נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשיםעם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיחדשותאושר בקריאה ראשונה: כל רופא יוכל לקבוע דרגות נכות

אושר בקריאה ראשונה: כל רופא יוכל לקבוע דרגות נכות

מאז תחילת המלחמה הוגשו עשרות אלפי תביעות להכרה כנפגעי פעולות איבה – מה שיצר צוואר בקבוק ארוך. הוראת השעה הזמנית, אם תאושר במליאה, תקצר את התורים

רופא, צילום אילוסטרציה

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה, הוראת שעה – חרבות ברזל. 12 חברי כנסת תמכו בהצעה ללא מתנגדים, והיא תועבר לוועדת העבודה והרווחה להמשך טיפול.

בהצעה מוסכם לקבוע כהוראת שעה למשך שנתיים, כי כל רופא מוסמך יוכל לקבוע דרגות נכות לנפגעי פעולות איבה, נוסף על הוועדות הרפואיות שממנה השר. עוד מוצע לקבוע כי ערר על החלטת רופא מוסמך תוגש לוועדת ערר לפי סעיף 122 לחוק הביטוח הלאומי. הוראת השעה תחול גם על תביעות לתגמול שהוגשו לפני תחילתה, מיום 8 באוקטובר 2023.

***************************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova

***************************

לנוכח מתקפת הטרור הרצחנית ב-7 באוקטובר, הוכרו אלפי אנשים כפגועי איבה, ועוד רבים צפויים להיווסף להכרה זו, חלק ניכר מהם מתחום פגיעות הנפש. נכון לעת הזו, הוגשו עשרות אלפי תביעות להכרה בפגיעת איבה, וצפויות להיות מוגשות עוד אלפי תביעות נוספות. בהתאם, תידרש קביעה של אחוזי נכות רפואית בעשרות אלפי תביעות לתגמול לפי החוק. כיום מספר הפוסקים הרפואיים בוועדות מדרג ראשון של נפגעי עבודה (הוועדות שבהן מוערכת ונקבעת דרגת הנכות של נפגע עבודה), המשמשים גם כפוסקים בוועדות הרפואיות לעניין נפגעי איבה, הוא מצומצם – ואינו מספיק לשם קיום ההליכים הנדרשים לקביעת דרגות נכות לנפגעי איבה. בשל ההיקף החריג של נפגעי איבה שהוועדות הרפואיות צפויות להידרש אליהם בטווח הזמן של השנתיים הקרובות לפחות, צפויה מצוקת כוח אדם בקביעת דרגות הנכות בהתאם לחוק, ובעיקר בתחום פגיעות הנפש. הצעת חוק זו מבקשת להרחיב את מצבת כוח האדם הרפואי שיוכל לקבוע דרגות נכות, וזאת לשם התמודדות עם מצוקת כוח האדם הצפויה בשל ריבוי התביעות לתגמול לפי החוק, עקב אירועי האיבה והמלחמה כפי שתוארו לעיל.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות