נושאים קשורים

מתמודדת נפש קיבלה אישור להמתת חסד – ועוררה סערה

זוראיה טר בק ההולנדית התמודדה כל חייה עם דיכאון, חרדה, טראומה והפרעת אישיות. בראיון לגארדיאן הסבירה: "לפעמים, כשאת אוהבת מישהו, את חייבת לתת לו ללכת"

חוקרים: הסרטון הזה יעזור לכם להבין אם אתם על הרצף

מדובר בסרטון שמציג גליל דו-ממדי מסתובב שעשוי מנקודות. חוקרים איטלקים גילו כי האישונים של אוטיסטים מתנהגים אחרת במהלך הצפייה בו – בהשוואה לניורוטיפיקלים

בקרוב: שליטה באייפון ובאייפד – רק באמצעות העיניים

שורה של מאפייני נגישות חדשים צפויים להשתלב במערכות ההפעלה של ענקית הטכנולוגיה אפל. יצורפו גם יכולות בינה מלאכותית לזיהוי דיבור מוגבל והאזנה למוזיקה עבור כבדי שמיעה

“אין צוות חינוכי בשעות אחה”צ, הבן שלי חווה רגרסיה”

גן התקשורת "אייל" ברעננה נמצא בחוסר יציבות כבר שנה. הסיבה: ארבע נשות צוות יצאו לחופשת לידה, ללא תחליף הולם. האימהות פנו לעירייה: מפסידות שעות עבודה, והילדים סובלים
הסתדרות 480-100

אין אישור להסעה – ופעוט מונשם נוסע למעון באוטובוס ציבורי

בחצי השנה האחרונה אימו של שחר (שם בדוי) בן השנתיים מנהלת מאבק מול הרשויות לקבלת הסעה שמותאמת למצבו הסיעודי. במקום לספק פתרונות - הן מגלגלות אחריות
ראשיאנשים עם מוגבלותהמלצר הוא רובוט, המפעיל – איש עם מוגבלות

המלצר הוא רובוט, המפעיל – איש עם מוגבלות

ברוכים הבאים לקפה "אווטאר" ביפן, בו כל המלצרים הם רובוטים אותם מפעילים מרחוק אנשים עם מוגבלויות. ישראלית שביקרה במקום: "זה היה מקסים, והשירות היה נהדר"

רובוט-מלצר שמופעל מרחוק על ידי איש עם מוגבלות בבית הקפה “אווטאר” ביפן

מדור “שווים סיפור” מתפרסם בחסות מפעל הפיס

יש כיום לא מעט בתי קפה ומסעדות שמעסיקות אנשים עם מוגבלויות, בישראל ובעולם. אבל בבית הקפה “אווטאר” ביפן לקחו את הקונספט צעד אחד קדימה – שם אנשים עם מוגבלויות שלא יכולים להגיע פיזית לעבודה בכלל מוגבלותם – מפעילים מרחוק רובוטים שמשמשים בתור המלצרים ונותני השירות.

“אנחנו שואפים להשיג צורה חדשה של השתתפות חברתית באמצעות שימוש בטכנולוגיה”, כתבו בעלי המקום, שמקפידים להעסיק כמפעילים מרחוק אך ורק אנשים עם מוגבלויות. העובדה שהאנשים שמתפעלים את הרובוט צריכים רק להתחבר לאינטרנט ותו לא – מאפשרת להם לעבוד מכל מקום וללא צורך להיות בקרבה לבית הקפה – מה שנותן הזדמנות שווה לכולם.

בית הקפה החל לפעול במתכונת פיילוט כבר בשנת 2018, אז העסיקו במקום עשרה אנשים עם מוגבלויות שונות, שלדברי בעלי בית הקפה היו חדשים וללא ניסיון בעבודה. הצוותים שהורכבו התקבלו באהדה רבה, הפיילוט הוכרז כהצלחה גדולה והמקום החל לפעול במתכונת מלאה.

במהלך הפיילוט הוגשו רק משקאות, אך בעקבות ההצלחה הפך המקום למסעדה במתכונת מלאה, והחל להגיש פריטי מזון וארוחות. “אנחנו מתכננים להרחיב את התפריט שמוצע כיום אפילו יותר, בהתאם לעונה ולביקוש”, מודיעים בבית הקפה.

כדי ליהנות מהמיזם הנפלא ולקבל שירות מהרובוטים, צריך לשלם דמי כניסה של 25 שקלים לילד וכ-35 שקלים למבוגר, כשכרטיס הכניסה כולל משקה. ילד מתחת לגיל 3 ייכנס בחינם.

********************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova

********************

קרן סמואילה, ישראלית שהגיעה לבקר ביפן, נתקלה בבית הקפה “אווטאר” במקרה, נכנסה לאכול שם וגילתה בהתרגשות את הקונספט המופלא של המקום. “השירות היה ממש נהדר”, סיפרה בשיחה עם “שווים”. לדבריה, “כדי להזמין בבית הקפה צריך להיכנס לאתר, אחרת בכלל לא הייתי יודעת שמי שנותן לי את השירות הוא אדם עם מוגבלות. כל עוד לאדם עם המוגבלות אין בעיה בדיבור, אף אחד לא יכול לדעת”.

לדבריה, מה ששדרג לה את הארוחה אף יותר זו העובדה שהרובוטים היו דוברי אנגלית, מה ששיפר את החוויה שלה. “זה מאוד קשה ביפן להסתדר, כי רוב האנשים דוברים רק יפנית”, היא מסבירה. “זה מאוד מרגש שהמקום נותן הזדמנות לאנשים עם מוגבלויות שונות לעבוד, זו ממש אפליה מתקנת. הבנתי שעובדים בו גם אנשים בתפקוד נמוך, אנשים עם ניוון שרירים ועוד. זה פשוט מקסים”.

יליד 1998, רווק. נולד עם חולשה בפלג גוף שמאל. כותב מגיל 14 סדרות. משחק טניס כיסאות גלגלים באופן תחרותי

כתבות אחרונות