נושאים קשורים

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר

כבוד: מרכז “נא לגעת” מועמד לפרס בינלאומי יוקרתי

זוהי הפעם הראשונה שארגון ישראלי מועמד לפרס הבינלאומי של פורום העסקים לאנשים עם צרכים מיוחדים הבריטי

האם קיים סיוע משפטי למתמודדי נפש מול הוצאה לפועל?

במדור "שאלו בנפשכם" מוזמנים מתמודדי נפש ומשפחות לשאול שאלות על זכויות בכל תחומי החיים – וכתבנו אמיר שטיין יענה. והפעם: איזו עזרה משפטית ניתן לקבל מול גורמי האכיפה?

לכבוד החג: קצבאות ביטוח לאומי הועברו מוקדם לזכאים

כפי שדווח ב"שווים", קצבאות הנכות הוקדמו ב-10 ימים בשביל לאפשר היערכות לפסח. מחר יועברו גם המענקים המיוחדים שאישרה הממשלה לנפגעי המלחמה. כל הפרטיםניצול מהנובה: “50 מהשורדים התאבדו”. משרד הבריאות: הנתון אינו נכון

הדברים נאמרו בוועדה לענייני ביקורת המדינה בכנסת, שהתכנסה לדון במצוקת שורדי הטבח. ח"כ אלהרר: "יש כאלה שהמדינה לא יודעת מה עלה בגורלם"
ראשיחדשותרות בת ה-13 תשתתף במרתון לזכרו של סרן צ'יקו כהן ז"ל

רות בת ה-13 תשתתף במרתון לזכרו של סרן צ’יקו כהן ז”ל

כהן, שרץ לצדה בשנה שעברה – נהרג בקרבות ה-7 באוקטובר בקיבוץ בארי. רות, שמתמודדת עם אפילפסיה קשה ושיתוק מוחין, תקדיש השנה את המרוץ לזכרו

בסוף המקצה היא תצעד 100 מטרים על הליכון. רות בירנבאום וסרן צ’יקו כהן ז”ל

מדור “שווים סיפור” מתפרסם בחסות מפעל הפיס

רות בירנבאום, בת 13 מעומר, מתמודדת עם אפילפסיה קשה ושיתוק מוחין – אבל זה לא יעצור אותה מלהשתתף ביום שישי הקרוב במרתון ירושלים , במקצה ה-42 ק”מ ביחד עם אביה רמאון.

רות היא חניכה בבית הדרומי של עמותת בית הגלגלים, המסייעת למאות בני נוער ובוגרים עם מוגבלות פיזית. היא תשתתף במרתון על מנת לגייס תמיכה למחנות הקיץ של הבית הדרומי של העמותה בעוטף עזה.

בשנה שעברה, לצד רות ואביה רמאון, רצו לצידם במרתון מספר חברים ובני משפחה, שעודדו ותמכו. מי שעוד שמע על משימתה של רות הוא סרן שילה (צ’יקו) כהן, מפקד צוות לוחמים ביחידת שלדג, שהבין את חשיבות הפרויקט עבור רות והערך המוסף עבור החיילים, ונרתם למשימה למען בית הגלגלים.

בירנבאום והרצים, בשנה שעברה

כהן החליט להביא את כל צוות הלוחמים תחתיו לריצת המרתון עם רות, באמצעה של טירונות היחידה. כהן ו”צוות צ’יקו” רצו ודחפו את רמאון ורות לאורך המסלול.

בשבת השחורה, ב-7 באוקטובר, כהן יצא מביתו, נלחם במחבלים ונהרג בקרבות בקיבוץ בארי. השנה יוקדש המרתון לזכרו.

************************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova

************************

בסוף המקצה, אותו תבצע רות על כיסא גלגלים בתמיכת ובדחיפת אביה וחבריו, תצעד את 100 המטרים האחרונים בעזרת הליכון – ותוכיח לכולנו שהכול אפשרי.

זו השנה השישית בה רות משתתפת בפעילויות בבית הדרומי של עמותת בית הגלגלים. בהודעה שפרסמה בפלטפורמה לגיוס ההמונים Jgive, סיפרה רות: “שם אני פוגשת ומבלה עם החברים הטובים שלי. זה מעניק לנו המון שמחה ואושר, שממלאים אותי באנרגיות חיוביות. השיא זה המחנה קיץ של בית הגלגלים, שאנחנו כבר מחכים לו. בשבילנו הוא חוויה משמעותית ובלתי נשכחת”.

לדף גיוס התרומות של רות הקליקו כאן.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות