נושאים קשורים

ביטוח לאומי מחזיר 45 מיליון שקל לקשישים סיעודיים

לאחר בדיקה מקיפה נמצא כי 47,025 קשישים מקבלי קצבת סיעוד לא השתמשו בשירותים הקבועים שלהם ולא פנו לקבלת הקצבה, ולכן קיבלו החזר

“הכניסו לסל תרופה שתמנע מילדינו הנכים זיהום נשימתי”

חלק מהילדים עם מוגבלות שכלית, שיתוק מוחין ואוטיזם סובלים מבעיה חמורה שטרם אושרה לה תרופה בישראל. אחרי שנים של עבודת הכנה, הורים מעמותת "מיוחדים" פועלים כדי לשנות זאת

צפו: המסרונים האובססיביים לגרושה שעלו לאב במחיר כבד

אב לבן עם צרכים מיוחדים הגיש תביעה נגד גרושתו, אמו של הילד; אחרי שהשופט נחשף לאינספור הווטסאפים הכפייתיים ששלח לה – הוא "התהפך עליו"

סוף לאפליה: משפחות אומנה יקבלו גמלת ילד נכה כמו משפחות ביולוגיות

הכנסת אישרה אמש בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ יצחק פינדרוס בנושא. משפחות האומנה יהיו זכאיות גם להטבות והזכויות הנלוות
הסתדרות 480-100

נכה על כיסא גלגלים סורבה לקבל תג נכה: “מזלזלים באדם סובל”

למרות 100 אחוזי הנכות ומחלת העור הנדירה שלה, משרד התחבורה סירב לבקשתה של שמרית ברק: "התנועה ללא רכב לא תחמיר את מצבה הרפואי"
ראשימאמרים מיוחדים"אני חולמת לחזור לרקוד, לרוץ, להרים את האחיינים שלי"

“אני חולמת לחזור לרקוד, לרוץ, להרים את האחיינים שלי”

אסתי סגל החלימה מסרטן אבל איבדה את רגל שמאל, וכדי לחזור לעמוד על הרגליים היא זקוקה לניתוח יקר בארה"ב. השבוע פתחה קמפיין לגיוס המונים: "עזרו לי ללכת שוב"

“אני חולמת לחזור לרוץ כמו שהייתי ילדה”. אסתי סגל (תמונה באדיבות המצולמת

סיפור חייה של אסתי סגל (30) מבני ברק לא פשוט. בגיל 16 חלתה בסרטן. למרות שהחלימה אחרי שנה של טיפולים, נשארה עם נכות ברגל שגרמה לה לעבור שמונה שנים של ניתוחים שלא צלחו. לאחר כל הניתוחים התפתח זיהום ברגלה, עד שנאלצה לכרות אותה. “היו לי כאבים חזקים מאוד”, היא מספרת “לא רציתי יותר לסבול והחלטתי לכרות אותה”.

במשך שלוש שנים היא הלכה עם פרוטזה, אבל גם איתה סבלה מאוד. “היו ועדיין יש לי בעיות בגדם”, היא אומרת. “כשהלכתי עם הפרוטזה הכאב היה בלתי נסבל”.

אחרי שנים של סבל, החליטה סגל להפסיק ללכת עם הפרוטזה ומאז היא מתניידת עם רגל אחת בעזרת קביים או על כיסא גלגלים. “יש מצבים כמו כשיש מדרכה, ואני צריכה לשבת עליה כדי לעלות או שמישהו ירים אותי”, היא משתפת.

למרות שחוותה קשיים וסבל רב, סגל לא ויתרה וחיפשה את הניתוח שיעזור לה ללכת עם פרוטזה ללא כאבים. “היו לי המון משברים, אבל אני אוהבת את החיים והחלטתי להילחם עליהם”, היא אומרת.

********************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >> bit.ly/Shavvim-igul-letova

********************

לאחר שחיפשה בכל מקום אפשרי ולא מצאה את הרופא שיידע לטפל בה, פגשה רופא מומחה דרך עמותת “אחים לחיים”. הוא הצליח למצוא את מקור הבעיה ואת הסיבה שבגללה סגל לא הצליחה ללכת עם פרוטזה ללא כאבים, והודיע לה שיש גם ניתוח שיכול לפתור את הבעיה. סגל הבינה שסוף סוף יש תקווה אמיתית.

היא ניסתה למצוא רופא שיעשה לה את הניתוח המדובר בישראל, אך לא הצליחה. “במשך חצי שנה חיפשתי בכל מקום אפשרי בארץ, אבל לא מצאתי רופא שיודע לעשות את הניתוח הזה”, היא מעידה. הפתרון נמצא אצל רופא מומחה בארצות-הברית – שהחזיר להליכה מאות קטועים כמוה. אלא שעלות הניתוח עומדת על 600 אלף שקלים, הרבה מעבר למה שידה משגת.

“הכאב עם הפרוטזה היה בלתי נסבל”. אסתי סגל (תמונה באדיבות המצולמת)

סגל פתחה בקמפיין גיוס המונים. אלא שהיא לא רוצה רק תרומות, אלא גם מציעה אפשרות שבתמורה לכסף היא תגיע להרצאות. “אני מרצה לאנשים עם מוגבלויות איך להתגבר על הפחד שקיים בטיולים, ומסבירה להם איך יוכלו להסתדר”, היא מספרת. “בנוסף יש לי את ההרצאה ‘המדריך למטייל המתחיל’, ועוד הרצאות על אוכל ועל טיולים באירופה. מי שרוצה גם יכול לקבל ייעוץ אישי על איך לבנות מסלול לטיול”. בנוסף, מציעה סגל לתורמים גם ציורים שהיא יוצרת, חוברות ומוצרים נוספים.

“אני עובדת שישה ימים בשבוע כדי לחזור ללכת שוב”, היא מספרת. “אני חולמת לחזור לרוץ כמו כשהייתי ילדה, לעשות ספורט, לטייל, לעמוד כשאני מרצה מול קהל, לרקוד עם המשפחה שלי, להרים את האחיינים שלי על הידיים, להחזיק מטריה כשיש גשם. להיות עצמאית, בריאה. אני מבקשת מאנשים: עזרו לי ללכת שוב”.(תמונה באדיבות המצולמת)

רוצים לעזור לאסתי? לקמפיין הגיוס הקליקו כאן

יליד 1998, רווק. נולד עם חולשה בפלג גוף שמאל. כותב מגיל 14 סדרות. משחק טניס כיסאות גלגלים באופן תחרותי

כתבות אחרונות