נושאים קשורים

סוף לאפליה: משפחות אומנה יקבלו גמלת ילד נכה כמו משפחות ביולוגיות

הכנסת אישרה אמש בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ יצחק פינדרוס בנושא. משפחות האומנה יהיו זכאיות גם להטבות והזכויות הנלוות

נכה על כיסא גלגלים סורבה לקבל תג נכה: “מזלזלים באדם סובל”

למרות 100 אחוזי הנכות ומחלת העור הנדירה שלה, משרד התחבורה סירב לבקשתה של שמרית ברק: "התנועה ללא רכב לא תחמיר את מצבה הרפואי"

עונה שנייה ל”החיים ובת'”: איימי שומר על החיים עם בעל אוטיסט

הקומיקאית חוזרת לעונה שנייה של הסדרה "החיים ובת'", שמטפלת בנושאים שלא כולנו רגילים להיחשף אליהם בטלוויזיה: "רצינו להראות מה זה אומר באמת להיות על הספקטרום"

נמצא תקציב לחוגי ספורט לתלמידים עם מוגבלות

בשבועות האחרונים ניהלו מספר חברי כנסת, בראשם חה"כ סימון דוידסון (יש עתיד) מאבק למציאת מקור תקציבי חדש לפעילות התאחדות הספורט לבתי הספרהנגשה ברמה אחרת: זו הרפורמה בסניפי רשת סטארבקס

כדאי ללמוד משהו מהאמריקאים: רשת הקפה הפופולרית יוצאת למהלך יוצא דופן להתאמת החנויות שלה לאוכלוסיית האנשים עם מוגבלות. על הפרק: שינוי בתצוגות, בדלתות ואפילו בתאורה ובאקוסטיקה
ראשיחדשותיש רפורמה: שכר המשלבות והסייעות בחינוך המיוחד עולה

יש רפורמה: שכר המשלבות והסייעות בחינוך המיוחד עולה

הרפורמה כוללת העלאה בשכר לכלל הסייעות, שייקראו מעתה "תומכות חינוך", בונוסים על ותק, על התמדה ועל השתלמויות מקצועיות וקיצור שבוע העבודה

חותמים על הסכם הסייעות, הבוקר. צילום: ההסתדרות

לאחר משא ומתן ממושך בין ההסתדרות, משרד האוצר ומרכז השלטון המקומי, נחתמה היום (ג’) הרפורמה בשכר ובתנאי ההעסקה של תומכות החינוך ברשויות המקומיות.

הרפורמה תקדם באופן משמעותי את מעמדן של יותר מ-55,000 תומכות החינוך ותחולל שינוי יסודי בתפיסת המקצוע – מסייעת לתומכת חינוך, בין היתר גם על ידי הכשרות והשתלמויות מקצועיות. ההסכם יתמרץ עובדות חדשות להצטרף כצוות חינוכי משמעותי במערכת החינוך לגיל הרך, מתוך מטרה לפתור את מצוקת כוח האדם בקרב הסייעות בשלטון המקומי. לפי ההסתדרות, העלאת השכר צפויה להיכנס לתוקף ב-1 באוקטובר.

עיקרי ההסכם

תוספת שכר – שכר היסוד של תומכות החינוך יועלה ביותר מ-20% ויעמוד מעתה על 7,000 שקל עד 8,000 שקל למשרה מלאה לעובדת מתחילה ללא ותק, ועל פי החלוקה הבאה:

    * שכר הבסיס של תומכת חינוך אישית (משלבת) או רפואית יועלה ל–7,000 שקל.

    * שכר הבסיס של תומכת חינוך בגן/בבית ספר יועלה ל–7,200 שקל.

    * שכר הבסיס של תומכת חינוך מיוחד יועלה ל–8,000 שקל.

תוספת ותק חודשית לשכר בסך 50 שקלים לכל שנת ותק, עד ל-40 שנות ותק.

קידום ופיתוח מקצועי – ההסכם מסדיר את פיתוח הפרופסיה המקצועית של תומכות החינוך וקידום המקצועיות על ידי השתלמויות והכשרות, שבגינן יזכו לתוספת רמה מקצועית של בין 400  ל- 1,600 שקלים, בהתאם לרמה המקצועית.

קיצור שבוע העבודה – שבוע העבודה יקוצר ל-40 שעות לאורך תקופת ההסכם, שבסיומה תיבחן האפשרות לקיצור בשעה נוספת. בהמשך מתוכנן קיצור נוסף ל-39 שעות שבועיות, במידה שלא יהיה מחסור בתומכות חינוך בשנת 2027. המהלך יגדיל את ערך השעה למשרה מלאה ויאפשר איזון ראוי יותר בין בית לעבודה.

תמריצי  התמדה – תמריץ התמדה חודשי שלעד 600 שקל לתומכת חינוך שלא תיעדר מעבודתה, וכן מענק שנתי של 1,000 שקל לתומכת חינוך שנעדרה עד 10 ימי מחלה במצטבר.

דמי החלפת גננת – תומכת חינוך שמחליפה גננת תהיה זכאית ל-200 שקל בכל יום, בנוסף על שכרה.

לוח חופשות ותגמול – לוח החופשות יותאם לזה של משרד החינוך, לצד תגמול נוסף בגין עבודה בפגרת הקיץ ובחופשות החגים (במגזר היהודי – חנוכה ופסח, במגזר הערבי – חופשת החורף והאביב).

הטבות נוספות בהסכם – מענק ביגוד שנתי  ובנייה של  מסלול הכשרה של תומכות חינוך לתואר אקדמי בחינוך במסלול “אופק בתנועה”, בסבסוד משמעותי של המעסיקים.

ההסכם נחתם בבית ההסתדרות, במעמד יו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, יו”ר הסתדרות המעו”ף עו”ד גיל בר-טל, מ”מ יו”ר ההסתדרות רועי יעקב, יו”ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס, מנכ”ל משרד האוצר שלומי הייזלר, סגן בכיר לממונה על השכר במשרד האוצר יוני פת, וראש מינהל הסכמי עבודה ושכר במרכז השלטון המקומי חגית מגן. בטקס השתתפו תומכות חינוך מרחבי הארץ.

***************
עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 4 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova
***************

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות