נושאים קשורים

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר

כבוד: מרכז “נא לגעת” מועמד לפרס בינלאומי יוקרתי

זוהי הפעם הראשונה שארגון ישראלי מועמד לפרס הבינלאומי של פורום העסקים לאנשים עם צרכים מיוחדים הבריטי

האם קיים סיוע משפטי למתמודדי נפש מול הוצאה לפועל?

במדור "שאלו בנפשכם" מוזמנים מתמודדי נפש ומשפחות לשאול שאלות על זכויות בכל תחומי החיים – וכתבנו אמיר שטיין יענה. והפעם: איזו עזרה משפטית ניתן לקבל מול גורמי האכיפה?

לכבוד החג: קצבאות ביטוח לאומי הועברו מוקדם לזכאים

כפי שדווח ב"שווים", קצבאות הנכות הוקדמו ב-10 ימים בשביל לאפשר היערכות לפסח. מחר יועברו גם המענקים המיוחדים שאישרה הממשלה לנפגעי המלחמה. כל הפרטים
הסתדרות 480-100

ניצול מהנובה: “50 מהשורדים התאבדו”. משרד הבריאות: הנתון אינו נכון

הדברים נאמרו בוועדה לענייני ביקורת המדינה בכנסת, שהתכנסה לדון במצוקת שורדי הטבח. ח"כ אלהרר: "יש כאלה שהמדינה לא יודעת מה עלה בגורלם"
ראשיחדשותכתב "שווים" אביחי חיים מונה לכתב הבריאות והרווחה של וואלה!

כתב “שווים” אביחי חיים מונה לכתב הבריאות והרווחה של וואלה!

רכש חדש מצטרף לצוות הכתבים של אתר החדשות הפופולרי. חיים, שמסכם קרוב לחצי עשור של עבודה ב"שווים", מסר: "אמשיך להיות קול עבור אנשים עם מוגבלויות"

אביחי חיים. צילום: עידן מוטולה
אחראי לאינספור חשיפות ופרסומים חשובים. אביחי חיים (צילום: עידן מוטולה)

מזל טוב: כתב אתר “שווים” אביחי חיים מונה לכתב הבריאות והרווחה של “וואלה!” – כך נמסר לפני שעה קלה ממערכת האתר.

חיים, בן 32, נשוי לאלונה ואבא לאדם, נולד עם שיתוק מוחין קל. הוא החל את הקריירה ככתב צבאי בדובר צה”ל ושימש בין היתר כעורך באתרי ספורט, בהם “ישראל ספורט” ו”גולר”, וככתב שבועון “השקמה” מרשת שוקן. בנוסף, הוא מרצה לתקשורת בעמותת איל”ן. חיים הוא בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול מהמכללה למנהל בראשון לציון.

את עיקר הקריירה העיתונאית עשה ככתב בכיר באתר “שווים”, בו הוא עובד ב-4.5 השנים האחרונות. בתקופה זו היה אחראי חיים לחשיפות ופרסומים חשובים הנוגעים לחייהם של אנשים עם מוגבלויות בישראל. בין השאר חשף ב-2023 את סיפורו של רב בית כנסת בדרום תל אביב, שסירב לאפשר לילד אוטיסט להתפלל במקום, וכן את כוונת משרד הרווחה לדחות בשנה וחצי את יישום חוק הדגל לאנשים עם מוגבלות, שנועד בין היתר להעביר דיירים עם מוגבלות המתגוררים בהוסטלים לדיור בקהילה. בעקבות הפרסום חזר בו שר הרווחה יעקב מרגי מההחלטה, והחוק נכנס לתוקף בתחילת 2024.

סגן העורך הראשי וראש מערכת החדשות של “וואלה!”, אריאל שמידברג, מסר: “אביחי הוא עיתונאי רציני ומוכשר, שכבר הספיק לשבור לא מעט תקרות זכוכית. הצטרפותו מהווה תוספת חשובה למערכת העיתונאית המצוינת של וואלה!”.

אביחי חיים. צילום: ליבת דביר
אביחי חיים. צילום: ליבת דביר

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו https://bit.ly/Shavvim-igul-letova


חיים אמר לאחר מינויו: “אני מודה לוואלה! על האמון בי, ואני מתרגש להתחיל אתגר חדש ולהמשיך לשנות את ישראל לטובה. במשך שנים קמתי בכל בוקר עם תחושת שליחות להילחם מול חומות הביורוקרטיה במדינה, ועשיתי זאת באתר ‘שווים’ יחד עם העורך הראשי עידן מוטולה והצוות המוכשר שאיתו. אמשיך להיות קול עבור אנשים עם מוגבלויות. אני מודה גם למרדכי שלו, בעלי אתר ‘ישראל ספורט’, שהאמין בי מהרגע הראשון, לאשתי התומכת ולמשפחתי. נעשה ונצליח”.

עידן מוטולה, מייסד ועורך אתר “שווים”, מסר: “אביחי, שהיה למעשה הכתב הראשון שגייסנו, הוא דוגמה נהדרת לכך שגם עבור אנשים עם מוגבלות השמיים הם הגבול. עם כישרון ועבודה קשה הוא הוכיח שניתן להתגבר על מגבלות ומכשולים ולהגיע להישגים מקצועיים ראויים להערכה. ב-4.5 שנים הוא הצליח לסייע למאות ואולי אלפי משפחות של ילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים, ותמיד עשה את זה בסבר פנים יפות, בצניעות ובאהבת אדם.

“בעמותת ‘שווים’ שמנו לעצמנו למטרה להכשיר ולגדל עיתונאים עם מוגבלות ולהביא אותם לשורה הראשונה של אנשי המקצוע בתחום. לתפיסתנו, זו דרך יעילה ביותר לחשוף את הציבור ליכולות ולעשייה של אנשים עם מוגבלות ובדרך זו להפחית סטיגמות מוטעות כלפי אוכלוסייה זו.

“אביחי הוא הסנונית הראשונה, ואנחנו משוכנעים שלא האחרונה. אנחנו מאחלים לו הצלחה גדולה בדרך החדשה ובטוחים שהוא ימשיך לעשות חיל ולהיות קול משמעותי עבור אנשים עם מוגבלות בתקשורת הישראלית”.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות