נושאים קשורים

הערכות: בכמה יעלו הקצבאות ב-2024 אחרי ההצמדה

על כמה צפויות לעמוד קצבאות הנכים, ילדים עם מוגבלות ושירותים מיוחדים מהחודש הבא. אלכס פרידמן: "ההצמדה לשכר הממוצע – אחד ההישגים הגדולים שלנו"

ושוב, נזכרים בנו רק חודש בשנה. אבל אפשר גם אחרת

דצמבר הוא חודש המודעות לזכויות אנשים עם מוגבלות, אבל מה עם שאר חודשי השנה? אילון גולן חושב שהצעד הראשון לעבר שוויון הוא פשוט לדבר זה עם זה. טור אורח

הלחץ עבד: בוטלה דחיית חוק שירותי הרווחה

בעקבות הפרסום ב"שווים" והמכתב של יו"ר האופוזיציה לפיד: שר הרווחה והביטחון החברתי יעקב מרגי חזר בו מההקפאה. "זו תוכנית הדגל של המשרד לשנים הקרובות"

איפה חילקו הכי הרבה דוחות לאלו שחנו בחניית נכים ללא תג?

הנתונים לא מחמיאים: עמותת "אור ירוק" בדקה את רמת האכיפה ומצאה כי יש מקום רב לשיפור. וגם: באיזו רשות מקומית חילקו רק דוח חנייה אחד בשנה החולפת?
הסתדרות 480-100

החשש: אישה מאיימת בשמלה אדומה דופקת בדלת

המקרה המוזר שקרה למשלבת שלי השבוע גרם לי להבין את עוצמת החרדה שפושטת בציבור מאז שפרצה המלחמה
ראשיחדשותאילת: תלמיד חינוך מיוחד הוכה קשות על ידי תלמידים

אילת: תלמיד חינוך מיוחד הוכה קשות על ידי תלמידים

הנער, שספג מכות חמורות בגופו ובראשו, פונה לבית החולים "יוספטל". בית הספר לא דיווח על האירוע. "אין מילים לתאר את האלימות הקשה, בתוך שטח בית הספר"

מתוך סרטון שמתעד את מקרה האלימות. הקורבן מוקף בעיגול אדום

רצף האירועים האלימים בימים האחרונים במערכת החינוך בישראל לא פוסח גם על החינוך המיוחד. בתיעוד מטריד וקשה שפרסם אתמול (ב’) ניצן שפירא באתר N12, נראה תלמיד חינוך מיוחד מבית ספר בעיר אילת נדחף ומופל על הרצפה. לאחר מכן מספר תלמידים חובטים בחוזקה בגופו ובראשו, ודורכים עליו.

לאחר התקיפה, הנער פונה לבית החולים יוספטל בעיר. בית הספר לא דיווח על האירוע, והוא התגלה רק על ידי שוטר מהעיר שלקח מהנער הפצוע עדות בעקבות החבלות שעל גופו. בעקבות כך עוכב נער אחד לחקירה במשטרה, ועוד נערים צפויים למסור עדות בהמשך על פרטי האירוע.

“מדובר במקרה יוצא דופן ומזעזע של אלימות קשה, בתוך שטח בית הספר”, אמרו גורמים ל-N12. “אין מילים לתאר את האלימות הקשה שהופנתה כלפי אותו תלמיד, במקום שבו הוא צריך להיות הכי מוגן שיש”.

מ”מ מפקד משטרת מרחב אילת, סנ”צ משה קראדי, התייחס גם הוא לתקרית הקשה ואמר: “אנו עוקבים בדאגה אחר מגמת העלייה המתמשכת של תופעת האלימות בקרב בני נוער בתוך כתלי בתי הספר – אלימות שהפכה לנגע חברתי. המשטרה פועלת לאורך השנה בפעולות מניעה, כמו שיחות והרצאות בבתי הספר, שבמהלכן מנסים להסביר לבני הנוער על המשמעויות וההשלכות הנלוות לפתיחת הליך פלילי והשפעתו ארוכת הטווח. אני קורא להורים למלא את האחריות המוטלת עליהם – לשוחח עם ילדיהם ולהפגין מעורבות בחייהם ובמעשיהם כשהם לא בנוכחותם. המשטרה פועלת באפס סבלנות כלפי מקרים מסוג זה, בדגש על עבירות בריונות”.

**************
עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova
**************

ממשרד החינוך נמסר כי “אנחנו רואים את האירוע בחומרה, וכי המקרה דווח לכל גורמי המקצוע הרלוונטיים. כל המעורבים טופלו משמעתית. כמו כן התקיימה פעילות “הסברה חינוכית” בכיתות בית הספר.

אלימות גם בחדרה

המקרה באילת מתווסף לתיעוד אלים בעיר חדרה, בו ילד הותקף לאחרונה על ידי חבורת נערים בכיתתו. הנערים היכו את הילד, בעטו בו ואף זרקו לעברו כפכף שפגע בפניו. בנוסף לכך, אתמול (שני) המשטרה פתחה בחקירת תיעוד נוסף בו נראים בני נוער תוקפים באלימות קשה נער אחר, מקניטים אותו ומכים אותו עד זוב דם. בתוך כך, המשטרה הודיעה כי היא עצרה ארבעה נערים בני 15 עד 17 תושבי העיר, בחשד למעורבות ב”סדרת אירועי אלימות חמורים” בין קבוצות נערים.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות