נושאים קשורים

הערכות: בכמה יעלו הקצבאות ב-2024 אחרי ההצמדה

על כמה צפויות לעמוד קצבאות הנכים, ילדים עם מוגבלות ושירותים מיוחדים מהחודש הבא. אלכס פרידמן: "ההצמדה לשכר הממוצע – אחד ההישגים הגדולים שלנו"

ושוב, נזכרים בנו רק חודש בשנה. אבל אפשר גם אחרת

דצמבר הוא חודש המודעות לזכויות אנשים עם מוגבלות, אבל מה עם שאר חודשי השנה? אילון גולן חושב שהצעד הראשון לעבר שוויון הוא פשוט לדבר זה עם זה. טור אורח

הלחץ עבד: בוטלה דחיית חוק שירותי הרווחה

בעקבות הפרסום ב"שווים" והמכתב של יו"ר האופוזיציה לפיד: שר הרווחה והביטחון החברתי יעקב מרגי חזר בו מההקפאה. "זו תוכנית הדגל של המשרד לשנים הקרובות"

איפה חילקו הכי הרבה דוחות לאלו שחנו בחניית נכים ללא תג?

הנתונים לא מחמיאים: עמותת "אור ירוק" בדקה את רמת האכיפה ומצאה כי יש מקום רב לשיפור. וגם: באיזו רשות מקומית חילקו רק דוח חנייה אחד בשנה החולפת?
הסתדרות 480-100

החשש: אישה מאיימת בשמלה אדומה דופקת בדלת

המקרה המוזר שקרה למשלבת שלי השבוע גרם לי להבין את עוצמת החרדה שפושטת בציבור מאז שפרצה המלחמה
ראשיאנשים עם מוגבלויותמשלחת ישראלית תופיע בוועדת האו"ם לזכויות אנשים עם מוגבלות

משלחת ישראלית תופיע בוועדת האו”ם לזכויות אנשים עם מוגבלות

המשלחת, שזו ההופעה הראשונה שלה במעמד זה, תציג את הפעילות בישראל ליישום זכויות אנשים עם מוגבלות. בראשה יעמוד נציב שוויון זכויות דן רשל

דן רשל, נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. צילום מסך מיוטיוב
דן רשל, נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. צילום מסך מיוטיוב

לראשונה, מדינת ישראל תציג בפני מוסדות האו”ם את פעילותה ליישום זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות ואת האתגרים המהווים חלק מהתהליך.

בראש המשלחת יעמדו דן רשל, נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים, ד”ר גיל-עד נועם, המשנה ליועצת המשפטית לממשלה למשפט בינלאומי, וכן מירב אילון-שחר, שגרירת ישראל למוסדות האו”ם בז’נבה.

ב-23 וב-24 באוגוסט תופיע המשלחת הישראלית בפני ועדת האו”ם לזכויות אנשים עם מוגבלויות. הופעתה היא חלק מהליך יישום מחויבויותיה של מדינת ישראל במסגרת האמנה הבינלאומית בדבר זכויות אנשים עם מוגבלויות. לישראל נציגה בכירה קבועה בוועדה – אודל-יה פיטוסי, בעצמה אישה עם מוגבלות – שנבחרה לפני שלוש שנים להיות הישראלית הראשונה בתפקיד.

המשלחת תכלול נציגים מגופי המדינה הרלוונטיים: נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, משרד המשפטים, משרד החוץ, משרד הרווחה, משרד הבריאות, משרד החינוך, משטרת ישראל ומחלקת הדין הבינלאומי בפרקליטות הצבאית.

האמנה בדבר זכויותיהם של אנשים עם מוגבלויות (Convention on the Rights of Persons with Disabilities ובקיצור CRPD) התקבלה באו”ם בחודש דצמבר 2006 ונכנסה לתוקף במאי 2008. אמנה זו מגדירה חזון וקובעת סטנדרטים בינלאומיים לזכויות אדם של אנשים עם מוגבלות בכל תחומי החיים.

מדינת ישראל אישררה את אמנת האו”ם בספטמבר 2012, וחלה עליה חובה אקטיבית לקדם שוויון לאנשים עם מוגבלות בכל תחומי החיים, תוך ביצוע ניטור של התקדמות היישום במדינה. ישראל אף מדווחת באופן תקופתי אודות עמידתה בהוראות האמנה לוועדת האו”ם הממונה על בחינת יישום האמנה במדינות החברות בה.

ניתן יהיה לצפות בהופעה בשידור חי ב-23.8 בשעה 16:00 (שעון ישראל) וב- 24.8 בשעה 11:00 (שעון ישראל) באתר האו”ם: http://webtv.un.org/.

**************
עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 4 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova
**************

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות