נושאים קשורים

החשש: אישה מאיימת בשמלה אדומה דופקת בדלת

המקרה המוזר שקרה למשלבת שלי השבוע גרם לי להבין את עוצמת החרדה שפושטת בציבור מאז שפרצה המלחמה

על רקע המלחמה: נדחה בשנה וחצי חוק הדגל עבור אנשים עם מוגבלות

פרסום ראשון: "חוק שירותי הרווחה", שנועד להעביר אנשים עם מוגבלות מהמוסדות למגורים בקהילה, נדחה ליולי 2025 - ואולי אף יותר. המשמעות: חיסכון לממשלה של 750 מיליון שקלים. הנימוק לדחייה של משרד הרווחה: צריכים עוד זמן להיערך

קוראים לי טל ואני חכמה. רק שהרבה שנים זה היה סוד

עד לפני שלוש שנים חשבו שיש לי מוגבלות שכלית, ולכן מערכת החינוך המיוחד מעולם לא לימדה אותי כלום. יכולנו לשבת שעות בכיתה ורק לצייר. הרבה שנים ניסו להשתיק אותי. אבל אני סיימתי לשתוק

“איש בכיסא גלגלים”: הרמזורים בלונדון התחלפו

לכבוד היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות: הסימנים ב-5 רמזורים מרכזיים בלונדון הוחלפו מ"איש ירוק הולך" ל"איש ירוק בכיסא גלגלים"“הלב כואב לי שאתם לא משחררים אותה, רוצים לקבור את אמא”

האב סמי נרצח באירועי ה-7 באוקטובר, אשתו נחשדה כשבויה, וביום שישי התברר שהיא מתה. הבת יעל, עם מוגבלות שכלית, שרדה את התופת בממ"ד ומבקשת: "תלחמו כדי להשיב את גופתה"
ראשיחדשותאושר בקריאה ראשונה: כל רופא יוכל לקבוע דרגות נכות

אושר בקריאה ראשונה: כל רופא יוכל לקבוע דרגות נכות

מאז תחילת המלחמה הוגשו עשרות אלפי תביעות להכרה כנפגעי פעולות איבה – מה שיצר צוואר בקבוק ארוך. הוראת השעה הזמנית, אם תאושר במליאה, תקצר את התורים

רופא, צילום אילוסטרציה

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה, הוראת שעה – חרבות ברזל. 12 חברי כנסת תמכו בהצעה ללא מתנגדים, והיא תועבר לוועדת העבודה והרווחה להמשך טיפול.

בהצעה מוסכם לקבוע כהוראת שעה למשך שנתיים, כי כל רופא מוסמך יוכל לקבוע דרגות נכות לנפגעי פעולות איבה, נוסף על הוועדות הרפואיות שממנה השר. עוד מוצע לקבוע כי ערר על החלטת רופא מוסמך תוגש לוועדת ערר לפי סעיף 122 לחוק הביטוח הלאומי. הוראת השעה תחול גם על תביעות לתגמול שהוגשו לפני תחילתה, מיום 8 באוקטובר 2023.

***************************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova

***************************

לנוכח מתקפת הטרור הרצחנית ב-7 באוקטובר, הוכרו אלפי אנשים כפגועי איבה, ועוד רבים צפויים להיווסף להכרה זו, חלק ניכר מהם מתחום פגיעות הנפש. נכון לעת הזו, הוגשו עשרות אלפי תביעות להכרה בפגיעת איבה, וצפויות להיות מוגשות עוד אלפי תביעות נוספות. בהתאם, תידרש קביעה של אחוזי נכות רפואית בעשרות אלפי תביעות לתגמול לפי החוק. כיום מספר הפוסקים הרפואיים בוועדות מדרג ראשון של נפגעי עבודה (הוועדות שבהן מוערכת ונקבעת דרגת הנכות של נפגע עבודה), המשמשים גם כפוסקים בוועדות הרפואיות לעניין נפגעי איבה, הוא מצומצם – ואינו מספיק לשם קיום ההליכים הנדרשים לקביעת דרגות נכות לנפגעי איבה. בשל ההיקף החריג של נפגעי איבה שהוועדות הרפואיות צפויות להידרש אליהם בטווח הזמן של השנתיים הקרובות לפחות, צפויה מצוקת כוח אדם בקביעת דרגות הנכות בהתאם לחוק, ובעיקר בתחום פגיעות הנפש. הצעת חוק זו מבקשת להרחיב את מצבת כוח האדם הרפואי שיוכל לקבוע דרגות נכות, וזאת לשם התמודדות עם מצוקת כוח האדם הצפויה בשל ריבוי התביעות לתגמול לפי החוק, עקב אירועי האיבה והמלחמה כפי שתוארו לעיל.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות