נושאים קשורים

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר

כבוד: מרכז “נא לגעת” מועמד לפרס בינלאומי יוקרתי

זוהי הפעם הראשונה שארגון ישראלי מועמד לפרס הבינלאומי של פורום העסקים לאנשים עם צרכים מיוחדים הבריטי

האם קיים סיוע משפטי למתמודדי נפש מול הוצאה לפועל?

במדור "שאלו בנפשכם" מוזמנים מתמודדי נפש ומשפחות לשאול שאלות על זכויות בכל תחומי החיים – וכתבנו אמיר שטיין יענה. והפעם: איזו עזרה משפטית ניתן לקבל מול גורמי האכיפה?

לכבוד החג: קצבאות ביטוח לאומי הועברו מוקדם לזכאים

כפי שדווח ב"שווים", קצבאות הנכות הוקדמו ב-10 ימים בשביל לאפשר היערכות לפסח. מחר יועברו גם המענקים המיוחדים שאישרה הממשלה לנפגעי המלחמה. כל הפרטיםניצול מהנובה: “50 מהשורדים התאבדו”. משרד הבריאות: הנתון אינו נכון

הדברים נאמרו בוועדה לענייני ביקורת המדינה בכנסת, שהתכנסה לדון במצוקת שורדי הטבח. ח"כ אלהרר: "יש כאלה שהמדינה לא יודעת מה עלה בגורלם"
ראשיחדשותילדה בת 6 הלכה בפעם הראשונה – בזכות הליכון מיוחד

ילדה בת 6 הלכה בפעם הראשונה – בזכות הליכון מיוחד

שני סטודנטים לעיצוב תעשייתי מהמכון הטכנולוגי בחולון יצרו תוסף ייחודי להליכון, שעזר לילדה עם תסמונת גנטית שבגללה היא מתקשה להתהלך עם הליכון רגיל. "התרגשנו לראות את השמחה שלה"

הילדה עם ההליכון. צילום באדיבות שני אהרוני ושחר כהן

מדור “שווים סיפור” מתפרסם בחסות מפעל הפיס

שני אהרוני ושחר כהן, סטודנטים שנה רביעית לעיצוב, זכו במקום השני בפרס יוקרתי על עיצוב תוסף ייחודי להליכון – המאפשר תנועה והליכה לילדים שמתקשרים להתמודד עם הליכון רגיל.

הפיתוח נעשה במסגרת לימודיהם של אהרוני וכהן במחלקה לעיצוב תעשייתי של הפקולטה לעיצוב ב-HIT, המכון הטכנולוגי בחולון. הפרס, Helen Hamlyn Design Awards, ניתן להם על ידי הקולג’ המלכותי לעיצוב בבריטניה (RCA). הפיתוח נעשה במסגרת קורס fixperts, שהוא חלק ממיזם מיוחד ליצירת תוצרי עזר לאנשים עם מוגבלויות. המיזם הוא חלק מיוזמה בינלאומית חברתית שבה משתתף מכון HIT.

במסגרת הפרויקט, יצרו אהרוני וכהן תוסף אשר משמש כמשענת אמות, המתמשק להליכון אחורי. הם פיתחו אותו ספציפית עבור ילדה בת 6, תלמידת גן מעיר בשפלה, שלוקה בתסמונת אפרט (Apert). זוהי מחלה גנטית שבה המפרקים בגולגולתו של היילוד נסגרים מוקדם מדי, וגורמים להתפתחות לא תקינה של הגולגולת ואיחוי אצבעות בגפיים. בעקבות כך לא הייתה לילדה אפשרות לאחוז בהליכון באופן רגיל. במסגרת בניית התוסף, הגיעו השניים לגן של הילדה ונתנו לה להתנסות באבטיפוס – עד למוצר המוגמר. בזכות ההליכון, הצליחה הילדה ללכת בפעם הראשונה, לשמחתם הרבה של הסובבים אותה.

*******************
עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova

*******************
“המטרה הייתה להתאים את ההליכון לילדה בצורה שתתאים ליכולות והמגבלות הייחודיות שאיתן היא מתמודדת”, מספרים אהרוני וכהן. “יצרנו פריט שמתממשק להליכון, שיאפשר לילדה להשתמש בו. בכל שבוע הגענו לגן ונתנו לה להתנסות באבטיפוס המתפתח. בפעם הראשונה שהיא הצליחה ללכת עם התוסף שהכנו, זה היה מרגש. כל מי שהיה מסביב, בין אם הילדים וצוות הגן, התלהבנו לראות את השמחה ואת תחושת העצמאות שהיא קיבלה בעקבות השימוש בהליכון”.

התוסף מורכב על ההליכון
כותבת ומנהלת תוכן, מעל עשור בעולמות התקשורת. נפגעה בעינה במהלך השירות הצבאי אך לא הוכרה עד היום

כתבות אחרונות