נושאים קשורים

מרגש: אנשי “בית הגלגלים” מנציחים את המתנדבים שנהרגו ב-7 באוקטובר

חברי עמותת בית הגלגלים, המתמודדים עם מוגבלות פיזית קשה, מובילים מיזם הנצחה לאנשי ובוגרי העמותה שהלכו לעולמם. בין היתר, מופיעים באתר החדש שמותיהם של מתנדבים שנהרגו באירועי השבת השחורה

חוקרים: זה מה שגורם לאוטיסטים עם חום להתנהג “נורמלי”

תופעת "אפקט החום", שמשפרת תסמיני אוטיזם בזמן זיהום של הגוף, נחקרה עד כה רק בעכברים. כעת זוג מדענים ינסה לפתח טיפולים לבני אדם שיחקו את התופעה – גם בלי חום

אחרי הדייט הוא סימס “את נוירוטית ונרקסיסטית”. הוא צודק?

"הוא נישק אותי עם ריח של חומוס ולא זכר מתי היה הסקס האחרון שלו, אז העפתי אותו מהבית". אז למה לרננה יש עכשיו מחשבות שניות...

כך הצלחתי (בסוף) להצביע בבחירות

באמת שרציתי להיכנס לקלפי, אבל הגוף שלי נכנס למצב של סטרס. הרגליים נעו לבדן, ופשוט מצאתי את עצמי עומדת בתחנת אוטובוס ורק רוצה לברוח. זה מה שקרה אחר כךאירוע בריונות חמור: צילמו נער אוטיסט בשירותים של בית הספר

שישה נערים ממקיף ט' באשדוד נחקרו במשטרה והושעו מהלימודים לאחר שהתעללו בנער בן גילם מכיתת התקשורת, על הרצף. אמו של הילד: "זו טראומה לכל החיים"
ראשיחדשותאילת: תלמיד חינוך מיוחד הוכה קשות על ידי תלמידים

אילת: תלמיד חינוך מיוחד הוכה קשות על ידי תלמידים

הנער, שספג מכות חמורות בגופו ובראשו, פונה לבית החולים "יוספטל". בית הספר לא דיווח על האירוע. "אין מילים לתאר את האלימות הקשה, בתוך שטח בית הספר"

מתוך סרטון שמתעד את מקרה האלימות. הקורבן מוקף בעיגול אדום

רצף האירועים האלימים בימים האחרונים במערכת החינוך בישראל לא פוסח גם על החינוך המיוחד. בתיעוד מטריד וקשה שפרסם אתמול (ב’) ניצן שפירא באתר N12, נראה תלמיד חינוך מיוחד מבית ספר בעיר אילת נדחף ומופל על הרצפה. לאחר מכן מספר תלמידים חובטים בחוזקה בגופו ובראשו, ודורכים עליו.

לאחר התקיפה, הנער פונה לבית החולים יוספטל בעיר. בית הספר לא דיווח על האירוע, והוא התגלה רק על ידי שוטר מהעיר שלקח מהנער הפצוע עדות בעקבות החבלות שעל גופו. בעקבות כך עוכב נער אחד לחקירה במשטרה, ועוד נערים צפויים למסור עדות בהמשך על פרטי האירוע.

“מדובר במקרה יוצא דופן ומזעזע של אלימות קשה, בתוך שטח בית הספר”, אמרו גורמים ל-N12. “אין מילים לתאר את האלימות הקשה שהופנתה כלפי אותו תלמיד, במקום שבו הוא צריך להיות הכי מוגן שיש”.

מ”מ מפקד משטרת מרחב אילת, סנ”צ משה קראדי, התייחס גם הוא לתקרית הקשה ואמר: “אנו עוקבים בדאגה אחר מגמת העלייה המתמשכת של תופעת האלימות בקרב בני נוער בתוך כתלי בתי הספר – אלימות שהפכה לנגע חברתי. המשטרה פועלת לאורך השנה בפעולות מניעה, כמו שיחות והרצאות בבתי הספר, שבמהלכן מנסים להסביר לבני הנוער על המשמעויות וההשלכות הנלוות לפתיחת הליך פלילי והשפעתו ארוכת הטווח. אני קורא להורים למלא את האחריות המוטלת עליהם – לשוחח עם ילדיהם ולהפגין מעורבות בחייהם ובמעשיהם כשהם לא בנוכחותם. המשטרה פועלת באפס סבלנות כלפי מקרים מסוג זה, בדגש על עבירות בריונות”.

**************
עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova
**************

ממשרד החינוך נמסר כי “אנחנו רואים את האירוע בחומרה, וכי המקרה דווח לכל גורמי המקצוע הרלוונטיים. כל המעורבים טופלו משמעתית. כמו כן התקיימה פעילות “הסברה חינוכית” בכיתות בית הספר.

אלימות גם בחדרה

המקרה באילת מתווסף לתיעוד אלים בעיר חדרה, בו ילד הותקף לאחרונה על ידי חבורת נערים בכיתתו. הנערים היכו את הילד, בעטו בו ואף זרקו לעברו כפכף שפגע בפניו. בנוסף לכך, אתמול (שני) המשטרה פתחה בחקירת תיעוד נוסף בו נראים בני נוער תוקפים באלימות קשה נער אחר, מקניטים אותו ומכים אותו עד זוב דם. בתוך כך, המשטרה הודיעה כי היא עצרה ארבעה נערים בני 15 עד 17 תושבי העיר, בחשד למעורבות ב”סדרת אירועי אלימות חמורים” בין קבוצות נערים.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות