נושאים קשורים

ביטוח לאומי מחזיר 45 מיליון שקל לקשישים סיעודיים

לאחר בדיקה מקיפה נמצא כי 47,025 קשישים מקבלי קצבת סיעוד לא השתמשו בשירותים הקבועים שלהם ולא פנו לקבלת הקצבה, ולכן קיבלו החזר

“הכניסו לסל תרופה שתמנע מילדינו הנכים זיהום נשימתי”

חלק מהילדים עם מוגבלות שכלית, שיתוק מוחין ואוטיזם סובלים מבעיה חמורה שטרם אושרה לה תרופה בישראל. אחרי שנים של עבודת הכנה, הורים מעמותת "מיוחדים" פועלים כדי לשנות זאת

צפו: המסרונים האובססיביים לגרושה שעלו לאב במחיר כבד

אב לבן עם צרכים מיוחדים הגיש תביעה נגד גרושתו, אמו של הילד; אחרי שהשופט נחשף לאינספור הווטסאפים הכפייתיים ששלח לה – הוא "התהפך עליו"

סוף לאפליה: משפחות אומנה יקבלו גמלת ילד נכה כמו משפחות ביולוגיות

הכנסת אישרה אמש בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ יצחק פינדרוס בנושא. משפחות האומנה יהיו זכאיות גם להטבות והזכויות הנלוות
הסתדרות 480-100

נכה על כיסא גלגלים סורבה לקבל תג נכה: “מזלזלים באדם סובל”

למרות 100 אחוזי הנכות ומחלת העור הנדירה שלה, משרד התחבורה סירב לבקשתה של שמרית ברק: "התנועה ללא רכב לא תחמיר את מצבה הרפואי"
ראשיאנשים עם מוגבלויותמשרד התחבורה הקצה 76 מיליון שקל להנגשת אלפי תחנות אוטובוס

משרד התחבורה הקצה 76 מיליון שקל להנגשת אלפי תחנות אוטובוס

מדובר ב-5,852 תחנות שיונגשו ב-109 רשויות שונות ברחבי הארץ. העבודות צפויות להסתיים עד סוף 2025. השרה רגב: "זו מחויבות של המדינה ושלי"

אוטובוס של חברת “קווים”. צילום מתוך ויקיפדיה

משרד התחבורה והבטיחות בדרכים הודיע היום (ג’) כי הקצה 76.4 מיליון שקלים להנגשת אלפי תחנות אוטובוס ברשויות המקומיות. מדובר ב-5,852 תחנות שיונגשו ב-109 רשויות שונות. העבודות צפויות להסתיים עד סוף שנת 2025. 

הנגשת תחנות אוטובוס כרוכה במכלול רחב של פעולות שנועדו לאפשר הגעה ולהקל על אנשים עם מוגבלות, ובהן הנמכת המדרכה והסרת מכשולים פיזיים המפריעים להתניידות בכיסא גלגלים, סימונים לכבדי ראייה ועוד.

במהלך שני העשורים האחרונים השקיע משרד התחבורה כ-100 מיליון שקלים בהנגשת כעשרת אלפים תחנות אוטובוס עירוניות בכל הארץ. במסגרת תוכנית ההנגשה של המשרד נבחנה רמת הנגישות בפריסה ארצית ונמצא כי על אף שרוב התחנות העירוניות הונגשו כנדרש בחוק, עדיין קיימות תחנות שאינן מונגשות.

בעקבות כך פירסם המשרד בחודש מרץ 2022 (בזמן כהונת שרת התחבורה לשעבר מרב מיכאלי) קול קורא לרשויות המקומיות בהצעה לסיוע בהנגשת התחנות. היקף הסיוע נקבע באופן דיפרנציאלי על פי קריטריונים שהוגדרו, ובהם החוסן הכלכלי של הרשות. כעת אושרה העברת התקציב לרשויות שנבחרו במסגרת הקול קורא.

שרת התחבורה מירי רגב. צילום: בועז לוי

“הנגשת התחבורה הציבורית לאנשים עם מוגבלות היא מרכיב מרכזי במחויבות המדינה לאנשים עם מוגבלות, וזו גם המחויבות האישית שלי”, אמרה היום שרת התחבורה מירי רגב. “משרד התחבורה היה הראשון מכל משרדי הממשלה להקים אגף ייחודי המרכז את כל היבטי הנגישות בתחבורה הציבורית, ונמשיך לפעול למען אנשים עם מוגבלות ולהעמיד את כל המשאבים הנדרשים למטרה חשובה זו”.

מנכ”ל משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, משה בן זקן, סיכם: “המשרד עושה ויעשה כל שביכולתו על מנת לשפר את הנגישות בתחבורה הציבורית. בהנחיית שרת התחבורה אנחנו פועלים כל העת על מנת לצמצם פערים ולהאיץ את נושא ההנגשה. אישור התקציב היום מציין עוד שלב בדרך להנגשה מלאה של כל תחנות האוטובוס העירוניות בכל רחבי הארץ – וזאת על אף שהחוק מטיל חובה זו על הרשויות המקומיות ולא על משרד התחבורה”.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו >>> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות