נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשים
הסתדרות 480-100

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיחדשות"כמו שהם חיו": מסיבת זיכרון לכבוד אריק ורות פרץ ז"ל

“כמו שהם חיו”: מסיבת זיכרון לכבוד אריק ורות פרץ ז”ל

האב ובתו, שחיה עם ניוון שרירים ומוגבלות שכלית, נרצחו במסיבת הטבע ברעים. בהזמנה נכתב: "אושר הוא היכולת לשחרר מהדרך שבה אתה חושב שחייך אמורים להיראות"

אריק פרץ ז"ל עם שתי בנותיו, רות וימית. צילום: באדיבות המשפחה
אריק פרץ ז”ל עם שתי בנותיו, רות ז”ל וימית. צילום: באדיבות המשפחה

הנצחה לא שגרתית: משפחת פרץ מקריית חיים, ששכלה את האב אריק ואת בתו רות ז”ל – נערה בת 16 עם ניוון שרירים ומוגבלות שכלית – בטבח הנורא במסיבה ליד קיבוץ רעים ב-7.10, תקיים הערב מסיבה לזכרם בחדרה.

חודש ומשהו אכזריים עברו על בני המשפחה, שנאלצו להתמודד עם חוסר ודאות קיצוני בנוגע לגורל יקיריהם. אט אט החלו להגיע אליהם הבשורות האיומות. בהתחלה שאריק נרצח, ואז התקיימה הלווייתו, ואז שרות נרצחה, ורק אז שגופתה זוהתה. רק בשבוע שעבר התברר שמבלי שאיש ידע, רות למעשה נקברה ביחד עם אביה בהלוויה שלו. 

הגילוי הזה הגיע בזכות ההתעקשות של ימית, אחות של רות. מהרגע שבו אביה נמצא, היא הייתה משוכנעת שרות הייתה צמודה אליו. “במשפחה אמרו שזה חטא להלין את המת, אז קברנו אותו”, הסבירה אחר כך. גם כשהגיע הזיהוי הוודאי של רות והמשפחה התכנסה לשבעה שנייה, ימית התעקשה שמשהו לא בסדר וביקשה שיבדקו שוב את הקבר של אביה.

נהגו ללכת למסיבות רבות

לדבריה, באחד הלילות לאחר השבעה אמא שלה, אלינור, סיפרה לה שחלמה על רות כשהיא מחובקת עם אריק ואומרת: “אל תדאגי, אנחנו ביחד”. מבחינת ימית, זה רק חיזק את ההרגשה שלה שרות ואריק נקברו יחדיו. היא צדקה.

כעת, לאחר גילוי האמת, החליטה המשפחה לנקוט בצעד לא שגרתי ולציין את מותם של השניים דווקא במסיבה. במהלך חייהם אריק ורות נהגו ללכת יחד למסיבות טבע רבות, כמו המסיבה ההיא ברעים שבה נרצחו בדם קר.

“המסיבה לזכר אריק ורות פרץ ז”ל” תיערך הערב (שני) בגן האירועים יארה בחדרה. המשפחה אף אירגנה הסעות למי שמעוניין להגיע. “אושר הוא היכולת לשחרר מהדרך שבה אתה חושב שחייך אמורים להיראות וליהנות מהם כפי שהם”, נכתב בהזמנה למסיבה.

ההזמנה למסיבה

“תמיד הבין אותה ישר”

המשפט הזה, אומרים במשפחה, מסמל את חייה של רות. למרות כל הקשיים שנאלצה לעבור בחייה, היא לא ויתרה והתעקשה לחיות וליהנות. “היא הייתה הולכת עם אבא שלנו להרבה מסיבות”, סיפרה יערית, אחות של רות וימית, לאתר “שווים” כשאחותה ואביה עוד היו נעדרים. “הם היו אפילו במסיבה בחו”ל. כולם היו יכולים לראות את הקשר המיוחד ביניהם. הוא תמיד היה מבין אותה ישר, אפילו לפני שהייתה מדברת”.

ביום שישי האחרון הספיקה המשפחה לערוך לשניים טקס הנצחה בקריית ים, אליו הגיעו עשרות אנשים על מנת לכבד את זכרם. במהלך הטקס נאמרו דברי פרידה על ידי ימית ויערית, וכולם התפללו לעילוי נשמתם של אריק ורות.

ימית בטקס הזיכרון ביום שישי

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova

יליד 1998, רווק. נולד עם חולשה בפלג גוף שמאל. כותב מגיל 14 סדרות. משחק טניס כיסאות גלגלים באופן תחרותי

כתבות אחרונות