נושאים קשורים

הופכים קושי לפתרון: אלו המוצרים שניצחו בתחרות ההאקאוטיזם

עשרה סטרט-אפים חדשים בתחום הטכנולוגיה לאוטיזם התחרו על המקום הראשון באירוע שיא טכנולוגי מיוחד במינו: "זכות והזדמנות חד-פעמית"

התנגדות להטלת אגרה של 700 שקל על ביקור במיון פסיכיאטרי

מאחורי המהלך עומדים משרדי הבריאות והאוצר. ממלא מקום יו"ר ועדת הבריאות:  "אין מקום לאגרה כזו. לחייב את קופות החולים להקים מוקדי טיפול בקהילה"

למה לא הלכתי להצביע בבחירות לרשויות המקומיות

אתמול לא הלכתי להצביע. אם מישהו במשרד הפנים חושב שפתקי ההצבעה מונגשים – כדאי לו לחשוב שוב | טור מאת לקוית ראייה

בג”ץ יכריע: האם תוקפא רפורמת מכשירי השיקום?

ארגוני הזכויות למען אנשים עם מוגבלות עתרו לביהמ"ש בבקשה לצו ביניים להפסקת החקיקה שתעביר את הסמכות על המכשירים ממשרד הבריאות לקופות החוליםנחתם צו הרחבה: כל העובדים הסוציאליים ייהנו מעליית שכר

שר העבודה יואב בן צור הרחיב את ההסכם הקיבוצי שנחתם בין הממשלה להסתדרות לטובת העו"סים. רשימת ההטבות – בכתבה
ראשיאוטיזםאוטיזם בתפקוד גבוההכבוד! קבלו את הלוחם האוטיסט הראשון במשמר הכנסת

כבוד! קבלו את הלוחם האוטיסט הראשון במשמר הכנסת

רס"ל אברומי פרידמן הצטרף למשמר הכלבנים במשכן, וחולם על היום בו יקבל את פניו של נשיא ארה"ב: "אני רוצה להצליח למען המדינה"

את האהבה לכלבים פיתח בגיל צעיר. אברומי פרידמן בכנסת, הבוקר (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)

מדור “שווים סיפור” מתפרסם בחסות מפעל הפיס

רס”ל אברהם חיים פרידמן (אברומי) עמד היום במרכזו של טקס מרגש במיוחד במשכן הכנסת. מרגש לא רק עבורו באופן אישי, אלא עבור כל חבריו לוחמי משמר הכנסת. זאת הפעם הראשונה שאל שורותיהם מצטרף באופן רשמי איש משמר עם מוגבלות.

כשהוא מוקף במשפחתו וחבריו ליחידה, וכשאת כתפו מעטרת דרגת הרס״ל, גויס אברומי, אוטיסט בתפקוד גבוה, באופן רשמי אל יחידת הכלבנים במשמר הכנסת, אחרי שסיים את הסמכתו כמטפל בעלי חיים.

אברומי הגיע לכנסת לפני כשנתיים. הוא הועסק במשרת סטודנט, כמטפל בכלביית משמר הכנסת, לאחר שסיים התנדבות בת שנה ביחידת הכלבים הצה״לית “עוקץ”. את האהבה העזה לכלבים פיתח בנעוריו כשהתנדב בכלבייה במסגרת בית ספרית.

********************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova

********************

הבוקר, רגע לפני הטקס, העיד מפקדו רפ״ק יאיר בשארי, כי לאורך כל הדרך הוכיח אברומי את עצמו במסירות רבה למשימה. על כן הוא נשלח לקורס מקצועי במכללה הלאומית לשוטרים, שסופו בטקס היום. “החיים הם רצף של מסעות”, אמר רפ”ק בשארי לאברומי. “לפעמים יש צעדים קטנים ולפעמים גדולים. במסע האחרון צעדת צעד אחרי צעד. ועכשיו – לא עוצרים. ממשיכים למסע הבא”.

התקשה להסתיר את התרגשותו. פרידמן בטקס בכנסת (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)

קצין הכנסת, ניצב יובל חן, התקשה להסתיר את התרגשותו. הוא איחל לרס״ל אברומי הצלחה ואמר: “ההכרה של משמר הכנסת בחשיבות הגיוון פתחה בפני אברומי את הדלת, אבל המהלך של קליטתו היא תוצאה ישירה של הישגיו ואישיותו, וזה לזכותו. אברומי, אתה עוד תפתיע את כולנו בהישגים שתגיע אליהם. אתה עשית לנו טוב ואנחנו רק עשינו בחזרה – כדי שתהיה איתנו”.

אברומי עצמו אמר הבוקר: “החלום שלי זה להופיע על מדי א׳ במסדר כבוד של משמר הכנסת בפני נשיא ארצות הברית, כשיבקר בכנסת. אני רוצה להצליח למען המדינה”.

כלב השמירה של הדמוקרטיה

לבאי הטקס סיפר אברומי על שגרת יומו בכלבייה. היא כוללת מקלחת בוקר לכלבים וטיפול בהם, תחזוקת המתקן שלהם, ואילוף ההולכים על ארבע בכל הקשור לציות לפקודות. “אני מרגיש בנוח בעבודה עם הכלבים”, סיפר. “יש להם שמחה ואושר, וזה מדבק את כל מי שנמצא סביבם”.

שתי אחיותיו ואחיו הקטן של אברומי סיפרו שתמיד התעניינן בכנסת. “הוא מכיר את שמות כל חברי הכנסת, גם מכנסות קודמות. מהרגע שהוא הגיע למשכן היה ברור שזה המקום הנכון עבורו. בכל יום הוא חוזר מהעבודה שמח וגאה”.

חנה, אמו של אברומי, סיפרה: “הוא תמיד אומר שהוא כלב השמירה של הדמוקרטיה. זה לא סתם משחק מילים. זהו אות כבוד שגם החוליות החלשות מוצאות את מקומן בכנסת”.

האב אביעד סיפר כי בילדותו של אברומי, היו רופאים שניבאו לו שחורות, עד כדי כך שאולי לא ידבר, לא יקרא, לא ייצור מגע פיזי ולא יהיה חלק ממסגרת נורמטיבית. ״בגיל 5 נכנס אברומי לגן תקשורת, והודות למאמצים הבלתי פוסקים והטיפול ההדוק של המשפחה התקדם ועשה את הבלתי ייאמן”, סיפר האב הגאה. “היום הכנסת היא משפחתו השנייה״.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות