נושאים קשורים

“אתה לא נראה אוטיסט”, אומרים לי. אני בולע את העלבון

נועם שרוני (15) כבר רגיל לסטיגמות ולתוויות, אבל עדיין מבקש מכם פשוט לראות אותו כמו שהוא באמת. טור אורח

עשרות ילדים חולים המרותקים לביתם לא מקבלים מענה חינוכי וטיפולי

על פי נתונים שפרסמה הכנסת, כ-190 תלמידי בית ספר עם מוגבלויות קשות נשארים מאחור. הסיבה: מחסור חמור בכוח אדם

החשד: בן 76 תקף מינית נער בן 15 עם מוגבלות

המשטרה: החשוד, תושב בית שמש, ביצע בנער מעשים מגונים בשני מקרים לפחות. הפרקליטות צפויה להגיש נגדו כתב אישום חמור

ביטוח לאומי: הקצבאות זינקו ב-50% בתוך ארבע שנים

המוסד מפרסם נתונים מדאיגים על עליות חדות בהיקף התשלומים לציבור. הסיבות העיקריות: מלחמת "חרבות ברזל", והקפיצה במספר האבחונים לאוטיזםחברה גרמנית סירבה לספק ציוד לנבחרת עיוורים ישראלים

החברה הודיעה כי החלטתה נועדה לקדם "פתרון שלום של הסכסוך". בוועד הפראלימפי הגיבו בזעזוע: "זוהי פגיעה קשה בטוהר הספורט, ותהליך מסוכן שעלול להידרדר"
ראשיאנשים עם מוגבלויותזה "המשגיח" שחשוד בעבירות מין במטופלות עם מוגבלות

זה “המשגיח” שחשוד בעבירות מין במטופלות עם מוגבלות

ביהמ"ש המחוזי התיר לפרסם את שם החשוד, עובד חיצוני בבי"ח שערי צדק: מוחמד נמר (50), תושב מזרח ירושלים. מעצרו הוארך ב-4 ימים

מוחמד נמר ובי”ח שערי צדק. צילום מוויקיפדיה

העצור בחשד שאנס וביצע מעשים מגונים בשתי מטופלות בתפקוד נמוך בבית החולים שערי צדק הוא מוחמד נמר (בן 50), תושב צור באהר שבמזרח ירושלים – כך הותר אתמול (ראשון) לפרסום על ידי בית המשפט המחוזי בירושלים. מעצרו הוארך ב-4 ימים.

חקירת המקרה החלה בעקבות תלונה שהתקבלה מבית החולים נגד עובד קבלן שעבד כמשגיח על מטופלות ברמת תפקוד נמוכה.

קודם להחלטת המחוזי, שופט בית משפט השלום בירושלים, ציון סהראי, דווקא הורה לשחרר את נמר בתנאים מגבילים בטענה שהחשד נגדו לא התחזק. “אין חולק כי החשד המיוחס למשיב הוא חמור, אך לא ניתן להתעלם מהקשיים העולים מתיק החקירה”, כתב סהראי בהחלטתו. “קשיים אלו הובילו לכך שהראיות שנאספו מאז הדיון האחרון מושכרות, כאמור, לשני כיוונים. לכל היותר ניתן לומר כי החשד הסביר נותר בעינו”.

סהראי, כאמור, שיחרר את נמר ממעצר, אולם המשטרה הגישה ערעור לבית המשפט המחוזי, והוא התקבל.

שופטת המחוזי בירושלים, מיכל שרביט, כתבה בהחלטה להאריך את מעצרו: “המעשים המיוחסים למשיב מקימים עילת מעצר של מסוכנות, ואכן לאחר שעיינתי בפעולות החקירה שמבקשת המשרה להשלים, מצאתי כי קיים חשש כזה. לא מצאתי כי ניתן להסתפק בשלב זה בחלופת המעצר שאליה שוחרר המשיב בהחלטת בית משפט קמא”.

פקד איתמר נווה ממשטרת ירושלים הציג בפני בית המשפט המחוזי חומרים חדשים שנאספו בחקירות מאז מעצרו של נמר. השופטת שרביט גם החליטה להתיר את פרסום שמו: “בשים לב לראיות הנוספות שהוצגו לפניי, אני מוצאת שהחשד הסביר כן התחזק, ומכל מקום, לא מצאתי שהמשיב עמד בנטל להוכיח את הנדרש לצורך מניעת פרסום שמו. המשיב ככלל לא טען לנזק חמור, כזה החורג מהנזק מעצם קשירתו בחקירה פלילית. מעבר לכך, בעניינו קיים אינטרס ציבורי בפרסום השם, והוא הבאת התלונות לידיעת הציבור על מנת לאפשר בחינת הגשת תלונות נוספות נגד המשיב. אינטרס ציבורי זה אף הוא מכריע את הכף אל עבר פרסום השם”.

מבית החולים שערי צדק נמסר: “בשערי צדק התקבלה תלונה של מטופלת כי עובד חברה חיצונית הטריד אותה. עם קבלת התלונה נעשה בירור, הופסקה באופן מיידי עבודתו של עובד הקבלן החשוד במעשה בשערי צדק והתלונה וכלל המידע עבר למשטרת ישראל על מנת שתפתח בחקירה. שערי צדק מגלה אפס סובלנות כלפי אלימות והטרדות מיניות כנגד עובדים ומטופלים ועובד בשיתוף פעולה מלא ואינטנסיבי עם משטרת ישראל על מנת לטפל בכל מקרה שהוא”.

עו”ד מוסטפא יחיא, שמייצג את נמר מטעם הסניגוריה הציבורית, מסר: “מדובר באדם מבוגר ללא עבר פלילי. הוא מכחיש את החשדות. לצערנו המשטרה הזדרזה לעצור את האיש מבלי שביצעה פעולות חקירה בסיסיות בזירה כדי לאמת את התלונות. אנו מצפים שהמשטרה תבדוק את גרסתו של החשוד ושהוא ישוחרר בהקדם”.

**************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 4 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova

**************

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות