נושאים קשורים

הופכים קושי לפתרון: אלו המוצרים שניצחו בתחרות ההאקאוטיזם

עשרה סטרט-אפים חדשים בתחום הטכנולוגיה לאוטיזם התחרו על המקום הראשון באירוע שיא טכנולוגי מיוחד במינו: "זכות והזדמנות חד-פעמית"

התנגדות להטלת אגרה של 700 שקל על ביקור במיון פסיכיאטרי

מאחורי המהלך עומדים משרדי הבריאות והאוצר. ממלא מקום יו"ר ועדת הבריאות:  "אין מקום לאגרה כזו. לחייב את קופות החולים להקים מוקדי טיפול בקהילה"

למה לא הלכתי להצביע בבחירות לרשויות המקומיות

אתמול לא הלכתי להצביע. אם מישהו במשרד הפנים חושב שפתקי ההצבעה מונגשים – כדאי לו לחשוב שוב | טור מאת לקוית ראייה

בג”ץ יכריע: האם תוקפא רפורמת מכשירי השיקום?

ארגוני הזכויות למען אנשים עם מוגבלות עתרו לביהמ"ש בבקשה לצו ביניים להפסקת החקיקה שתעביר את הסמכות על המכשירים ממשרד הבריאות לקופות החולים
הסתדרות 480-100

נחתם צו הרחבה: כל העובדים הסוציאליים ייהנו מעליית שכר

שר העבודה יואב בן צור הרחיב את ההסכם הקיבוצי שנחתם בין הממשלה להסתדרות לטובת העו"סים. רשימת ההטבות – בכתבה
ראשיאנשים עם מוגבלויותהצגת ילדים חדשה מציצה לעולמם של אנשים עם מוגבלות

הצגת ילדים חדשה מציצה לעולמם של אנשים עם מוגבלות

"חיים וניסים" הוא מחזה מקורי על זוג חברים עם צרכים מיוחדים שצריכים להחליט – האם לצאת מדירת השותפים ולהשתלב בקהילה, או להישאר ביחד

ההצגה "חיים וניסים". צילום: בני גם זו לטובה
ההצגה “חיים וניסים”. צילום: בני גם זו לטובה

חיים וניסים הם שותפים לחדר במעון נווה ירקון לאנשים עם צרכים מיוחדים. הם גרים שם כבר המון זמן, והאמת היא שהם לא זוכרים זמן שבו לא היו יחד. יום אחד האדמה רועדת – צוות המעון מציע לחיים וניסים להיות עצמאיים יותר ולעבור לגור בנפרד במסגרת חדשה בקהילה. חיים מתרגש ומשתוקק להיות כמו האנשים “הרגילים” ואילו ניסים חרד וחושש לאבד את חברו הטוב ביותר.

זוהי עלילתה המיוחדת של ההצגה החדשה “חיים וניסים” שתעלה בסוף השבוע הבא בתיאטרון המדיטק בחולון (13.1, יום שבת, 12:00 בצוהריים). ההצגה, שנכתבה ובוימה על ידי חנוך רעים (“סיפורו של פרדיננד”, “שלושת המוסקטרים”), נותנת לקהל הרחב הצצה לסיפור נוגע ללב של שני חברים עם צרכים מיוחדים. ההצגה מיועדת לכל המשפחה, ולילדים בגילאים 9 ומעלה.

את הדמויות של חיים וניסים, אותם מגלמים השחקנים אסף דגני ודדי ויזלברג, הציג רעים בעבר בהצגה מצליחה נוספת בשם “איפה הים”, שנגעה גם היא בעולמם של אנשים עם מוגבלויות.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו https://bit.ly/Shavvim-igul-letova


בהמשך העלילה, יתמודדו הדמויות הראשיות עם הפחד וההתרגשות מהחיים העצמאיים, והצופים ייחשפו לעולמם הפנימי של אנשים עם צרכים מיוחדים, דרך מסע מלא אופטימיות, תקווה וחלומות. “ההצגה מעבירה את הצופה תהליך של משבר, התפייסות, חלומות גדולים והתרגשות שחוצה את כל קווי הדמיון האפשריים”, נמסר מהמארגנים.

“תיאטרון המדיטק נרגש וגאה להעלות על הבמה הפקה שמוקדשת באהבה לאנשים המיוחדים שסיפוריהם לא נחשפים לחברה”, מוסר נועם שמואל, המנהל האמנותי של התיאטרון. “המחזה הייחודי שכתב חנוך רעים, פורס ברגישות ובעדינות את סיפורם של חיים וניסים, צמד חברים בעלי מוגבלות שכלית, אשר ניצבים בפני דילמה מטלטלת – האם לממש את שאיפתם להיות ‘רגילים’, או להישאר ‘מיוחדים'”.

“השחקנים הנפלאים אסף דגני ודדי ויזלברג מצליחים לסחוף את הצופים לתוך עולמם העשיר של חיים וניסים, לחלומות, לתקוות, ובעיקר לחברות העמוקה והמרגשת שלהם, שמאפשרת להם להתחזק ולהתגבר על כל האתגרים. הצפייה בהצגה נוגעת בנימי הנפש של הצופים ומעניקה להם חוויה משמעותית ומלאת תובנות על מקומם של האנשים המיוחדים בחברה שלנו”.

עלות כרטיס להצגה – 75 שקלים (יש הנחות למנויים לתיאטרון המדיטק, לוועדים ולתושבי העיר חולון)

נבו שפיר, עיתונאי ועורך באתר "שווים"

כתבות אחרונות