נושאים קשורים

הופכים קושי לפתרון: אלו המוצרים שניצחו בתחרות ההאקאוטיזם

עשרה סטרט-אפים חדשים בתחום הטכנולוגיה לאוטיזם התחרו על המקום הראשון באירוע שיא טכנולוגי מיוחד במינו: "זכות והזדמנות חד-פעמית"

התנגדות להטלת אגרה של 700 שקל על ביקור במיון פסיכיאטרי

מאחורי המהלך עומדים משרדי הבריאות והאוצר. ממלא מקום יו"ר ועדת הבריאות:  "אין מקום לאגרה כזו. לחייב את קופות החולים להקים מוקדי טיפול בקהילה"

למה לא הלכתי להצביע בבחירות לרשויות המקומיות

אתמול לא הלכתי להצביע. אם מישהו במשרד הפנים חושב שפתקי ההצבעה מונגשים – כדאי לו לחשוב שוב | טור מאת לקוית ראייה

בג”ץ יכריע: האם תוקפא רפורמת מכשירי השיקום?

ארגוני הזכויות למען אנשים עם מוגבלות עתרו לביהמ"ש בבקשה לצו ביניים להפסקת החקיקה שתעביר את הסמכות על המכשירים ממשרד הבריאות לקופות החולים
הסתדרות 480-100

נחתם צו הרחבה: כל העובדים הסוציאליים ייהנו מעליית שכר

שר העבודה יואב בן צור הרחיב את ההסכם הקיבוצי שנחתם בין הממשלה להסתדרות לטובת העו"סים. רשימת ההטבות – בכתבה
ראשיחדשותאתר חדש מזמין אתכם להעלות סרטון אישי ולקבל סיוע רגשי

אתר חדש מזמין אתכם להעלות סרטון אישי ולקבל סיוע רגשי

"דרופ אימפקט" נולד בעקבות אירועי המלחמה והצורך של נפגעים לשתף במה שעברו. באתר לינק המאפשר לקבל סיוע אנונימי וחייגן לקו החם של ער"ן

אתר “דרופ אימפקט”

מאת יעל כהן

ישנן פלטפורמות רבות ברשת המאפשרות העלאת תכנים בווידיאו, אבל אתר חדש שהושק בעקבות המצב הביטחוני הקשה מביא איתו ערך מוסף וייחודי – אפשרות לקבל מענה למצוקה הרגשית שבה מצוי ציבור רחב בישראל.

 “דרופ אימפקטהיא פלטפורמה חברתית שהוקמה על ידי ציפי קרליק (בימאית דוקו) בליווי עמותת ער”ן, הכוללת קבוצה של יוצרי קולנוע, אנשי תוכנה ואנשי עיצוב ושמלווה על ידי אנשי מקצוע טיפוליים. צוות הפרויקט העמיד את כלי העריכה והליווי של הפלטפורמה על מנת לתעד את זכרם של הנרצחים באירועי המלחמה, את סיפורי החטופים, להשמיע את קולות משפחות הנעדרים ולשמש כלי במלחמת ההסברה העולמית של ישראל. באתר הוטמע חייגן לקו הסיוע החם של ער”ן ולינק המאפשר להיכנס ולקבל סיוע אנונימי.

“אנשים צריכים שיקשיבו להם בפן רגשי”, אומרות עובדות סוציאליות שליוו את מוסרי העדויות ממסיבת הנובה ומיישובי עוטף עזה בשבת השחורה של ה-7.10. “הרבה מהם דיברו על הצורך לשתף במה שעברו. הם אומרים: ‘ככל שאני מספר יותר לאנשים ולחברים, אני מרגיש יותר טוב. זה מקל עליי'”.

לדברי קרליק, מטרת הפלטפורמה היא לאפשר לאנשים לספר את הסיפור האישי שלהם ולאוורר את רגשותיהם. “‘דרופ אימפקט’ מאפשרת לאנשים לעשות עיבוד רגשי ראשוני על ידי השמעת קולם וסיפורם האישי בליווי מקצועי ולקבל ייעוץ רגשי במידת הצורך”, היא מסבירה.

יוזמת הפרויקט ציפי קרליק

מחשבה רבה הוקדשה לאוכלוסיית בני הנוער מתוך הבנה כי וידיאו הוא כלי ביטוי מרכזי שלה. הפלטפורמה מאפשרת להם ליצור סרטון שיאפשר להם לדייק את הרגשות תוך שימוש בטמפלטים פשוטים להעלאת חומרים. במילים אחרות, ליצור את “המכתב האישי” שלהם. כל נער ונערה יכולים לעלות את התחושות, את הסיפור שלהם, את הסיפור של המשפחה, וליצור סרטים קצרים שמאפשרים עיבוד רגשי וגם בנייה מחדש של נרטיב חיובי ומחזק.

בנוסף, מאפשרת הפלטפורמה לארגונים ועמותות להשתמש בה לצורכי הסברה, שיתוף מידע רלוונטי למלחמה וכדומה.

“צילום של סרטים כשהוא מלווה ומכוון על ידי שאלות מנחות יכול לדמות כלי תרפויתי עבור יוצר הסרט ומי שמשתמש בו ככלי לעיבוד רגשי”, מסבירה פרופ’ רבקה תובל-משיח, פסיכולוגית קלינית מאוניברסיטת בר אילן. “לא כל תיעוד עצמי עוזר אם אין הנחיה ואין ליווי”.

“דרופ אימפקט” היא פלטפורמה חינמית ללא כוונת רווח המבוססת על התנדבות מלאה של כל גורמי המקצוע שהתגייסו להקימה בתקופת המלחמה.

קישור לפלטפורמה: www.dropimpact.co.il  


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו >>> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova


מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות