נושאים קשורים

הערכות: בכמה יעלו הקצבאות ב-2024 אחרי ההצמדה

על כמה צפויות לעמוד קצבאות הנכים, ילדים עם מוגבלות ושירותים מיוחדים מהחודש הבא. אלכס פרידמן: "ההצמדה לשכר הממוצע – אחד ההישגים הגדולים שלנו"

ושוב, נזכרים בנו רק חודש בשנה. אבל אפשר גם אחרת

דצמבר הוא חודש המודעות לזכויות אנשים עם מוגבלות, אבל מה עם שאר חודשי השנה? אילון גולן חושב שהצעד הראשון לעבר שוויון הוא פשוט לדבר זה עם זה. טור אורח

הלחץ עבד: בוטלה דחיית חוק שירותי הרווחה

בעקבות הפרסום ב"שווים" והמכתב של יו"ר האופוזיציה לפיד: שר הרווחה והביטחון החברתי יעקב מרגי חזר בו מההקפאה. "זו תוכנית הדגל של המשרד לשנים הקרובות"

איפה חילקו הכי הרבה דוחות לאלו שחנו בחניית נכים ללא תג?

הנתונים לא מחמיאים: עמותת "אור ירוק" בדקה את רמת האכיפה ומצאה כי יש מקום רב לשיפור. וגם: באיזו רשות מקומית חילקו רק דוח חנייה אחד בשנה החולפת?
הסתדרות 480-100

החשש: אישה מאיימת בשמלה אדומה דופקת בדלת

המקרה המוזר שקרה למשלבת שלי השבוע גרם לי להבין את עוצמת החרדה שפושטת בציבור מאז שפרצה המלחמה
ראשיחדשותהלימודים יתחדשו ביום א' במתכונת למידה מרחוק

הלימודים יתחדשו ביום א’ במתכונת למידה מרחוק

למרות ההודעות הסותרות בימים האחרונים, משרד החינוך הוציא הודעה רשמית: החינוך המיוחד ישוב במתכונת זום כבר בתחילת השבוע הבא. תכני הלמידה יותאמו למציאות הביטחונית

שר החינוך, יואב קיש. צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת
שר החינוך, יואב קיש. צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

לאחר הודעות סותרות של שר החינוך יואב קיש בימים האחרונים, ההודעה על חידוש הלימודים בבתי הספר ברחבי הארץ בצל מלחמת “חרבות ברזל” יצאה היום (רביעי) מטעם משרד החינוך. הלימודים בכל הארץ, לרבות בחינוך המיוחד ובגני הילדים, יתחדשו כבר ביום ראשון הקרוב (ה-15.10) במתכונת למידה מרחוק.

ההודעה יוצאת בעקבות הערכת מצב שקיים השר עם הגורמים המתפעלים את חדר המצב של משרד החינוך. עוד נמסר כי תוכן הלימודים יתמקד בהיבטים חברתיים ורגשיים, במטרה לחזק את החוסן בקרב התלמידים בעקבות אירועי ההסלמה הביטחונית, ותכני הלימוד יותאמו למצב.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova


“החזרה לשגרת למידה בחירום הכרחית לחיזוק החוסן הלאומי, וחיונית לציבור התלמידים, הזקוקים למסגרת, לדמות חינוכית משמעותית ותומכת ולמפגש עם חבריהם לכיתה גם אם המפגש הוא דיגיטלי”, נכתב בהודעת משרד החינוך.

כידוע, הלימודים כבר חודשו אמש במתכונת למידה מרחוק, והותאמו גם להגעה פיזית לבתי הספר. עם זאת, ההימצאות בשטחי בית הספר אינה בגדר חובה בימים אלו. לדברי משרד החינוך, הרשות נתונה לשיקול דעתם ומוכנותם של מנהלי המסגרות.

אני נבו שפיר, עיתונאי ועורך באתר "שווים"

כתבות אחרונות