נושאים קשורים

“אתה לא נראה אוטיסט”, אומרים לי. אני בולע את העלבון

נועם שרוני (15) כבר רגיל לסטיגמות ולתוויות, אבל עדיין מבקש מכם פשוט לראות אותו כמו שהוא באמת. טור אורח

עשרות ילדים חולים המרותקים לביתם לא מקבלים מענה חינוכי וטיפולי

על פי נתונים שפרסמה הכנסת, כ-190 תלמידי בית ספר עם מוגבלויות קשות נשארים מאחור. הסיבה: מחסור חמור בכוח אדם

החשד: בן 76 תקף מינית נער בן 15 עם מוגבלות

המשטרה: החשוד, תושב בית שמש, ביצע בנער מעשים מגונים בשני מקרים לפחות. הפרקליטות צפויה להגיש נגדו כתב אישום חמור

ביטוח לאומי: הקצבאות זינקו ב-50% בתוך ארבע שנים

המוסד מפרסם נתונים מדאיגים על עליות חדות בהיקף התשלומים לציבור. הסיבות העיקריות: מלחמת "חרבות ברזל", והקפיצה במספר האבחונים לאוטיזם
הסתדרות 480-100

חברה גרמנית סירבה לספק ציוד לנבחרת עיוורים ישראלים

החברה הודיעה כי החלטתה נועדה לקדם "פתרון שלום של הסכסוך". בוועד הפראלימפי הגיבו בזעזוע: "זוהי פגיעה קשה בטוהר הספורט, ותהליך מסוכן שעלול להידרדר"
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותהצעת חוק: העדפה בשירות הציבורי לאדם עם מוגבלות ששירת בצה"ל

הצעת חוק: העדפה בשירות הציבורי לאדם עם מוגבלות ששירת בצה”ל

מאחורי הצעת החוק, שעברה בטרומית, עומד ח"כ משה סולומון מהציונות הדתית. עוד יקבלו העדפה: בני הקהילה האתיופית, ערבים וחרדים בוגרי צבא

ח”כ משה סולומון. צילום: יהודה כהן

הצעת חוק חדשה של ח”כ משה סולומון (הציונות הדתית) מבקשת לתת העדפה במכרזים למשרות בשירות הציבורי למי שמגיע מאוכלוסיות בתת-ייצוג ובחר לשרת בצה”ל. בין האוכלוסיות: אנשים עם מוגבלויות, בני הקהילה האתיופית, ערבים וחרדים.

הצעת החוק, שעברה בשבוע האחרון בקריאה טרומית בכנסת, נולדה ממחקר של תנועת “אם תרצו”. מטרתה היא להיטיב עם אוכלוסיות מוחלשות שרוצות להיות שותפות בתרומה למדינת ישראל.

“הרעיון הוא לאפשר לאנשים האלה להשתלב בצורה חלקה יותר בתפקידים שונים בשירות המדינה”, הסביר ח”כ סולומון. “אני מברך על העברת החוק החשוב הזה בקריאה טרומית. מדובר בצעד חשוב לחיזוק צה”ל ולעידוד שילובם של אנשים עם מוגבלויות ואוכלוסיות מוחלשות אחרות בצבא ובחברה הישראלית. החוק יחזק את החברה ויסייע למי שבוחר להשתלב בה ולקדם אותה”.

בשנים האחרונות ישנה עלייה בשיעור הצעירים עם מוגבלויות שמתגייסים לצה”ל במסגרת תוכניות שונות. אחת מהן היא תוכנית “תתקדמו”, המשלבת צעירים עם אוטיזם (עצמאים) בשירות מלא. נכון לספטמבר 2022 עברו תחת התוכנית כבר כ-270 חיילים. הרעיון הוא לאפשר לנערים ונערות על הרצף האוטיסטי לשרת כחיילים לכל דבר ולהשתלב ביחידות מגוונות בצה”ל, בהתאם לכישוריהם.

**************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 4 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova

**************

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות