נושאים קשורים

הופכים קושי לפתרון: אלו המוצרים שניצחו בתחרות ההאקאוטיזם

עשרה סטרט-אפים חדשים בתחום הטכנולוגיה לאוטיזם התחרו על המקום הראשון באירוע שיא טכנולוגי מיוחד במינו: "זכות והזדמנות חד-פעמית"

התנגדות להטלת אגרה של 700 שקל על ביקור במיון פסיכיאטרי

מאחורי המהלך עומדים משרדי הבריאות והאוצר. ממלא מקום יו"ר ועדת הבריאות:  "אין מקום לאגרה כזו. לחייב את קופות החולים להקים מוקדי טיפול בקהילה"

למה לא הלכתי להצביע בבחירות לרשויות המקומיות

אתמול לא הלכתי להצביע. אם מישהו במשרד הפנים חושב שפתקי ההצבעה מונגשים – כדאי לו לחשוב שוב | טור מאת לקוית ראייה

בג”ץ יכריע: האם תוקפא רפורמת מכשירי השיקום?

ארגוני הזכויות למען אנשים עם מוגבלות עתרו לביהמ"ש בבקשה לצו ביניים להפסקת החקיקה שתעביר את הסמכות על המכשירים ממשרד הבריאות לקופות החולים
הסתדרות 480-100

נחתם צו הרחבה: כל העובדים הסוציאליים ייהנו מעליית שכר

שר העבודה יואב בן צור הרחיב את ההסכם הקיבוצי שנחתם בין הממשלה להסתדרות לטובת העו"סים. רשימת ההטבות – בכתבה
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותבמדינה הזו דואגים שיהיו יותר נבחרי ציבור עם מוגבלויות

במדינה הזו דואגים שיהיו יותר נבחרי ציבור עם מוגבלויות

בבריטניה הכריזו על תוכנית חדשה הכוללת 32 צעדים לשיפור חיי היומיום של אנשים עם מוגבלויות

מימס דיוויס, שרת המוגבלויות של בריטניה. צילום מוויקיפדיה

באיזו רצינות לוקחים בממלכה הבריטית את תחום האנשים עם מוגבלויות, ניתן ללמוד מהחדשות הבאות: ממשלת בריטניה הכריזה השבוע על תוכנית חדשה שקובעת 32 צעדים מעשיים לשיפור חיי היומיום של אנשים עם מוגבלויות. המטרה: להפוך את המדינה למקום הנגיש ביותר בעולם עבורם, “כדי שיוכלו לחיות, לעבוד ולשגשג”.

בין השאר כוללת התוכנית את הפעולות הבאות: הקמת קרן תמיכה באנשים עם מוגבלויות שרוצים להתמודד לתפקידים ציבוריים; הקצאת משאבים למועצות בשביל לבנות מגרשי משחקים נגישים; תמיכה במי שנעזרים בכלבי סיוע; ועבודת מטה לקידום אירוח משחקי הספיישל אולימפיקס העולמיים בשנת 2031.

התוכניות מבוססות על מחקר שנערך בקרב יותר מ-1,300 אנשים עם מוגבלות, משפחות ובעלי עניין, והן שואפות לשנות את חייהם של מיליונים ולהבטיח שאנשים עם מוגבלויות יוכלו להיות שותפים מלאים בחברה ובקהילה.

פרסום תוכנית הפעולה הוא רק הפרק האחרון בתוכנית הגדולה של הממשלה לשפר את חייהם של מיליוני אנשים עם מוגבלות. זו כוללת בין היתר הוספה של 1.3 מיליון עובדים עם מוגבלות חדשים לשוק התעסוקה בתוך 5 שנים – פרויקט המתוקצב ב-2.5 מיליארד ליש”ט. כמו כן, הגדילה הממשלה את המימון לחינוך ילדים וצעירים עם צרכים מיוחדים ביותר מ-50% בארבע השנים האחרונות, והעבירה שני חוקים בולטים – חוק שפת הסימנים הבריטית (BSL) וחוק תסמונת דאון.

חברת הפרלמנט הספרדיה החדשה מאר גלסראן. צילום מעמוד הפייסבוק

“אנו בונים על הרקורד החזק באמת של הממשלה הזו – שימוש במשוב של אנשים עם מוגבלות כדי לספק שינויים חיוניים ויומיומיים לחייהם”, אמר השר לענייני מוגבלויות, בריאות ועבודה, חבר הפרלמנט מימס דיוויס. “הקשבנו לבקשותיהם ואנחנו נחושים באמת למלא אותן”.

לדבריו, התוכנית החדשה “פירושה שילדים נכים יכולים ליהנות בצדק מהכיף של מגרש המשחקים, לקוחות נכים יכולים להשתמש בשירותים המגיעים להם, ועסקים העוברים על חוקים סביב כלבי סיוע יידרשו בתוקף לבצע שינויים נדרשים. אני מצפה לראות את ההשפעה המיידית של תוכנית הפעולה בזמן שאנו מקיימים רפורמות ארוכות טווח, כדי להפוך את המדינה הזו למקום הנגיש והשווה ביותר לחיות בו בעולם – כך שכולם יוכלו לחיות את חייהם במלואם ולשגשג”.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו https://bit.ly/Shavvim-igul-letovaקישור חיצוני.קישור נפתח בחלון חדש.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות