נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשים
הסתדרות 480-100

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויות20 מיליון להקמת 33 גני משחקים נגישים בפריפריה

20 מיליון להקמת 33 גני משחקים נגישים בפריפריה

כך הוחלט במשרד לפיתוח הנגב והגליל. הבאים בתור אחרי גן השעשועים הנגיש שהוקם בנוף הגליל: באשדוד, באר שבע ועכו

גן המשחקים המונגש בנוף הגליל. צילום מתוך אתר “מתקני פסגות”

המשרד לפיתוח הנגב והגליל יקצה 20 מיליון שקלים להקמה של 33 גני משחקים מונגשים בערים וביישובים בפריפריה החברתית והגיאוגרפית – כך עידכן המשרד.

על תכנון וביצוע הפרויקט מופקדת חברת “מתקני פסגות”, המתמחה בהקמת גנים מסוג זה, והיא כבר השלימה בנייה של גן משחקים נגיש בנוף הגליל, בשם “פארק החלומות”. “אנו מאמינים בערכי הנגישות והשילוב”, נמסר מהחברה, “וגאים להוביל את תחום גני השעשועים הנגישים בישראל. גנים נגישים ברמה הזאת עוד לא נעשו בארץ, ואנו בטוחים כי הם יסייעו לחולל שינוי משמעותי במרחב הציבורי ובשיתוף ובחיבור ילדים עם מוגבלויות לחברה הישראלית כולה”.

מה כולל גן כזה? לדברי החברה, המתקן המרכזי, מדגם “חושים”, מתאים לתנועה בכיסא גלגלים עד לשיא גובה המתקן, וגם למעבר מקביל של שני כיסאות גלגלים בו זמנית לרוחב כל גשר. בנוסף, משולבים בו לוחות תחושה, מוזיקה ומשחק, כתב ברייל, פאנל צילום “מעורר השראה” ושפופרות מוליכות קול.

“משולב חושים נגיש”. גן השעשועים בנוף הגליל. צילום מאתר “מתקני פסגות”

בגנים הנגישים ישנן גם נדנדות מסוגים שונים, קרוסלה המותקנת בקו אפס לקרקע, כף מחפרון דינמית למשחק בחול ומתקנים נוספים המותאמים לכיסאות גלגלים במשחק ישיר או בהעברה. “כל אפשרויות המשחק בגן מותאמות לכולם, כך שגם מי שלא צריך נגישות ישחק וייהנה”, משוכנעים בחברה.

לפי המשרד לפיתוח הנגב והגליל, בקרוב ייפתחו גני משחקים מונגשים באשדוד, בבאר שבע ובעכו ובהמשך ביישובים רבים נוספים. “המהלך המרגש להקמתם של עשרות גני שעשועים לאנשים עם מוגבלות הוא צעד נוסף בדרך לעמידה במשימה הלאומית שלנו לשיפור חייהם של כלל התושבים, ובפרט של אנשים עם מוגבלות החיים בגליל ובנגב”, מסר השר לפיתוח הנגב והגליל יצחק וסרלאוף (עוצמה יהודית).

חברת הכנסת לשעבר שירלי פינטו כתבה ב”טוויטר”: “בשולי הסערה הפוליטית של השבוע האחרון, יש גם חדשות טובות. השר יצחק וסרלאוף החליט ליישם את התוכנית שהגשתי בקדנציה הקודמת להנגשת גני שעשועים בפריפריה לילדים עם מוגבלויות בסך 20 מיליון שקלים. אני מקווה שבהמשך התקציב יורחב, בדומה לתוכנית המקורית, כדי לתת מענה כולל לכל הערים”.

**************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 4 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova

**************

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות