נושאים קשורים

ביטוח לאומי מחזיר 45 מיליון שקל לקשישים סיעודיים

לאחר בדיקה מקיפה נמצא כי 47,025 קשישים מקבלי קצבת סיעוד לא השתמשו בשירותים הקבועים שלהם ולא פנו לקבלת הקצבה, ולכן קיבלו החזר

“הכניסו לסל תרופה שתמנע מילדינו הנכים זיהום נשימתי”

חלק מהילדים עם מוגבלות שכלית, שיתוק מוחין ואוטיזם סובלים מבעיה חמורה שטרם אושרה לה תרופה בישראל. אחרי שנים של עבודת הכנה, הורים מעמותת "מיוחדים" פועלים כדי לשנות זאת

צפו: המסרונים האובססיביים לגרושה שעלו לאב במחיר כבד

אב לבן עם צרכים מיוחדים הגיש תביעה נגד גרושתו, אמו של הילד; אחרי שהשופט נחשף לאינספור הווטסאפים הכפייתיים ששלח לה – הוא "התהפך עליו"

סוף לאפליה: משפחות אומנה יקבלו גמלת ילד נכה כמו משפחות ביולוגיות

הכנסת אישרה אמש בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ יצחק פינדרוס בנושא. משפחות האומנה יהיו זכאיות גם להטבות והזכויות הנלוותנכה על כיסא גלגלים סורבה לקבל תג נכה: “מזלזלים באדם סובל”

למרות 100 אחוזי הנכות ומחלת העור הנדירה שלה, משרד התחבורה סירב לבקשתה של שמרית ברק: "התנועה ללא רכב לא תחמיר את מצבה הרפואי"
ראשיאנשים עם מוגבלויותעידן עמדי מבית החולים: "זה שאני עומד כאן זה נס"

עידן עמדי מבית החולים: “זה שאני עומד כאן זה נס”

הזמר והשחקן השתחרר היום להמשך שיקום בביתו ונפרד מהצוות: "להבין שאתה פצוע ושאתה חולה זה אתגר". הדגיש: "אמשיך להילחם. אמא, אל תכעסי". על הקריירה: "אחזור לנגן, אשחק בפאודה"

“דברים לא ישובו להיות אותו דבר”. עמדי היום בבית החולים שיבא תל השומר

הזמר והשחקן עידן עמדי, שנפצע בתחילת חודש ינואר באורח קשה בלחימה ברצועת עזה, דיבר היום (חמישי) לאחר שחרורו מבית החולים שיבא תל השומר.

“עברנו ביחד דרך לא קלה. לטפל במישהו עם כוח רצון זה דוגמא לניצחון הרוח שלנו ושל מדינת ישראל”, אמרה ד”ר יעל פרנקל סגנית מנהלת בית החולים שיבא תל השומר. “למרות הפציעה המורכבת, הוא דאג ודואג לחברים ולמאושפזים בשיבא. הוא סמל לפצועים וללוחמים. היום זה רק ציון דרך כי אתה יוצא לדרך חדשה דרך השיקום”.

עידן עמדי אמר: “בימים האחרונים אני פוגש את פצועי המלחמה. להבין שאתה פצוע ושאתה חולה זה אתגר. דברים לא ישובו להיות אותו דבר. המבצע היה חשוב וערכי, עסקנו בחקר המנהרות בעזה. היקף המנהרות והאמל”ח שנמצא שם הוא ההוכחה לאכזריות באויבינו”.

על רגע הפציעה סיפר: “אלה רגעים שאתה רק רוצה לחיות. חשבתי על הבית, המשפחה, וקיוויתי לצאת בחיים. היינו שלושה צוותים, היינו אמורים להשמיד כמה פירי מנהרות. היינו בסוף המשימה, ביקשו שנפוצץ מחסן אמל”ח. וידאתי איפה כל הלוחמים נמצאים ואז די בהפתעה קרה הפיצוץ”.

********************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova

********************

“איך אוכל להיפרד מחברי עקיבא, לוחם ומקצוען, צלף חד פעמי? היית לי למצפן ערכי ומוסרי. אני מעריץ אותך ואוהב אותך”, המשיך עמדי. “הכאב על אובדן החברים ילווה אותי כאות קין עד הרגע האחרון”.

“עצם זה שאני עומד כאן הוא נס. בחרתי לקיים את מסיבת העיתונאים הזו כדי לאפשר לי שקט בחודשים הקרובים. אשוב ליצור ולשחק, אמשיך בחיי, ואם ה’ ייתן לי כוח אמשיך להילחם. אמא, אל תכעסי. ייקח לי זמן לעכל את מה שעברתי ואת כל האהבה של עם ישראל. לילדיי היקרים, אבא יניף אתכם על הידיים וילמד לנסוע על אופניים. יש לנו משימה חשובה: להמשיך והילחם עבור מדינת ישראל. עם ישראל חי”.

“התעקשתי לא להביא את הילדים לבית החולים. אנחנו אופטימיים לגבי המשך השיקום שלי. יש לי כמה אצבעות שבורות, אבל אני מבטיח שעוד אחזור לנגן. גם אשוב לשחק בפאודה בעונה הבאה. היו כל מיני רעיונות לתסריט, יצטרכו התאמות לפי מה שעברנו”.

לגבי מטה החטופים והמאבק שהוא לוקח בו חלק אמר עמדי: “אסור לנו להפקיר את החטופים פעם נוספת. אני מבין את הזעם של כולם. מאז שנחשפתי לאירועים שקרו בדרום, השתנתה לי המחשבה. למדינת ישראל יש הרבה כלים, יש מדינות מסביבנו שצריכות אותנו. אני חושב שעוד לא השתמשו בכל מה שאפשר לעשות, ולא שינינו את קו המחשבה שלנו”.

עידן עמדי והרמטכ”ל הרצי הלוי במהלך הלחימה
יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות