נושאים קשורים

עקב המלחמה: מחסור של 500 מיטות במחלקות השיקום

כמות הפצועים במלחמה העלתה דרמטית את הצורך בטיפול שיקומי. מנהלי המרכזים הרפואיים מתריעים בדיון בכנסת: חייבים סיוע משמעותי בתקציב ובכוח אדם

“הגלים היו חזקים היום, אבל אנחנו יותר חזקים”

מאות ילדים עם ובלי מוגבלויות שפונו לאילת משתתפים בפעילות סאפ וגלשנים של עמותת "בית על הים". המטרה: לייצר שגרה ספורטיבית ולהחזיר להם את תחושת השליטה

יובל בת ה-11 חזרה מהשבי על כיסא גלגלים

52 יום אחרי שנחטפו באכזריות על ידי מחבלי חמאס לרצועת עזה, חזרו אמש בנות משפחת אנגל לביתן. גם קרובי משפחתה של נויה דן ז"ל, בת ה-13 על הרצף שנרצחה עם סבתה, חזרו לארץ

תמונת פצועי המלחמה: אלפי אנשים יזדקקו לשיקום פיזי ונפשי

מאות פניות חדשות להכרה כנכי צה"ל הגיעו לאגף השיקום במשרד הביטחון. אזרחים רבים איבדו גפיים והחלו בתהליך שיקום – ועוד מאות נפגעי חרדה ופוסט טראומטיים יזדקקו לטיפול וליוויהמלצר הוא רובוט, המפעיל – איש עם מוגבלות

ברוכים הבאים לקפה "אווטאר" ביפן, בו כל המלצרים הם רובוטים אותם מפעילים מרחוק אנשים עם מוגבלויות. ישראלית שביקרה במקום: "זה היה מקסים, והשירות היה נהדר"
ראשיאוטיזםמיום ב': מסגרות טיפול לאנשים עם מוגבלות במתכונת חירום

מיום ב’: מסגרות טיפול לאנשים עם מוגבלות במתכונת חירום

תישקל גם הפסקת קליטת דיירים חדשים ופתיחת דירות חדשות. מנהלי המסגרות: "תנאי השכר הירודים הובילו למחסור של 30% בכוח האדם; אנחנו בקריסה"

הוסטל בתל אביב

במחאה על “התעלמות משרד הרווחה ממשבר כוח האדם” – המסגרות לטיפול באנשים עם מוגבלויות יעברו לעבוד במתכונת חירום (מתכונת שבת) החל מיום שני הקרוב.

בפגישת חירום של מנהלי המסגרות, שנערכה בסוף השבוע, הוחלט גם כי תישקל הפסקת קליטת דיירים חדשים וייעצר שיתוף הפעולה המקצועי עם משרד הרווחה. לטענתם, “המסגרות, שמטפלות בעשרות אלפי מבוגרים וילדים עם מוגבלויות, מצויות על סף קריסה בשל משבר כוח אדם חמור, הכולל נטישה של מאות עובדים בשל תנאי השכר הירודים”.

לפי ההערכות, משבר כוח האדם הוא תוצאה של שכר המטפלים והמדריכים הנמוך, שהוביל לחוסר של כ-30% באיוש משרות אלו. “לנוכח הסירוב המתמשך של משרד הרווחה ושר הרווחה לטפל בנושא ולעדכן את שכר העובדים במסגרות אלו”, מסרו מנהלי המסגרות, “התקיימה פגישת חירום של המנהלים ומטה המאבק למען שיפור תנאי העובדים במסגרות, אשר בה הוחלט כי בשל הקושי הממשי בגיוס כוח אדם במסגרות, תישקל הפסקת קליטת דיירים חדשים ופתיחת דירות חדשות. בנוסף, ייעצר שיתוף הפעולה עם המשרד בנוגע לקורסים ולהשתלמויות לעובדים ולהשתתפות בפורומים מקצועיים שעורך המשרד. זאת, כאמור, בנוסף למעבר לפעילות במתכונת חירום בלבד מיום שני.

**************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לאתר שווים. רק 4 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> עיגול לטובת שווים – למען אנשים עם מוגבלויות – האגורות שלך יכולות לשנות חיים! (igul.org.il)

**************

“להעלות את שכר המטפלים ל-42 ש’ לשעה”

מסגרות הרווחה מיועדות לטיפול באנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, אוטיזם, שיקום ועוד. מדובר בכ-18,000 אנשים עם מוגבלויות. בשבוע שעבר דיווחנו ב”שווים” כי הארגונים המייצגים את המפעילים הפרטיים והציבוריים של מסגרות הרווחה, פנו אל שר הרווחה יעקב מרגי (ש”ס) וח”כים נוספים מוועדת הרווחה ומוועדת הכספים בכנסת בבקשה לעזרה.

“היום קיימת מצוקה כבירה בגיוס ובשימור כוח אדם בתחום הטיפול באנשים עם מוגבלויות” כתבו הארגונים לשר. “בשבועות האחרונים אנחנו מדווחים על עזיבה מסיבית של עובדות ועובדים המטפלים בילדים, בוגרים ומבוגרים עם מוגבלויות, בשל פערי השכר במשק. ללא העובדות והעובדים המסורים שלנו, המסגרות קורסות והמפעילים מתקשים להעניק מענים ושירותים איכותיים לאוכלוסייה הכי חלשה בחברה הישראלית”.

שר הרווחה יעקב מרגי. צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

בארגונים הציעו כמה פתרונות למצב הקיים, ובהם העלאת שכר העובדים ל-42 שקלים לשעה – מה שלדבריהם צפוי לגרום לעובדים איכותיים יותר להיכנס לענף, לצד מענק התמדה שנתי של 3,000 שקלים ותוספת ותק לצורך שימור עובדים ושיפור שכרם.

הארגונים מזהירים כי מדובר בפתרון הכרחי שיש לתת לו מענה מיידי, ללא כל דיחוי. “אחרת”, הם טוענים, “כלל המפעילים לא יצליחו לתת את השירות המתבקש במסגרות הדיור הטיפוליות לאנשים עם מוגבלות וכן לקלוט דיירים חדשים, ובכך האחריות והטיפול יישאר בידי בני משפחותיהם”.

יו”ר מ.ד.פ, ארגון הגג של המסגרות הפרטיות לאנשים עם מוגבלויות בישראל, יורם וקשלק, מסר כי “בשנה האחרונה התרענו במכתבים ובפגישות עם בכירי משרד הרווחה על מצוקת כוח האדם החמורה ועל משמעויותיה, ודבר לא קרה. כעת הגענו לרגע האמת. הענף כולו יקרוס ללא הגדלת שכרם של המטפלות והמטפלים; את המצב הזה חייבים לשנות לפני שיהיה מאוחר מדי”.

ממשרד הרווחה נמסר בשבוע שעבר: “שר הרווחה יעקב מרגי, ביחד עם אנשי המקצוע במשרד, נמצאים במשא ומתן אינטנסיבי מול משרד האוצר על מנת להביא פתרון לסוגייה בהקדם”.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות