נושאים קשורים

תמונת פצועי המלחמה: אלפי אנשים יזדקקו לשיקום פיזי ונפשי

מאות פניות חדשות להכרה כנכי צה"ל הגיעו לאגף השיקום במשרד הביטחון. אזרחים רבים איבדו גפיים והחלו בתהליך שיקום – ועוד מאות נפגעי חרדה ופוסט טראומטיים יזדקקו לטיפול וליווי

המלצר הוא רובוט, המפעיל – איש עם מוגבלות

ברוכים הבאים לקפה "אווטאר" ביפן, בו כל המלצרים הם רובוטים אותם מפעילים מרחוק אנשים עם מוגבלויות. ישראלית שביקרה במקום: "זה היה מקסים, והשירות היה נהדר"

“קרן השמש שלנו חזרה, והדמעות לא מפסיקות לרדת”

מפגש מרגש התרחש בבית החולים בין קרן מונדר, מורה לחינוך מיוחד שחזרה משבי חמאס, למנהלת בית הספר רחלי שטיין. גם תלמידתה של מונדר התרגשה: "מיקה קפצה ונישקה את מסך הטלוויזיה"

אני עובד מדינה ו”קר גיבר” של אדם קרוב. מה מגיע לי?

מי זכאי להכרה כ"בן משפחה מטפל", איך מקבלים את ההכרה – ואיזה זכויות והטבות מגיעות לכם מהמדינה. מדריך בשיתוף נציבות שירות המדינהאב ביקש להפחית מזונות כי לילד יש קצבת נכות. מה פסק ביהמ”ש?

שופטי בית הדין הרבני האזורי באשקלון התבקשו להכריע: האם העובדה שילד מקבל קצבת נכות מביטוח לאומי היא סיבה מוצדקת להפחתת מזונות שמשלם אביו   
ראשיחדשות40 חודשי מאסר לבן 55 שביצע עבירות מין בנערה עם מוגבלות

40 חודשי מאסר לבן 55 שביצע עבירות מין בנערה עם מוגבלות

בשל מוגבלותה ומצבה הנפשי, ביהמ"ש פטר אותה מהחובה להעיד ושמע את עדויותיה במשטרה. השופט: "שבר עמוק נפער בנפשה עד כדי ניסיונות אובדניים"

בית המשפט (אילוסטרציה). צילום: ביגסטוק
צילום אילוסטרציה: ביגסטוק

אביחי חיים

בית משפט השלום בתל אביב גזר 40 חודשי מאסר ופיצוי בסך 50,000 שקל על בן 55 שהורשע בחודש שעבר בביצוע עבירות מין בקטינה עם מוגבלות שכלית ונפשית כאשר הייתה בת 15 בלבד.

הנאשם, חיים פלג, הורשע בעבירות של בעילה אסורה בהסכמה, גרם בעילה אסורה בהסכמה והחזקת חומר תועבה. העבירות בוצעו בקטינה ילידת 2002 בהיותה, כאמור, בת 15. פלג ניהל עם הקטינה התכתבויות אינטנסיביות בעלות תוכן מיני, ביודעו את גילה. בהמשך, פגש את הקטינה בסמוך לבית ספרה והסיע אותה ברכבו למקום מרוחק, שם בעל אותה בהסכמתה.

במהלך ניהול המשפט הגישה עו”ד ירדן זאבי בשם הפרקליטות בקשה לאפשר למתלוננת להעיד עם אמצעי התאמה. בהתקרב מועד העדות, התברר כי הידרדר מצבה הנפשי של המתלוננת, שהייתה בפוסט טראומה בעקבות מעשיו של הנאשם. לפיכך, ועל מנת שלא לגרום לנזק בלתי הפיך למתלוננת ובהתאם לחוק הליכי חקירה והעדה (התאמה לאנשים עם מוגבלות שכלית או נפשית), פנתה הפרקליטות לבית המשפט וביקשה לפטור את המתלוננת מעדות ולהגיש את הודעותיה מהמשטרה במקום עדותה.

לאחר ששמע עדים מומחים אשר העידו על מצבה הנפשי של הקטינה, קיבל השופט איתן קורנהאוזר את בקשת הפרקליטות ופטר את המתלוננת, לנוכח מצבה הנפשי, ממסירת העדות.

בשלב הטיעונים לעונש, עו”ד זאבי הדגישה את פער הגילאים המשמעותי בין הנאשם לקטינה, שעומד על 35 שנים, את גילה הצעיר של הקטינה בעת ביצוע העבירות וכן את הנסיבות החמורות שבהתנהלות הנאשם, אשר יזם את הקשר המיני, תיכנן והוציא לפועל את המפגש ואת קיום יחסי המין, למרות שכאמור ידע את גילה.

בפסק הדין מציין השופט קורנהאוזר כי “הנאשם לא עבר במשך שנים מאז ביצוע העבירות כל ניסיון לבחון את הרקע שהביאו לבצע את המעשים הנלוזים בהם הורשע, בין אם טיפולי ובין אם אחר, ולא הצביע על ראשית הפנמה או הבנה של הפסול במעשיו”. עוד הוסיף השופט כי “בית המשפט נחשף במהלך ניהול הליך זה למידת הפגיעה העמוקה בקטינה בשל מעשי הנאשם, לשבר העמוק שנפער בנפשה ללא איחוי עד כדי ניסיונות אובדניים חוזרים ונשנים במחלקה סגורה”.

**************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 4 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova

**************

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות