נושאים קשורים

הופכים קושי לפתרון: אלו המוצרים שניצחו בתחרות ההאקאוטיזם

עשרה סטרט-אפים חדשים בתחום הטכנולוגיה לאוטיזם התחרו על המקום הראשון באירוע שיא טכנולוגי מיוחד במינו: "זכות והזדמנות חד-פעמית"

התנגדות להטלת אגרה של 700 שקל על ביקור במיון פסיכיאטרי

מאחורי המהלך עומדים משרדי הבריאות והאוצר. ממלא מקום יו"ר ועדת הבריאות:  "אין מקום לאגרה כזו. לחייב את קופות החולים להקים מוקדי טיפול בקהילה"

למה לא הלכתי להצביע בבחירות לרשויות המקומיות

אתמול לא הלכתי להצביע. אם מישהו במשרד הפנים חושב שפתקי ההצבעה מונגשים – כדאי לו לחשוב שוב | טור מאת לקוית ראייה

בג”ץ יכריע: האם תוקפא רפורמת מכשירי השיקום?

ארגוני הזכויות למען אנשים עם מוגבלות עתרו לביהמ"ש בבקשה לצו ביניים להפסקת החקיקה שתעביר את הסמכות על המכשירים ממשרד הבריאות לקופות החולים
הסתדרות 480-100

נחתם צו הרחבה: כל העובדים הסוציאליים ייהנו מעליית שכר

שר העבודה יואב בן צור הרחיב את ההסכם הקיבוצי שנחתם בין הממשלה להסתדרות לטובת העו"סים. רשימת ההטבות – בכתבה
ראשיאוטיזםאבחון וטיפול באוטיזםטיפול גנטי מהפכני מקווה לשפר תסמיני אוטיזם

טיפול גנטי מהפכני מקווה לשפר תסמיני אוטיזם

קבוצה של חוקרים סינים מצאו כי ניתן לשנות חלק מהמרכיבים הגנטיים שגורמים לתסמינים כמו חוסרים התפתחותיים, קושי בדיבור ואפילפסיה

זריקה נגד תסמיני אוטיזם? צילום: ביגסטוק
זריקה נגד תסמיני אוטיזם? צילום: ביגסטוק

במחקר שפורסם לאחרונה בכתב העת המדעי “Nature Neuroscience”, קבוצת חוקרים סינים משנגחאי גילו דרך לשפר תסמיני אוטיזם בעזרת זריקה. למרות שטרם נוסה על בני אדם, אלא רק על עכברים, ייתכן שמדובר בפריצת דרך משמעותית בהבנה הרפואית של תסמונת ה-ASD (Autistic Spectrum Disorder).

החוקרים למעשה פיתחו מערכת לשכתוב גנטי, ששינתה את ה-DNA של עכברים נושאי מוטציה בגן MEF2C. לפי המחקר, מוטציות בגן הזה גורמות לחוסרים התפתחותיים, קשיי דיבור, היווצרות של דפוסי התנהגות מסוימים ואפילפסיה. יחד עם זאת, עבור נבדקים מסוימים התסמונת לא נגרמת בעקבות נוקלאוטיד (תרכובת אורגנית המרכיבה את הגנום האנושי) בודד, אלא בעקבות מוטציות מורכבות שקשה יותר לשכתב.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו >>> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova


“הטיפול האפקטיבי הראשון בעכברים”

העכברים שקיבלו זריקה המכילה את מנגנון שכתוב הגנים הפגינו ירידה בהתנהגויות המאפיינות אנשים עם אוטיזם. המדענים ציינו כי שיטת הטיפול הפוטנציאלית שגילו עשויה להיות מתאימה לא רק לאנשים הנמצאים על הספקטרום האוטיסטי, אלא גם לאנשים עם פגם גנטי המשויך להתפתחות עצבית.

“זהו הטיפול האפקטיבי הראשון בעכברים עם מוטציות המשויכות לאוטיזם בשימוש במנגנון שכתוב גנטי במוח”, מסביר לי דאלי, פרופסור למדעי החיים. “הטיפול שיחזר בהצלחה את רמות החלבון של גן MEF2C במספר מיקומים במוח והפך את השוני ההתנהגותי בעכברים בעלי מוטציות באותו הגן”.

על פי ההערכות, אחוז אחד מאוכלוסיית העולם נמצא על הרצף האוטיסטי, כך לפי “המרכז לבקרת מחלות ומניעתן” בארה”ב. משמעות הדבר שאחד מכל 36 ילדים בארצות הברית מאובחן עם אוטיזם.

לקריאת המחקר המלא – לחצו כאן

כותבת ומנהלת תוכן, מעל עשור בעולמות התקשורת. נפגעה בעינה במהלך השירות הצבאי אך לא הוכרה עד היום

כתבות אחרונות