נושאים קשורים

מתמודדת נפש קיבלה אישור להמתת חסד – ועוררה סערה

זוראיה טר בק ההולנדית התמודדה כל חייה עם דיכאון, חרדה, טראומה והפרעת אישיות. בראיון לגארדיאן הסבירה: "לפעמים, כשאת אוהבת מישהו, את חייבת לתת לו ללכת"

חוקרים: הסרטון הזה יעזור לכם להבין אם אתם על הרצף

מדובר בסרטון שמציג גליל דו-ממדי מסתובב שעשוי מנקודות. חוקרים איטלקים גילו כי האישונים של אוטיסטים מתנהגים אחרת במהלך הצפייה בו – בהשוואה לניורוטיפיקלים

בקרוב: שליטה באייפון ובאייפד – רק באמצעות העיניים

שורה של מאפייני נגישות חדשים צפויים להשתלב במערכות ההפעלה של ענקית הטכנולוגיה אפל. יצורפו גם יכולות בינה מלאכותית לזיהוי דיבור מוגבל והאזנה למוזיקה עבור כבדי שמיעה

“אין צוות חינוכי בשעות אחה”צ, הבן שלי חווה רגרסיה”

גן התקשורת "אייל" ברעננה נמצא בחוסר יציבות כבר שנה. הסיבה: ארבע נשות צוות יצאו לחופשת לידה, ללא תחליף הולם. האימהות פנו לעירייה: מפסידות שעות עבודה, והילדים סובליםאין אישור להסעה – ופעוט מונשם נוסע למעון באוטובוס ציבורי

בחצי השנה האחרונה אימו של שחר (שם בדוי) בן השנתיים מנהלת מאבק מול הרשויות לקבלת הסעה שמותאמת למצבו הסיעודי. במקום לספק פתרונות - הן מגלגלות אחריות
ראשיאנשים עם מוגבלויותבחודש הבא: הקצבאות יוקדמו; בינואר צפויה תוספת הצמדה

בחודש הבא: הקצבאות יוקדמו; בינואר צפויה תוספת הצמדה

בין הקצבאות שיוקדמו: נכות, ילד נכה, שר”מ, ניידות ונפגעי עבודה. ב-2024 יגדלו הקצבאות בעקבות ההצמדה לשכר הממוצע במסגרת חוק הנכים

צילום: ביגסטוק

בעוד שהחודש תשלום קצבאות הנכות לא יוקדם ויועבר כרגיל ב-28.11, בחודש הבא יקדים הביטוח הלאומי את הפקדת הקצבה בחשבונות הבנק של הזכאים ל-21.12, כלומר שבוע מוקדם מהצפוי.

הקצבאות שיוקדמו הן הקצבאות ארוכות הטווח, ובהן קצבת נכות, ילד נכה, שר”מ (שירותים מיוחדים), ניידות, נפגעי עבודה, שיקום, אזרח ותיק, שארים, מזונות, סיעוד ואסירי ציון.

בארגון “נכה לא חצי בן אדם” עידכנו היום כי לצערם לא הצליחו להקדים את העברת הקצבאות החודש ובחרו לא לפרט את הסיבות. “הקצבאות ישולמו כרגיל ב-28 לחודש”, נמסר מהארגון, “נמשיך לנסות, אבל אין הרבה סיכויים שזה יקרה. בחודש הבא הקצבאות כן יוקדמו לתאריך 21.12, ואנחנו מקווים שזה יסייע לכם”.

עדכון חשוב נוסף שנמסר מ”נכה לא חצי בן אדם” נוגע לחוק הנכים, שבמסגרתו הוצמדה קצבת הנכות לשכר הממוצע במשק. מדי תחילת שנה אמורה הקצבה לעלות בהתאם לעליית השכר הממוצע, ולפי הארגון גם בינואר הקרוב זה יקרה, וזאת למרות מלחמת “חרבות ברזל”. בארגון מציינים שניהלו שיחות בנושא מול גורמים בכירים באוצר ובקרוב יפרסמו בכמה בדיוק יעלו הקצבאות בינואר 2024.

שכר הבכירים ככל הנראה לא יוצמד

גם ב”ווינט” פורסם לאחרונה כי למרות המלחמה, העלאת שכר המינימום וקצבאות הביטוח הלאומי בהתאם להצמדה תתקיים כמתוכנן בינואר. לעומת זאת, במשרד האוצר נערכים דיונים במטרה להקפיא את ההצמדה לשכר הממוצע של שרים, חברי כנסת ובכירים נוספים במשק, לנוכח המצב הביטחוני והמצב הכלכלי הקשה הנובע ממנו.

בתחילת החודש פירסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה כי השכר הממוצע לחודש אוגוסט עלה ב-5.8% לעומת החודש המקביל בשנה שעברה ועמד על 12,879 שקלים. מחודש אוקטובר, אז פרצה המלחמה, ההערכות הן שהשכר הממוצע במשק צפוי לעלות בשיעורים גבוהים עוד יותר, וזאת בעקבות פיטורים והוצאה לחל”ת של עשרות אלפי עובדים במשק, ברובם אלו המשתכרים שכר נמוך. דבר זה דוחף באופן אוטומטי את השכר הממוצע כלפי מעלה.

מנגד, יש לקחת בחשבון כי גם מדד המחירים לצרכן עלה ב-12 החודשים האחרונים בכ-4%, ולכן הערך הריאלי של העלייה הצפויה בקצבאות הנכות יהיה נמוך יותר.

צוות הניהול של “נכה לא חצי בן אדם”

עוד מעדכנים ב”נכה לא חצי בן אדם” כי קצבאות הניידות לבעלי רכבים גדולים עולות החל מהחודש הנוכחי ב-162 עד 340 שקלים, וזאת בהתאם ליוקר האביזרים ברכב. “אנחנו ממשיכים לפעול להעלאה נוספת בהתאם למתווה הסיוע לאנשים עם מוגבלות שדרשנו ממשרד האוצר”, נמסר מהארגון.

ועדכון אחרון: בימים האחרונים הוחלט באוצר כי אנשים סיעודיים שהתפנו עצמאית מבתיהם באזורי מלחמה (שהוגדרו על ידי המדינה ככאלה) ומעסיקים עובד זר, יקבלו מענק אכלוס יומי כפול בסך 400 שקלים במקום 200 שקלים לאדם על כל יום שבו שהו מחוץ לביתם. בעבור ילד (כל ילד) עומד מענק האכלוס על 100 שקלים ליום.


**************
עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו https://bit.ly/Shavvim-igul-letova
**************

עוד בנושא:

הערכות: בכמה יעלו הקצבאות ב-2024 אחרי ההצמדה | שווים (shavvim.co.il)

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות