נושאים קשורים

מחקר: הקורונה פגעה נפשית בנערים יותר מאשר בנערות

מהמחקר, שנערך ביפן, עולה כי המגיפה גרמה לעלייה משמעותית בסימני דיכאון בקרב מתבגרים בני 16, בעוד שמתבגרות לא חוו עלייה יוצאת דופן. מובילת המחקר: "יש לעודד בנים לפנות לעזרה בנושאי בריאות הנפש"

מהשיקום להייטק: “קורסים כאלה הם מקפצה לפצועי מלחמה”

200 חיילים ואזרחים השתתפו באירוע השקה לתוכנית ייחודית המציעה למשתקמים מהמלחמה הכשרות בהייטק במחיר סמלי. מנדי שמואל שנפצע בנובה: "זה גורם לי לחייך ולהרגיש שאני לא מתבזבז"

חפשו את זה: גוגל משיקה 8 תכונות נגישות חדשות

לרגל יום המודעות הבינלאומי, ענקית החיפוש הופכת את המוצרים והשירותים שלה לנגישים יותר – למען אנשים עם מוגבלויות. בין השאר הושקו עדכונים בגוגל מפול וב-Lookout

ספיד דייטינג בפארק: ענת ושלמה הכירו במפגש של “מיוחדים”

זה לא פשוט למצוא זוגיות וחברות בתור אדם עם מוגבלות. עם זאת, אתר ההיכרויות שהוקם לפני כשנה מצליח להפגיש לא מעט זוגות מאושרים. זה מה שקורה בשטחמשלמים בקריירה: זה המחיר הגבוה של להיות הורה לילד עם מוגבלות

21% מההורים המיוחדים לא עובדים אף ש-93% מהם היו רוצים. מחקר חדש משווה את המצב בישראל לעולם ומציע למדינה לנקוט כמה פעולות חשובות  
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותבזמן ששני אחיו בחזית: יאיר אורז ציוד טקטי ללוחמי צה"ל

בזמן ששני אחיו בחזית: יאיר אורז ציוד טקטי ללוחמי צה”ל

יאיר קינד, בן 24 עם עם מגבלה שכלית התפתחותית, נרתם למאמץ המלחמתי יחד עם חבריו ממרכז "פרח" ביקיר. אימו: "שמחה וגאווה עצומות בשבילו"

אורי קינד (מימין) ויאיר קינד (משמאל)

תשעה צעירים עם צרכים מיוחדים ממרכז “פרח” ביישוב יקיר התאספו בימים האחרונים לסייע באריזת אפודים וציוד טקטי עבור חיילי צה”ל שנלחמים בדרום ובצפון. בין המשתתפים: יאיר קינד, בן 24, שמתמודד עם מגבלה שכלית התפתחותית, אשר שניים מאחיו מגויסים כעת לצבא. אחד מהם, אורי קינד, בן 29, הוא מ”פ בגבעתי שנמצא בלחימה ברצועת עזה מזה שלושה חודשים.

“מתחילת המלחמה יאיר מסתכל על האחים המגויסים שלו בעיניים בורקות”, סיפרה אימו שרה. “כשהוא סיפר שהוא לוקח חלק בפעילות למען החיילים, השמחה והגאווה הייתה עצומה. כשיאיר אורז את הציוד למען החיילים, הוא רואה מול עיניו את האחים שלו שנלחמים. בשבילנו, כהורים לילד עם צרכים מיוחדים, זה ממלא את הלב ונותן המון נחת. כשלילד טוב – אז לכל הבית טוב. וזה מה שקורה מאז שיאיר נמצא במרכז ‘פרח’ ביקיר”.

מרכז “פרח” נותן מענה לבוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ואוטיזם בתפקוד בינוני. מדובר בבוגרים שגרים בביתם אך זקוקים למסגרת במהלך שעות היום. במרכז הם מקבלים ליווי מקצועי, טיפולים פרא רפואיים, חוגים, ארוחות, ולדברי המפעילים – “בעיקר יחס חם ואוהב”.

 רשת פרח פועלת מעל 20 שנה ומפעילה עשרות מסגרות לחינוך מיוחד בפריסה ארצית. אלפי ילדים בכל הגילאים ובמגוון רחב של לקויות וצרכים מיוחדים מקבלים מעטפת חינוכית-טיפולית מותאמת אישית. מרכז “פרח” הוא חלק מעשייה נרחבת של הארגון בשיתוף המועצה האזורית שומרון.

“הצעירים שלנו לא נותנים לאף מגבלה ‘להגביל אותם’ ולוקחים חלק במאמץ למען כוחות הביטחון”, אומר הרב משה שטיין, מייסד ומנכ”ל ארגון “פרח”. “מרכז ‘פרח’ ביקיר בו לומד יאיר הוא מוסד חדש שנפתח רק לפני שבועות אחדים, וכבר הצעירים שותפים בו לעשייה שנותנת המון כוח והשראה”.

*****************
עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 4 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letovaקישור חיצוני.קישור חיצוני.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות