נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשיםעם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיאוטיזםכוכב "נמלטים": "להיות אוטיסט זה חלק מרכזי ממני"

כוכב “נמלטים”: “להיות אוטיסט זה חלק מרכזי ממני”

השחקן וונטוורת' מילר העלה פוסט שבו חשף כי אובחן בשנה שעברה באופן רשמי. "אני צריך לפתח את ההבנה שלי לגבי אוטיזם"

וונטוורת’ מילר. צילום: ביגסטוק

כוכב הסדרה “נמלטים”, וונטוורת’ מילר, העלה לפני כמה ימים פוסט לאינסטגרם שבו חשף כי אובחן בשנה שעברה באופן רשמי כאוטיסט.

“קדמה לזה אבחנה עצמית, ואז הגיעה האבחנה הרשמית”, כתב השחקן בן ה-49. “זה היה הלם, אבל לא הפתעה”.

מילר הדגיש כי יש לו עוד הרבה מה ללמוד על אוטיזם. “יש נרטיב תרבותי מוכר כעת שאומר: ‘איש ציבור משתף ב-א’, ב’ ו-ג’ בפומבי, ואז מקדיש את עצמו לד’, ה’, ו”… זה לא בהכרח מה שהולך לקרות כאן… כרגע אני צריך לפתח את ההבנה שלי. לבחון מחדש חמישה עשורים של ניסיון חיים דרך עדשה חדשה. זה ייקח זמן”.

השחקן ביקש לעביר מסר גם לקהילת האוטיסטים. “אני חושש ממצב של להיות פתאום קול חזק אבל חסר ידע בחדר”, כתב מילר, “הקהילה האוטיסטית כבר התנסתה בזה שמדברים מעל ראשה או בשמה. לא הייתי רוצה לעשות נזק נוסף”.

מילר הבהיר שהוא לא מתכוון לשנות את האבחנה שלו, מתוך הבנה ש”להיות אוטיסט זה חלק מרכזי ממי שאני, כולל כל מה שהשגתי. לאנשים הרבים שבמודע או שלא במודע נתנו לי את החסד והמרחב לאורך השנים ואיפשרו לי לנוע בעולם באופן שנראה לי הגיוני, בין אם זה נשמע להם הגיוני ובין אם לא – תודה. ולמי שבחר אחרת, ובכן, אנשים מתגלים”.

זו לא החשיפה האישית הראשונה של מילר. ב-2013 הוא יצא מהארון וסיפר שהוא הומו, ומאוחר יותר חשף שכנער היה לו ניסיון אובדני.

ב-2019 הודיע ​​שלא יחזור לאיחוד מחדש של “נמלטים”. “סיימתי לשחק דמויות סטרייטיות”, אמר אז. לעומת זאת, לאחרונה שיחזר את תפקידו ב”חוק וסדר: SVU” בתור עוזר התובע המחוזי, בפרק שחשף שבעבר ספג בריונות בגלל מיניותו.

**************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 4 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova

**************

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות