נושאים קשורים

עקב המלחמה: מחסור של 500 מיטות במחלקות השיקום

כמות הפצועים במלחמה העלתה דרמטית את הצורך בטיפול שיקומי. מנהלי המרכזים הרפואיים מתריעים בדיון בכנסת: חייבים סיוע משמעותי בתקציב ובכוח אדם

“הגלים היו חזקים היום, אבל אנחנו יותר חזקים”

מאות ילדים עם ובלי מוגבלויות שפונו לאילת משתתפים בפעילות סאפ וגלשנים של עמותת "בית על הים". המטרה: לייצר שגרה ספורטיבית ולהחזיר להם את תחושת השליטה

יובל בת ה-11 חזרה מהשבי על כיסא גלגלים

52 יום אחרי שנחטפו באכזריות על ידי מחבלי חמאס לרצועת עזה, חזרו אמש בנות משפחת אנגל לביתן. גם קרובי משפחתה של נויה דן ז"ל, בת ה-13 על הרצף שנרצחה עם סבתה, חזרו לארץ

תמונת פצועי המלחמה: אלפי אנשים יזדקקו לשיקום פיזי ונפשי

מאות פניות חדשות להכרה כנכי צה"ל הגיעו לאגף השיקום במשרד הביטחון. אזרחים רבים איבדו גפיים והחלו בתהליך שיקום – ועוד מאות נפגעי חרדה ופוסט טראומטיים יזדקקו לטיפול וליוויהמלצר הוא רובוט, המפעיל – איש עם מוגבלות

ברוכים הבאים לקפה "אווטאר" ביפן, בו כל המלצרים הם רובוטים אותם מפעילים מרחוק אנשים עם מוגבלויות. ישראלית שביקרה במקום: "זה היה מקסים, והשירות היה נהדר"
ראשיחדשותהורים פרודים לילד נכה? מעתה מגיע לשניכם תג חניה

הורים פרודים לילד נכה? מעתה מגיע לשניכם תג חניה

בעקבות החלטה של משרד התחבורה, יוכל כל אחד מההורים להגיש בקשה לכתובתו המעודכנת – ולקבל תג חניה לנכים עבור הקטין

תו חניה לנכה. צילום: אהוד קינן
תו חניה לנכה. צילום: אהוד קינן

הורים פרודים או שחיים בנפרד, ויש לילדם תג חניה – יזכו מעתה גם הם לקבל תג חניה לנכה. כך הודיע משרד התחבורה. את ההחלטה קיבל המשרד בעקבות פנייה שקיבל מעמותת “הורות משותפת=טובת הילד” אשר פועלת לקדם זכויות של ילדים להורים גרושים ואחריות הורית משותפת.

משרד התחבורה קיבל את בקשת העמותה לאפשר לכל אחד מההורים החיים בנפרד לקבל, לכתובתו שלו, תג נכה לקטין עבור הרכב. ההחלטה תיכנס לתוקף כבר בחודש נובמבר הנוכחי.

אז איך זה יעבוד?

על פי משרד התחבורה, ההחלטה נוגעת להורים גרושים או פרודים או חיים בנפרד, שלהם קטין בעל תג חניה לנכה. במקרה בו ההורה האחר (ההורה אשר הקטין לא רשום תחת כתובתו ברשות האוכלוסין) יעדכן את כתובת מגוריו במשרד הפנים ככתובת נוספת למשלוח דואר בנוגע לקטין (מערכות משרד התחבורה יתעדכנו באופן אוטומטי) – לפי ההחלטה החדשה תגי הנכה ישלחו לשתי הכתובות של ההורים.

********************************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova

********************************

מה בפועל צריך לעשות?

לשליחת תג חניה לכתובת מגוריו של אחד מהורי הקטין (אשר כתובתו אינה רשומה ברשם האוכלוסין) יש לשלוח בקשה באמצעות טופס דיגיטלי לפניות הציבור. תחת “סוג הפניה” יש לבחור בנושא: “פניה אל הנהלת אגף הרישוי”. לאחר מכן תחת “נושא הפניה” יש לבחור ב”תג חניה לנכה”. יש לציין בתוכן הפניה כי הפונה הוא הורה גרוש, פרוד או חי בנפרד, לקטין בעל תג חניה לנכה.

בנוסף, גם באתר המוסד לביטול לאומי אפשרו עד לאחרונה רק להורה שמקבל את קצבת הילד להפיק באתר הביטוח תעודת נכה דיגיטלית. נושא זה שונה, וכיום כל אחד מההורים יכול להנפיק תעודה זו.

גיא רוה, יו”ר עמותת “הורות משותפת=טובת הילד”, בירך על הצלחת העמותה לשנות את הנושא. “במהלך השנים העמותה קיבלה מהורים גרושים אשר יש להם ילד נכה פניות רבות בנושאים אלו, גם למייל וגם בקבוצת הפייסבוק של העמותה“, ציין רוה. “אנחנו שמחים שהצלחנו לקדם את שני הנושאים האלו”.

גיא רווה. צילום: עמותת “הורות משותפת=טובת הילד
יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות