם ילדים אוטיסטים שעובדים בחברה.

בקרייזלר ציטטו את המרכז לבקרת מחלות ולמניעתן האמריקאי (CDC), שמדווח כי אוטיזם הוא הלקות ההתפתחותית הצומחת ביותר בארצות הברית. אחד מכל 36 ילדים במדינה מאובחן כיום כאוטיסט, וזה בנוסף ל-5.8 מיליון בוגרים שחיים עם אוטיזם.

ארגונית על גב המושב. צילום: קרייזלר

מלבד החבילה החדשה, קרייזלר שואפת לבנות מודעות הולכת וגוברת לאוטיזם. כחלק ממאמץ זה יקבלו העובדים שלה הכשרה להבנת הצרכים הייחודיים של אוטיסטים ובני משפחותיהם. החברה גם תעודד אנשים לתרום לאגודת האוטיזם של אמריקה.

**************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 4 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova

**************

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות