נושאים קשורים

בג”ץ יכריע: האם תוקפא רפורמת מכשירי השיקום?

ארגוני הזכויות למען אנשים עם מוגבלות עתרו לביהמ"ש בבקשה לצו ביניים להפסקת החקיקה שתעביר את הסמכות על המכשירים ממשרד הבריאות לקופות החולים

נחתם צו הרחבה: כל העובדים הסוציאליים ייהנו מעליית שכר

שר העבודה יואב בן צור הרחיב את ההסכם הקיבוצי שנחתם בין הממשלה להסתדרות לטובת העו"סים. רשימת ההטבות – בכתבה

6 דברים שאנשים עם מוגבלות שכלית צריכים לדעת על הבחירות

מחר בבוקר ייפתחו הקלפיות בבחירות המוניציפליות. עמותת אקים פרסמה מדריך ייעודי שמונגש לאנשים עם מוגבלויות קוגניטיביות, עם כל מה שחשוב כדי לממש את זכות ההצבעה

לראשונה בהיסטוריה: פרס זהה לספורטאים בכסאות גלגלים

הזוכים במרתון לונדון צפויים לקבל את אותם פרסים כמו אלה שאינם עם מוגבלויות. "הלוואי שמרוצים וגופי ספורט אחרים ישימו לב וילכו בעקבותיהם"חדש בבחירות: מאתרים קלפי נגישה וקרובה בלחיצת כפתור

מאחורי המיזם עומדים נגישות ישראל, משרד הפנים, הטכניון, אוניברסיטת אריאל וחברת A2Z. נשיא העמותה יובל וגנר לציבור הנכים: "צאו להצביע, זה פשוט מתמיד"
ראשיאנשים עם מוגבלויותמניסיונם האישי: ספורטאים נכים "יאמצו" פצועים מהמלחמה

מניסיונם האישי: ספורטאים נכים “יאמצו” פצועים מהמלחמה

מאחורי הפרויקט היפה עומדים ההתאחדות הישראלית לספורט נכים והוועד הפראלימפי. בין הספורטאים "המאמצים": נועם גרשוני ועשהאל שבו

נועם גרשוני (מימין) ועשהאל שבו. צילומים: רז לבנת וקרן איזיקסון

מלחמת חרבות ברזל נכנסה ליומה ה-25, ובבתי החולים עדיין מאושפזים מאות פצועים בדרגות שונות שמנסים להשתקם מהאירועים הקשים של טבח ה-7.10 ומאלו שהגיעו בעקבותיו.

בניסיון לסייע לפצועים, ההתאחדות הישראלית לספורט נכים והוועד הפראלימפי הישראלי הוציאו לדרך פרויקט מיוחד, שבמסגרתו ספורטאים פראלימפיים “מאמצים” פצועים בבתי החולים ובמרכזי השיקום בכל הארץ. בהתאחדות ובוועד מסבירים כי הספורטאים, כולם עם מוגבלות פיזית, יתרמו להם מניסיונם האישי, ובכלל זה איך להתגבר על פציעות, לחזק את החוסן הנפשי והפיזי ולהתמודד עם אתגרים חדשים, ובעיקר יהוו עבורם אוזן קשבת.

“אנחנו רוצים להפיח תקווה אמיתית אצל הפצועים, דרך חשיפתם לחיים המלאים שיש לספורטאים שלנו, שהיו כולם במצבים דומים לשלהם”, אומרים בוועד הפראלימפי. חלק מהספורטאים הפראלימפיים הם בעצמם נכי צה”ל ונפגעי פעולות איבה, וחלקם נפגעי תאונות דרכים או מתמודדים עם נכויות מלידה. מה שמשותף לכולם הוא העיסוק בספורט תחרותי והישגי.

בימים האחרונים כבר החלו בהתאחדות ובוועד ליצור קשרים ושיתופי פעולה עם בתי החולים ומרכזי השיקום, על מנת למפות ולדייק את הצרכים ואת אופן הפעולה של הספורטאים. לפרויקט התנדבו כבר עשרות ספורטאים עם מוגבלות, ספורטאי עבר ואנשי צוות.

כל המתנדבים יעברו הכשרה שתכלול פגישה עם ספורטאים שכבר עוסקים בכך ביום יום שלהם. אחד מהם הוא שחקן הכדורסל בכיסאות גלגלים עשהאל שבו. שבו קטוע הרגל, שחקן נבחרת ישראל ושחקן חיזוק בקבוצה גרמנית, שרד את התקפת מחבלים הרצחנית בשנת 2002 ביישוב איתמר, שבה נרצחו אימו ושלושת אחיו.

גם האלוף הפראלימפי נועם גרשוני (מדליית זהב בטניס כיסאות גלגלים) יצטרף לפרויקט החשוב ואיתו עוד ספורטאים רבים. “לצד הצלחת השיקום וחזרתם של הפצועים לחיים מלאים, קיימת תקווה שמכאן גם יצמח דור חדש של ספורטאים, מתוכו אולי יגיעו האלופים למשחקים הפראלימפיים בלוס אנג’לס 2028 ובאוסטרליה 2032”, אומרים בוועד הפראלימפי.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות