נושאים קשורים

מתמודדת נפש קיבלה אישור להמתת חסד – ועוררה סערה

זוראיה טר בק ההולנדית התמודדה כל חייה עם דיכאון, חרדה, טראומה והפרעת אישיות. בראיון לגארדיאן הסבירה: "לפעמים, כשאת אוהבת מישהו, את חייבת לתת לו ללכת"

חוקרים: הסרטון הזה יעזור לכם להבין אם אתם על הרצף

מדובר בסרטון שמציג גליל דו-ממדי מסתובב שעשוי מנקודות. חוקרים איטלקים גילו כי האישונים של אוטיסטים מתנהגים אחרת במהלך הצפייה בו – בהשוואה לניורוטיפיקלים

בקרוב: שליטה באייפון ובאייפד – רק באמצעות העיניים

שורה של מאפייני נגישות חדשים צפויים להשתלב במערכות ההפעלה של ענקית הטכנולוגיה אפל. יצורפו גם יכולות בינה מלאכותית לזיהוי דיבור מוגבל והאזנה למוזיקה עבור כבדי שמיעה

“אין צוות חינוכי בשעות אחה”צ, הבן שלי חווה רגרסיה”

גן התקשורת "אייל" ברעננה נמצא בחוסר יציבות כבר שנה. הסיבה: ארבע נשות צוות יצאו לחופשת לידה, ללא תחליף הולם. האימהות פנו לעירייה: מפסידות שעות עבודה, והילדים סובליםאין אישור להסעה – ופעוט מונשם נוסע למעון באוטובוס ציבורי

בחצי השנה האחרונה אימו של שחר (שם בדוי) בן השנתיים מנהלת מאבק מול הרשויות לקבלת הסעה שמותאמת למצבו הסיעודי. במקום לספק פתרונות - הן מגלגלות אחריות
ראשיאוטיזםמיום ב': מסגרות טיפול לאנשים עם מוגבלות במתכונת חירום

מיום ב’: מסגרות טיפול לאנשים עם מוגבלות במתכונת חירום

תישקל גם הפסקת קליטת דיירים חדשים ופתיחת דירות חדשות. מנהלי המסגרות: "תנאי השכר הירודים הובילו למחסור של 30% בכוח האדם; אנחנו בקריסה"

הוסטל בתל אביב

במחאה על “התעלמות משרד הרווחה ממשבר כוח האדם” – המסגרות לטיפול באנשים עם מוגבלויות יעברו לעבוד במתכונת חירום (מתכונת שבת) החל מיום שני הקרוב.

בפגישת חירום של מנהלי המסגרות, שנערכה בסוף השבוע, הוחלט גם כי תישקל הפסקת קליטת דיירים חדשים וייעצר שיתוף הפעולה המקצועי עם משרד הרווחה. לטענתם, “המסגרות, שמטפלות בעשרות אלפי מבוגרים וילדים עם מוגבלויות, מצויות על סף קריסה בשל משבר כוח אדם חמור, הכולל נטישה של מאות עובדים בשל תנאי השכר הירודים”.

לפי ההערכות, משבר כוח האדם הוא תוצאה של שכר המטפלים והמדריכים הנמוך, שהוביל לחוסר של כ-30% באיוש משרות אלו. “לנוכח הסירוב המתמשך של משרד הרווחה ושר הרווחה לטפל בנושא ולעדכן את שכר העובדים במסגרות אלו”, מסרו מנהלי המסגרות, “התקיימה פגישת חירום של המנהלים ומטה המאבק למען שיפור תנאי העובדים במסגרות, אשר בה הוחלט כי בשל הקושי הממשי בגיוס כוח אדם במסגרות, תישקל הפסקת קליטת דיירים חדשים ופתיחת דירות חדשות. בנוסף, ייעצר שיתוף הפעולה עם המשרד בנוגע לקורסים ולהשתלמויות לעובדים ולהשתתפות בפורומים מקצועיים שעורך המשרד. זאת, כאמור, בנוסף למעבר לפעילות במתכונת חירום בלבד מיום שני.

**************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לאתר שווים. רק 4 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> עיגול לטובת שווים – למען אנשים עם מוגבלויות – האגורות שלך יכולות לשנות חיים! (igul.org.il)

**************

“להעלות את שכר המטפלים ל-42 ש’ לשעה”

מסגרות הרווחה מיועדות לטיפול באנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, אוטיזם, שיקום ועוד. מדובר בכ-18,000 אנשים עם מוגבלויות. בשבוע שעבר דיווחנו ב”שווים” כי הארגונים המייצגים את המפעילים הפרטיים והציבוריים של מסגרות הרווחה, פנו אל שר הרווחה יעקב מרגי (ש”ס) וח”כים נוספים מוועדת הרווחה ומוועדת הכספים בכנסת בבקשה לעזרה.

“היום קיימת מצוקה כבירה בגיוס ובשימור כוח אדם בתחום הטיפול באנשים עם מוגבלויות” כתבו הארגונים לשר. “בשבועות האחרונים אנחנו מדווחים על עזיבה מסיבית של עובדות ועובדים המטפלים בילדים, בוגרים ומבוגרים עם מוגבלויות, בשל פערי השכר במשק. ללא העובדות והעובדים המסורים שלנו, המסגרות קורסות והמפעילים מתקשים להעניק מענים ושירותים איכותיים לאוכלוסייה הכי חלשה בחברה הישראלית”.

שר הרווחה יעקב מרגי. צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

בארגונים הציעו כמה פתרונות למצב הקיים, ובהם העלאת שכר העובדים ל-42 שקלים לשעה – מה שלדבריהם צפוי לגרום לעובדים איכותיים יותר להיכנס לענף, לצד מענק התמדה שנתי של 3,000 שקלים ותוספת ותק לצורך שימור עובדים ושיפור שכרם.

הארגונים מזהירים כי מדובר בפתרון הכרחי שיש לתת לו מענה מיידי, ללא כל דיחוי. “אחרת”, הם טוענים, “כלל המפעילים לא יצליחו לתת את השירות המתבקש במסגרות הדיור הטיפוליות לאנשים עם מוגבלות וכן לקלוט דיירים חדשים, ובכך האחריות והטיפול יישאר בידי בני משפחותיהם”.

יו”ר מ.ד.פ, ארגון הגג של המסגרות הפרטיות לאנשים עם מוגבלויות בישראל, יורם וקשלק, מסר כי “בשנה האחרונה התרענו במכתבים ובפגישות עם בכירי משרד הרווחה על מצוקת כוח האדם החמורה ועל משמעויותיה, ודבר לא קרה. כעת הגענו לרגע האמת. הענף כולו יקרוס ללא הגדלת שכרם של המטפלות והמטפלים; את המצב הזה חייבים לשנות לפני שיהיה מאוחר מדי”.

ממשרד הרווחה נמסר בשבוע שעבר: “שר הרווחה יעקב מרגי, ביחד עם אנשי המקצוע במשרד, נמצאים במשא ומתן אינטנסיבי מול משרד האוצר על מנת להביא פתרון לסוגייה בהקדם”.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות