נושאים קשורים

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר

כבוד: מרכז “נא לגעת” מועמד לפרס בינלאומי יוקרתי

זוהי הפעם הראשונה שארגון ישראלי מועמד לפרס הבינלאומי של פורום העסקים לאנשים עם צרכים מיוחדים הבריטי

האם קיים סיוע משפטי למתמודדי נפש מול הוצאה לפועל?

במדור "שאלו בנפשכם" מוזמנים מתמודדי נפש ומשפחות לשאול שאלות על זכויות בכל תחומי החיים – וכתבנו אמיר שטיין יענה. והפעם: איזו עזרה משפטית ניתן לקבל מול גורמי האכיפה?

לכבוד החג: קצבאות ביטוח לאומי הועברו מוקדם לזכאים

כפי שדווח ב"שווים", קצבאות הנכות הוקדמו ב-10 ימים בשביל לאפשר היערכות לפסח. מחר יועברו גם המענקים המיוחדים שאישרה הממשלה לנפגעי המלחמה. כל הפרטיםניצול מהנובה: “50 מהשורדים התאבדו”. משרד הבריאות: הנתון אינו נכון

הדברים נאמרו בוועדה לענייני ביקורת המדינה בכנסת, שהתכנסה לדון במצוקת שורדי הטבח. ח"כ אלהרר: "יש כאלה שהמדינה לא יודעת מה עלה בגורלם"
ראשיאוטיזםהסדרה "הרופא הטוב" מגיעה לעונה שביעית עם דמות מפתיעה

הסדרה “הרופא הטוב” מגיעה לעונה שביעית עם דמות מפתיעה

הרופא האוטיסט ד"ר שון מרפי חוזר לעונה אחרונה. לצוות השחקנים מצטרפת שחקנית אוטיסטית (קיילה קרומר), שתגלם רופאה חדשה בבית החולים

“הרופא הטוב”

מדור “שווים סיפור” מתפרסם בחסות מפעל הפיס

במשך שש עונות הוקסמנו והתרגשנו מד”ר שון מרפי (בגילומו של פרדי היימור), הרופא האוטיסט בעל הקסם האישי ויכולות האבחון המדהימות מהסדרה המצליחה “הרופא הטוב”. בעוד כשבוע תעלה הסדרה לעונה שביעית ואחרונה, והפעם עם דמות חדשה המשוחקת על ידי שחקנית אוטיסטית.

הסדרה, שהושקה ב-2017, מביאה את סיפורו של רופא על הרצף שמנסה להבין את עולמם של האנשים ה”רגילים” (נוירוטיפיקלים) ולהשתלב בו. הזיכרון הצילומי ויכולת הניתוח יוצאת הדופן הופכים אותו לרופא בעל יכולות אבחון נדירות. לאורך העונות הוא מוצא חברים ובת זוג אוהבת, ועוזר לנו להבין איך נראה העולם דרך העיניים שלו.

הדמות החדשה והמסקרנת היא שרלין (צ’רלי), סטודנטית לרפואה שנה שלישית המצויה בסבב הראשון שלה בבית החולים. את הדמות מגלמת קיילה קרומר, שחקנית אוטיסטית שכבר עשתה היסטוריה כאשר שיחקה דמות אוטיסטית בתפקיד קבוע בסדרת הטלוויזיה האמריקאית “הכל יהיה בסדר”. הליהוק שלה ל”רופא הטוב” ממשיך את הדרך שפרצה בהבאת ייצוג של אוטיזם אל המסך הקטן.

צ’רלי היא סטודנטית מלאת מוטיבציה ולהוטה ללמוד, אך בעיקר נרגשת מההזדמנות לעבוד עם הגיבור שלה, ד”ר שון מרפי. ההערצה שלה אליו החלה מאז שראתה אותו לראשונה בסרטון ויראלי שבו הציל את חייו של ילד בנמל התעופה של סן חוזה. כמו שון, גם צ’רלי מצויה על הספקטרום האוטיסטי. היא עוצמתית ואנרגטית, והתשוקה שלה לנתח עשויה להשתוות רק לאהבתה לטיילור סוויפט.

“לשחק את ד”ר שון מרפי הייתה זכות עצומה ואחת החוויות המדהימות והמתגמלות בחיי”, אמר לאחרונה היימור בראיון. “תמיד אהיה אסיר תודה ליוצרים ולצוות השחקנים שאיפשרו את הסדרה החשובה הזאת”.

קיילה קרומר. מתוך אתר “הרופא הטוב”

אמנם היימור עצמו לא אוטיסט, אך כבר אמר בעבר כי הוא “מקווה שאם בדרך קטנה, זעירה, הצלחנו לשנות תפיסות סביב אוטיזם ולערער על סטריאוטיפים – זה יהיה הדבר שאהיה הכי גאה בו”.

העונה החדשה צפויה לעלות בארה”ב (רשת ABC) ב-20 בפברואר. בארץ, “הוט” כבר עידכנה כי תעלה עם העונה השביעית והאחרונה ב-22 בפברואר.

***************
עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 4 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letovaקישור חיצוני.קישור חיצוני.קישור חיצוני.קישור חיצוני.קישור חיצוני.
***************

כותבת ומנהלת תוכן, מעל עשור בעולמות התקשורת. נפגעה בעינה במהלך השירות הצבאי אך לא הוכרה עד היום

כתבות אחרונות