נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשיםעם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיחדשותהתפניתם מהבית עצמאית ויש לכם מטפל סיעודי? מגיע לכם מענק כפול

התפניתם מהבית עצמאית ויש לכם מטפל סיעודי? מגיע לכם מענק כפול

מענק האכלוס הכללי עומד על 200 שקלים ליום למבוגר, ואולם מי שמחזיק מטפל יהיה זכאי ל-400 שקל ליום

צילום אילוסטרציה: ביגסטוק

שר התיירות, חיים כץ, הודיע כי כל ישראלי שהתפנה מהבית באופן עצמאי ויש לו מטפל סיעודי – יהיה זכאי למענק אכלוס כפול – בסך 400 שקלים, במקום 200 שקלים. זאת לאחר שממשלת ישראל אישרה הצעת מחליטים בנושא. לפי הערכות, מדובר ב-1,340 איש נכון לשעה זו.

לפי החלטת ממשלת ישראל, כל ישראלי שמתגורר בקו העימות בדרום או בצפון (כולל שדרות ואשקלון), ובעקבות המלחמה התפנה מהבית בכוחות עצמו, זכאי למימון של 200 שקלים ליום למבוגר, ו-100 שקלים ליום לילד. זאת על פי ההסכם שנחתם שנחתם בין משרד האוצר לביטוח הלאומי. התשלום אמור להתבצע אוטומטית באמצעות הביטוח הלאומי עד ליום רביעי הקרוב.

בשבוע שעבר משרד התיירות העביר לביטוח הלאומי את רשימות המפונים המאומתים. עד כה לביטוח לאומי הגישו בקשה למענק אכלוס 57,000 מבוגרים ו-25,000 ילדים.

***********************************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >> bit.ly/Shavvim-igul-letova

***********************************

במכתב ששלח השר כץ לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לקראת ההצבעה על ההצעה, הוא התייחס נקודתית למפונים שיש להם מטפל סיעודי וכתב: “משלא ניתן לשלם מכוח ההסכם לעובד הזר הסיעודי עצמו, ומשעלויות מגוריו מוטלת ממילא על מעסיקו הקשיש הסיעודי, שהוא תושב ישראל, ביקשתי לקדם הצעת מחליטים לפיה ישולם מענק נוסף. המענק יועבר לאותם תושבים הזכאים לקצבת סיעוד שמעסיקים בתשלום וברישיון עובדים זרים סיעודיים, אשר גרים איתם בשגרה, צמודים אליהם 24 שעות ביממה ומסייעים להם בפעילויות היום יומיות הבסיסיות שלהם”.

עוד הדגיש השר כי “כיום חלק מהתושבים האלה מתגוררים בבתי מלון ומטופלים על ידי העובדים הזרים שלהם. העלות היומית לאותו מפונה סיעודי ולמטפל הזר שלו היא 800-1,000 שקל ליום”.

שר התיירות, חיים כץ
יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות