נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשים
הסתדרות 480-100

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיאוטיזםהצעיר האוטיסט שלא ידע לפתוח בקבוק מים שבר את שיא גינס

הצעיר האוטיסט שלא ידע לפתוח בקבוק מים שבר את שיא גינס

מקס פארק בן ה-21 נכנס להיכל התהילה לאחר שפתר את הקובייה ההונגרית תוך 3.13 שניות. הוריו: "הקובייה עזרה לו להתפתח בעוד הרבה תחומים"

מקס פארק (מימין) שובר את שיא העולם. צילום: יוטיוב

מי לא שמע על ספר השיאים של גינס? “גינס שיאי עולם” (Guinness World Records), שנקרא בעבר ספר השיאים של גינס, הוא קובץ מפורסם של שיאים אנושיים מעודכנים מרחבי העולם, ובכל שנה יוצאת מהדורה חדשה ומעודכנת.

הספר מאגד שיאים רבים שתועדו מסביב לגלובוס, בעיקר בנוגע ליכולות אנושיות יוצאות דופן, והוא נחשב לספר בעל שם ויוקרה שרבים טורחים רבות על מנת להיכלל בו כשיאנים.

מקס פארק בן ה-21, קוריאני-אמריקאי שאובחן עם אוטיזם בגיל שנתיים, הוא כעת חלק מהיכל התהילה של שיאי גינס. פארק, הידוע בכינויו “נער הפלא של עולם הקוביות”, שבר לאחרונה שיא גינס בפתרון קובייה הונגרית בגודל 3X3X3. הוא עשה זאת ב-3.13 שניות בלבד, תוך שהוא שובר את שיא העולם שנקבע ב-2018 על ידי יושנג דו הסיני, שפתר את הקובייה תוך 3.47 שניות. מדובר בשיפור של קצת יותר מ-4 עשיריות השנייה.

פארק, שנחשב לאגדת ספייסקיובינג, כבר פתר בעבר את הקובייה ההנוגרית (מכונה גם קוביית רוביק) ב-3.63 שניות, מה שהציב אותו במקום השני, ועכשיו הוא הצליח לעקוף את יריבו הסיני ולרגש את כולם. “נער הפלא” גם הציג טרנד חדש לעולם הקוביות בשם “A0100”, שהוא מבחן מפתח בקוביות הכרוך בפתרון הקובייה 100 פעמים, עם בחירת הזמנים הטובים והגרועים ביותר וחישוב הזמן הממוצע.

עד היום הוא זכה בלמעלה מ-400 תחרויות קוביות רוביק ואפילו הופיע בסרט תיעודי של נטפליקס משנת 2020 בשם “The Speed ​​Cubers”.

“הייתה תקופה שמקס אפילו לא יכול היה לפתוח בקבוק מים”, סיפרו הוריו של פארק, שון ומיקי, בעקבות שבירת השיא, “אבל הוא הראה עניין בפתרון קובייה הונגרית. העובדה שהוא הצליח לעשות את זה בזמני שיא נתנה לו משמעות רבה ותחושת מסוגלות, וגם עזרה לו להתפתח בתחומים נוספים רבים בחיים”. 

הצעיר האוטיסט, שמשמש מודל לחיקוי לרבים בעולם, כמי שלא נותן לאוטיזם להפריע לו בדרך להצלחה כבירה, הוא אחד משמונה אנשים שהצטרפו להיכל התהילה של גינס ב-2023. ביניהם: הזמרת הכוכבת ביונסה, על היותה “מלכת הפופ הנשי”, והכדורגלן הענק כריסטיאנו רונאלדו על היותו “מבקיע השערים הרבים ביותר לגברים”.

**************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 4 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova

**************

כותבת ומנהלת תוכן, מעל עשור בעולמות התקשורת. נפגעה בעינה במהלך השירות הצבאי אך לא הוכרה עד היום

כתבות אחרונות