נושאים קשורים

מחקר: הקורונה פגעה נפשית בנערים יותר מאשר בנערות

מהמחקר, שנערך ביפן, עולה כי המגיפה גרמה לעלייה משמעותית בסימני דיכאון בקרב מתבגרים בני 16, בעוד שמתבגרות לא חוו עלייה יוצאת דופן. מובילת המחקר: "יש לעודד בנים לפנות לעזרה בנושאי בריאות הנפש"

מהשיקום להייטק: “קורסים כאלה הם מקפצה לפצועי מלחמה”

200 חיילים ואזרחים השתתפו באירוע השקה לתוכנית ייחודית המציעה למשתקמים מהמלחמה הכשרות בהייטק במחיר סמלי. מנדי שמואל שנפצע בנובה: "זה גורם לי לחייך ולהרגיש שאני לא מתבזבז"

חפשו את זה: גוגל משיקה 8 תכונות נגישות חדשות

לרגל יום המודעות הבינלאומי, ענקית החיפוש הופכת את המוצרים והשירותים שלה לנגישים יותר – למען אנשים עם מוגבלויות. בין השאר הושקו עדכונים בגוגל מפול וב-Lookout

ספיד דייטינג בפארק: ענת ושלמה הכירו במפגש של “מיוחדים”

זה לא פשוט למצוא זוגיות וחברות בתור אדם עם מוגבלות. עם זאת, אתר ההיכרויות שהוקם לפני כשנה מצליח להפגיש לא מעט זוגות מאושרים. זה מה שקורה בשטח
הסתדרות 480-100

משלמים בקריירה: זה המחיר הגבוה של להיות הורה לילד עם מוגבלות

21% מההורים המיוחדים לא עובדים אף ש-93% מהם היו רוצים. מחקר חדש משווה את המצב בישראל לעולם ומציע למדינה לנקוט כמה פעולות חשובות  
ראשיאנשים עם מוגבלויותעידן עמדי מבית החולים: "זה שאני עומד כאן זה נס"

עידן עמדי מבית החולים: “זה שאני עומד כאן זה נס”

הזמר והשחקן השתחרר היום להמשך שיקום בביתו ונפרד מהצוות: "להבין שאתה פצוע ושאתה חולה זה אתגר". הדגיש: "אמשיך להילחם. אמא, אל תכעסי". על הקריירה: "אחזור לנגן, אשחק בפאודה"

“דברים לא ישובו להיות אותו דבר”. עמדי היום בבית החולים שיבא תל השומר

הזמר והשחקן עידן עמדי, שנפצע בתחילת חודש ינואר באורח קשה בלחימה ברצועת עזה, דיבר היום (חמישי) לאחר שחרורו מבית החולים שיבא תל השומר.

“עברנו ביחד דרך לא קלה. לטפל במישהו עם כוח רצון זה דוגמא לניצחון הרוח שלנו ושל מדינת ישראל”, אמרה ד”ר יעל פרנקל סגנית מנהלת בית החולים שיבא תל השומר. “למרות הפציעה המורכבת, הוא דאג ודואג לחברים ולמאושפזים בשיבא. הוא סמל לפצועים וללוחמים. היום זה רק ציון דרך כי אתה יוצא לדרך חדשה דרך השיקום”.

עידן עמדי אמר: “בימים האחרונים אני פוגש את פצועי המלחמה. להבין שאתה פצוע ושאתה חולה זה אתגר. דברים לא ישובו להיות אותו דבר. המבצע היה חשוב וערכי, עסקנו בחקר המנהרות בעזה. היקף המנהרות והאמל”ח שנמצא שם הוא ההוכחה לאכזריות באויבינו”.

על רגע הפציעה סיפר: “אלה רגעים שאתה רק רוצה לחיות. חשבתי על הבית, המשפחה, וקיוויתי לצאת בחיים. היינו שלושה צוותים, היינו אמורים להשמיד כמה פירי מנהרות. היינו בסוף המשימה, ביקשו שנפוצץ מחסן אמל”ח. וידאתי איפה כל הלוחמים נמצאים ואז די בהפתעה קרה הפיצוץ”.

********************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova

********************

“איך אוכל להיפרד מחברי עקיבא, לוחם ומקצוען, צלף חד פעמי? היית לי למצפן ערכי ומוסרי. אני מעריץ אותך ואוהב אותך”, המשיך עמדי. “הכאב על אובדן החברים ילווה אותי כאות קין עד הרגע האחרון”.

“עצם זה שאני עומד כאן הוא נס. בחרתי לקיים את מסיבת העיתונאים הזו כדי לאפשר לי שקט בחודשים הקרובים. אשוב ליצור ולשחק, אמשיך בחיי, ואם ה’ ייתן לי כוח אמשיך להילחם. אמא, אל תכעסי. ייקח לי זמן לעכל את מה שעברתי ואת כל האהבה של עם ישראל. לילדיי היקרים, אבא יניף אתכם על הידיים וילמד לנסוע על אופניים. יש לנו משימה חשובה: להמשיך והילחם עבור מדינת ישראל. עם ישראל חי”.

“התעקשתי לא להביא את הילדים לבית החולים. אנחנו אופטימיים לגבי המשך השיקום שלי. יש לי כמה אצבעות שבורות, אבל אני מבטיח שעוד אחזור לנגן. גם אשוב לשחק בפאודה בעונה הבאה. היו כל מיני רעיונות לתסריט, יצטרכו התאמות לפי מה שעברנו”.

לגבי מטה החטופים והמאבק שהוא לוקח בו חלק אמר עמדי: “אסור לנו להפקיר את החטופים פעם נוספת. אני מבין את הזעם של כולם. מאז שנחשפתי לאירועים שקרו בדרום, השתנתה לי המחשבה. למדינת ישראל יש הרבה כלים, יש מדינות מסביבנו שצריכות אותנו. אני חושב שעוד לא השתמשו בכל מה שאפשר לעשות, ולא שינינו את קו המחשבה שלנו”.

עידן עמדי והרמטכ”ל הרצי הלוי במהלך הלחימה
יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות