נושאים קשורים

ביטוח לאומי: בקרוב תוספת כספית קבועה לנכי עבודה

הקצבה החדשה תינתן לנכי עבודה שירצו לעבור טיפול רפואי, שיקום מקצועי או שיבה למעגל העבודה - ועלותה מיליוני שקלים בשנה  

זה הפיצוי שיקבל נער אוטיסט שצלב קרס נחרט על גבו

פשע השנאה הגיע לפשרה: משפחתו של הצעיר בן ה-17 מארה"ב, שהיה קורבן למעשה האלימות החמור בשנה שעברה, תוותר על המשך ההליך מול הרשויות

האם החינוך המיוחד בדרך למהפכה? החזון של ועדת שפירא

אחרי הרפורמה הכושלת מ-2019, במשרד החינוך מינו את היזם העסקי והחברתי המנוסה למשימה כמעט בלתי אפשרית. אלו התובנות והכיוונים לקראת השינויים המיוחלים במערכת החינוך המיוחד והכללית

זו דעתי על המתת חסד למתמודדי נפש שקצו בחייהם

רננה אורן קראה על ההולנדית שקיבלה אישור להמתת חסד, ולא מבינה למה אנשים לא מקבלים את זה. האם זה רק בגלל שפצע נפשי אי אפשר לראות בעיניים?רמי ואלמה פונו מביתם – והתחילו להתנדב ב”אקים”

אחרי שנאלצו להתפנות בתחילת המלחמה, החליטו בני הזוג לעזור לאנשים עם מוגבלות שכלית להקים ולטפח גינת ירק. "חיפשנו דרך להרגיש משמעותיים, זה ממלא אותנו"
ראשיאנשים עם מוגבלויותמהגולן עד אילת: מאות אירועים החודש לאנשים עם וללא מוגבלות

מהגולן עד אילת: מאות אירועים החודש לאנשים עם וללא מוגבלות

אירועי "פברואר יוצא מן הכלל" יוצאים לדרך, והשנה בסימן הצטרפות של אלפי פצועים ומתמודדי נפש למעגל המוגבלות. איפה תמצאו אירועים קרוב לביתכם

פעילות של “רעים” בפתח תקווה ב”פברואר יוצא מן הכלל” בשנה שעברה. צילום באדיבות החברה למתנ”סים

מדור “שווים סיפור” מתפרסם בחסות מפעל הפיס

על רקע המלחמה הנמשכת, “פברואר יוצא מן הכלל”, חודש המודעות להשתלבות א.נשים עם מוגבלות של החברה למתנ”סים, יוצא לדרך זו השנה השישית ברציפות.

רוצים לדעת אם יש אירועים קרוב לביתכם? היכנסו לרשימה המלאה

השנה, הפרויקט הופך רלוונטי מתמיד, לאחר שבחודשים האחרונים נוספו אלפי פצועים ומתמודדי נפש, המתמודדים ומתמודדות לראשונה בחייהם עם מוגבלות.

במסגרת הפרויקט, כמדי שנה, יתקיימו במהלך חודש פברואר במרכזים קהילתיים בכל הארץ מאות אירועים משולבים, בהשתתפות עשרות אלפי אנשים עם וללא מוגבלות. בין האירועים שייערכו במאות מרכזיה הקהילתיים של החברה למתנ”סים: מפגשי שיח, הרצאות, אירועי תרבות וספורט ואירועי הסברה, כולם אירועים משולבים בהשתתפות אנשים עם וללא מוגבלות.

מטרת הפעילות היא להציף את הנושא על סדר היום הציבורי ולהעלות את המודעות והצורך שלנו כחברה לפעול למען מתן הזדמנות שווה לכולם בכל תחומי החיים.

מיצג של קבוצת בית הכרם מ”פברואר יוצא מן הכלל” 2023. צילום באדיבות החברה למתנ”סים

“חוסן קהילתי נתפס, בין שאר הגורמים, כגורם ליבה בהתמודדות עם אירועי חירום ואסון”, אומר משה כהנא, מ”מ מנכ”ל החברה למתנ”סים, “ולכן החלטנו גם ובמיוחד השנה להמשיך במיזם, לצד פעולות רבות נוספות לשיקום הקהילות שנפגעו וחיזוק החוסן הלאומי.

“במהלך חודש פברואר הקרוב ייערכו במרכזים הקהילתיים של החברה למתנ”סים, מהגולן ועד אילת, אירועים מיוחדים שיגרמו לציבור הישראלי להכיר, להשתלב ולהתרגש. בצל הפציעות הרבות, פיזיות ונפשיות כאחד, של אזרחים וחיילים במלחמה, חשוב לנו במיוחד השנה להעלות למודעות את הנושא“.

כל האירועים ברחבי הארץ מתפרסמים באתר “פברואר יוצא מן הכלל”********************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letovaקישור חיצוני.קישור חיצוני.קישור חיצוני.
********************

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות