נושאים קשורים

“קרן השמש שלנו חזרה, והדמעות לא מפסיקות לרדת”

מפגש מרגש התרחש בבית החולים בין קרן מונדר, מורה לחינוך מיוחד שחזרה משבי חמאס, למנהלת בית הספר רחלי שטיין. גם תלמידתה של מונדר התרגשה: "מיקה קפצה ונישקה את מסך הטלוויזיה"

אני עובד מדינה ו”קר גיבר” של אדם קרוב. מה מגיע לי?

מי זכאי להכרה כ"בן משפחה מטפל", איך מקבלים את ההכרה – ואיזה זכויות והטבות מגיעות לכם מהמדינה. מדריך בשיתוף נציבות שירות המדינה

אב ביקש להפחית מזונות כי לילד יש קצבת נכות. מה פסק ביהמ”ש?

שופטי בית הדין הרבני האזורי באשקלון התבקשו להכריע: האם העובדה שילד מקבל קצבת נכות מביטוח לאומי היא סיבה מוצדקת להפחתת מזונות שמשלם אביו   

בחודש הבא: הקצבאות יוקדמו; בינואר צפויה תוספת הצמדה

בין הקצבאות שיוקדמו: נכות, ילד נכה, שר”מ, ניידות ונפגעי עבודה. ב-2024 יגדלו הקצבאות בעקבות ההצמדה לשכר הממוצע במסגרת חוק הנכיםירדן, מדריכה ב”בית הגלגלים”, נחטפה לעזה. האם תוחזר בעסקה הקרובה?

בעלה והתינוקת הצליחו לברוח, שלושה ממתנדבי העמותה נרצחו. ולצד האסון התרחש גם נס – שהציל כנראה את חיי החניכים בבית בקיבוץ אורים
ראשיאנשים עם מוגבלויותהמחווה של ביונסה למעריץ נכה שהחמיץ את ההופעה

המחווה של ביונסה למעריץ נכה שהחמיץ את ההופעה

בן 34 העלה לרשת פוסט מאוכזב לאחר שהורד מטיסה בדרך להופעה של הכוכבת עקב בעיית נגישות. מועדון המעריצים שלה התגייס , ואחר כך היא עצמה

ביונסה. צילום: ביגסטוק

מעריץ של ביונסה שהחמיץ הופעה שלה עקב חוסר נגישות בטיסה שלו, ראה סוף סוף הופעה של “קווין בי” לאחר שמעריציה התגייסו לסייע לו, והזמרת עצמה מימנה לו כרטיסים להופעה חלופית, טיסה והסעה שתביא אותו לקונצרט.

המעריץ, ג’ון התרינגטון, בן 34 מאורגון שבארה”ב, מתמודד עם שיתוק מוחין. לאחרונה רכש כרטיס למופע של ביונסה בסיאטל שבוושינגטון, אבל כשהגיע לטיסה של חברת “אלסקה איירליינס” נאמר לו שהוא לא יכול להעלות את כיסא הגלגלים החשמלי שלו למטוס. הסיבה: גובה הכיסא אינו מתאים לתא המטען.

צוות המטוס עוד ניסה למצוא לו טיסה חלופית במטוס איירבס, שיוכל להכיל את הכיסא, אבל הטיסה היחידה הפנויה נחתה בסיאטל 12 שעות אחרי ההופעה. מיואש מהמצב, פירסם התרינגטון סרטון ברשתות החברתיות בו תיאר את המצוקה והאכזבה הגדולה מכך שלא יוכל להגיע להופעה. בתגובה, מועדון המעריצים של ביונסה, ה-“BeyHive”, התגייס למענו והפיץ בכל הכוח את הסיפור, ומשם זה הגיע לכוכבת הפופ בעצמה. הצוות המקצועי של ביונסה לא נותר אדיש למצוקה שלו ואירגן לו, כאמור, טיסה וכרטיסים להופעה אחרת שלה בטקסס.

בשיחה עם ה”ניו יורק טיימס” אמר התרינגטון שהוא היה “מדוכא” כשנאלץ להחמיץ את ההופעה בסיאטל. למרות שהתאכזב מ”אלסקה איירליינס”, הוא התעקש שהבעיה חורגת מחברת תעופה אחת ומעידה על “בעיה רוחבית של נגישות עבור נכים בתחבורה”.

ג’ון התרינגטון עם תמונה של ביונסה. צילום עצמי

לדבריו, הצוות בחברת התעופה ניסה כמיטב יכולתו לעזור לו להעלות את כיסא הגלגלים שלו למטוס, אבל בסופו של דבר זה לא צלח. כשהתברר שהוא לא יוכל לעלות לטיסה, הוא הגיש תלונת נכות לחברת התעופה.

“אלסקה איירליינס” מסרה בתגובה: “אנחנו מרגישים נורא עם חוויית הנסיעה של האורח שלנו. הטיסה לסיאטל הייתה באחד ממטוסי הבואינג 737 שלנו, ויש להם מגבלת ממדים בכל הנוגע להעמסת עזרי ניידות המונעים על ידי סוללה, כמו כיסא גלגלים, לתא המטען. כשהצוות קבע שכיסא הגלגלים לא יתאים למטוס הזה, ניסינו לארגן לנוסע טיסה אחרת, אבל לא היו אפשרויות קיימות. החזרנו לו כמובן את הכרטיס. אין דרישה מנוסעים להודיע ​​לנו מראש שיש להם מוגבלות או שהם משתמשים בעזר ניידות. עם זאת, אנו תמיד מעודדים אותם לפנות ולהכניס בקשת שירות מיוחדת לסיוע בניידות כדי שנוכל להתריע בפניהם אם יש בעיה אפשרית”.

התרינגטון הוסיף שלמרות שהוא אדם שיודע להתמודד עם כל דבר, נמאס לו להיתקל בקשיים וחסמים כשהוא מנסה לעשות דבר כל כך נורמלי כמו להזמין כרטיס להופעה. לסיכום אמר: “אני באמת אסיר תודה ומעריך את העזרה. אני רק מקווה שאנשים באמת יתעסקו בנושא הנגישות ולא יזניחו אותו. זה מה שחשוב לי״.

@staytunednbc

The #BeyHive worked to make things right after a man missed a #Beyonce show because an airline couldn’t accommodate his wheelchair.

♬ Education, science, technology, quiet(855385) – zomap
הסרטון בעמוד המעריצים של ביונסה

***************************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >> bit.ly/Shavvim-igul-letova

***************************

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות